Дільничний Володимирського райвідділу поліції Артем Мартинюк публічно заявив про неналежну організацію роботи і складні умови праці. На своїй сторінці у Facebook він написав, що поліцейським інколи доводиться з власної кишені заправляти й ремонтувати авто, відвозити дітей начальника до школи, купувати папір для виписування адмінпостанов і за таких умов не забувати про планові показники виявлення правопорушень.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» відшукав правоохоронця і поспілкувався з ним.
Чоловік працює у поліції з 2019 року. Починав в Одесі. У лютому 2022 року разом з дружиною, яка теж працює в поліції, вже збирався звільнятися з правоохоронних органів і їхати за кордон. Однак, вони змінили своє рішення із початком повномасштабного вторгнення Росії, бо відчули, що необхідні в Україні. Улітку 2023 року перевелися на Волинь.
Допис про складні умови праці дільничний Володимирського райвідділу поліції Артем Мартинюк опублікував у Facebook 23 жовтня. Останньою краплею його терпіння стало те, що під час несення служби на блокпосту йому видали спорядження, де замість кільця для гумового кийка була привʼязана шнурівка від кросівка.
У дописі чоловік згадав і про ситуації, які з ним траплялися уже на Волині, і про ситуації із роботи в Одесі. З його слів, зі своєї кишені правоохоронцям із райвідділку доводиться доплачувати за пальне для автівок, бо його часом видають на пів зміни, ремонтувати авто і дбати про ремонти проривів труб на поліцейській дільниці, просити у підприємців папір для принтера, наповнювати аптечки, підвозити дітей начальника до школи, а між тим не забувати про планові показники виявлення порушень.
«…ремонт службових авто здійснюється за кошти поліцейського, який на ньому патрулює, як наслідок фактично нульового ТО – авто у не найкращому стані, а ще поліцейському потрібно придбати за власні кошти у таке авто павербанк з проводом, щоб зарядити планшет/відеореєстратор, щоб мати змогу надати людям докази їх порушень, не забезпечують поліцейських форменим одягом (одностроєм), якщо поліцейський хоче, він може сам поїхати у м. Луцьк до головного управління та там попросити видати йому форму, але приміряти її на собі йому не дозволять, хочеш ліхтар для нічного патрулювання – купи сам, а папір у термопринтер щоб роздрукувати постанову про адміністративне правопорушення можна попросити у касирів з супермаркету, взагалі матеріально-технічне забезпечення районних відділів поліції та їх підрозділів на дні, воно пробило те дно, якщо дно взагалі існувало, але ж гроші виділяються, я певен на 100 % та десь ці кошти осідають
Не заправляють поліцейському і принтер, не забезпечують канцелярією, комп’ютером, береш свій з дому як і все інше, не оплачують роботу у нічний час, не дозволяють йти у гарантовану відпустку, керівництво відділу ставить у найвищий пріоритет не захист людей та реагування на їх проблеми, а виконання середньостатистичної норми по виявленню порушень, а якщо не виконав норми, цитую реальний наказ про притягнення до дисциплінарної відповідальності поліцейського, який не виконав норми – “що виразилося у виявленні кримінальних правопорушень нижче своїх можливостей», – йдеться у дописі Артема.
«Незгідних», за словами Артема Мартинюка, ставлять чергувати частіше, переводять до інших відділків без їхньої згоди. За невиконання планів знімають зарплату. Крім того, пише правоохоронець, поліцейських «мотивують» вступати в професійні клуби, де треба платити членські внески.
«Усе це пригнічує, сковує волю, породжує страх і мовчазну згоду, а у кожного своя сім’я, треба за щось жити. Поліцейські, які бояться…. Немає слів. Це реальність», – підсумовує правоохоронець.
Дільничний написав, що попри все любить свою роботу, але, припускає, невдовзі його звільнять.
«Я довго це тримав у собі, не скаржився, публічно ні до кого не звертався, не збираюся я й дискредитувати діяльність Національної поліції, але все має свій край. Основний заклик – думай, не роби що скажуть, не мовчи», – зазначив Артем Мартинюк.
Натомість в поліції проблем із забезпеченням не бачать. Кажуть, допис дільничного – голослівний.
«Кілька днів тому співробітники поліції виявили критичний допис співробітника з Володимира про роботу поліції. За цим фактом негайно призначили службове розслідування. Автор допису опитаний працівниками інспекції. Також вони опитали 80 працівників Володимирського районного відділу поліції – колег, з якими несе службу цей поліцейський. Наразі все написане не підтверджується. Автор не надав жодного доказу опублікованому. Все, що десь говорять, що він чув розмови. Працівники інспекції в рамках службового розслідування продовжують вивчати ситуацію, опитують абсолютно всіх співробітників. Хочемо запевнити, що цьому допису буде надана об’єктивна оцінка, буде сформовано висновок, який також направиться керівництву в Києві. Зазначимо, що все екіпірування видається, все для якісного ведення служби в поліції є. Звичайно, якщо щось трапляється, то треба звертатися до безпосереднього керівника. І ситуація буде вирішена», – прокоментувала речниця ГУНП у Волинській області Ольга Бузулук.
«Сила правди» і надалі стежитиме за цією ситуацією.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, як волинський поліцейський «прикриває» бізнес свого батька та спілкувалася з поліцейським, який пішов воювати.