• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 29 Вересня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > На Волині сільська рада хоче підтримати митницю на 5 мільйонів гривень

На Волині сільська рада хоче підтримати митницю на 5 мільйонів гривень

Автор: Христина Крот
3 Березня 2023 в 17:25
У категорії: Новини
Митниця і гроші

Майже п’ять мільйонів гривень запланувала виділити на підтримку Волинської митниці Вишнівська територіальна громада Ковельського району. Відповідну програму сільська рада ухвалила ще торік. За ці кошти збираються купувати пальне, меблі, канцтовари і навіть прибирати на митниці.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з’ясував, як позначаться на добробуті Вишнівської громади такі видатки і чому митниця не спроможна сама себе забезпечити.

У перші дні весни у засобах масової інформації з’явилась новина про те, що з селян Вишнівської громади збирають по 110 доларів на користь Волинської митниці. Її поширив київський журналіст Євген Плінський. Згодом виявилось, що це маніпуляція. Хоч і не далека від істини. Насправді, з селян грошей не збирають, їх виділять з місцевого бюджету.

Ще у червні 2022-го Вишнівська сільська територіальна громада, на території якої зокрема знаходиться адміністрація Волинської митниці і пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ», ухвалила Програму покращення функціонування Волинської митниці як відокремленого структурного підрозділу  Державної митної служби України.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Ініціатором і розробником програми була сама митниця. Згідно з рішенням, протягом 2022-2023 років з бюджету громади планували виділити 1 мільйон 400 тисяч гривень на придбання чотирьох установок в котельні і меблі.

Фрагмент розробленої у Вишнівській громаді програми

Не дарма кажуть, що апетит з’являється під час їжі. У 2023 воєнному році на митниці вирішили, що у програму потрібно внести зміни. Зокрема, збільшити її фінансування до 4 мільйонів 994 тисяч гривень і додатково покращити функціонування Волинської митниці, придбавши орг- і комп’ютерну техніку, мережевий насос, інвентар для господарсткої діяльності, поточний ремонт автомобільних вагових комплексів, дизпаливо і навіть послуги з благоустрою вбиралень.

Та найбільше громадськість збурило те, що пальне, згідно з проєктом рішення, планують купувати за ціною 82 гривні за літр. У той час, як на АЗС воно коштує наразі 50 гривень за літр.

Коли новина про це набула резонансу, на офіційній сторінці Волинської митниці у Facebook з’явилося пояснення ситуації. Такі «міжбюджетні трасферти» митники обґрунтовують недостатнім фінансуванням з державної казни і тим, що понад 60% податку з доходів фізичних осіб, а в даному випадку – податку з зарплат митників, осідає у місцевий. Тож, підсумовують: «Волинська митниця не заглядає в гаманець, а наповнює бюджет місцевих селян».

У коментарях, до офіційного роз’яснення перший начальник Волинської митниці Петро Євтушок зауважив, що сплата ПДФО це не подарунок, а обов’язок, а його повернення не передбачене законодавством України.

Щодо розцінок на пальне, то у коментарі «Силі правди» речниця Волинської митниці Валентини Черниш сказала таке:

«Звідки така початкова цифра? Коли розроблялася в минулому році ця програма, ви пам’ятаєте, що робилося на ринку нафтопродуктів – дефіцит, невідомо чи будуть поставки, яка буде ціна. І ми на той час не могли цього передбачити. Але бюджетне законодавство чітко каже, що якщо якась ціна закладена, то вище неї, навіть якщо ринок диктує вище, ви не можете закуповувати, тому що його немає в програмі. Нижче можна закуповувати, а вище – ні. Жодне казначейство такого не пропустить, тому що це не відповідає програмі. Коли справа доходить до платіжок і розрахунків – повністю все контролює державне казначейство, і там – копійка до копійки – все має сходитися» 

Але, крім копійок, не сходяться ще й факти. Бо згідно з рішенням 21-ї сесії Вишнівської сільської ради від 17 червня 2022 року, тоді купувати пальне для митниці в рамках Програми ще не планували, відтак і не закладали на це жодних коштів. А про 82 гривні за літр з’явилося лише у лютому 2023 року, коли вирішили внести зміни до чинного документу.

До слова, бюджет Вишнівської громади у 2023 році за власними доходами орієнтовно становитиме 56 мільйонів гривень. Тож, витрати на підтримку митниці в рамках програми сягають приблизно 9% річного кошторису громади.

Проте Вишнівський сільський голова Віктор Сущик вважає, що виділення цих коштів не лише не зашкодить громаді, а навпаки поліпшить життя людей. А резонанс, який виник навколо цього, це, на його думку, справа рук політичних опонентів. 

Вишнівський сільський голова Віктор Сущик. Фото з сайту Суспільне. Луцьк

– Хто ініціював таку програму? Скільки коштів уже на неї виділено? – запитуємо.

– Такі рішення приймають депутати. 2 мільйони 5 тисяч вже виділено для Волинської митниці. Там так само люди працюють. Справа в тому, що ми ці гроші використовуємо для покращення обслуговування тих самих наших людей – населення, яке їде через пункт пропуску. Працівники не беруть це собі на харчування чи цигарки, ці кошти для людей, які користуються пунктом пропуску, послугами митниці.

– Яку вигоду отримує громада з того, що на її території функціонує митниця? 

– У 2021 році митниця нам перерахувала ПДФО 16 млн 985 тисяч 800 гривень, а в 2022 році вони перерахували 20 млн 309 тисяч 989 гривень. Це наша вигода. А ми, в свою чергу, повинні віддячити для них. Так само робота, так само благо людей, наших жителів, тому що на нашій території знаходиться офіс митниці. 

– Тобто на цей рік планується збільшити суму до 4 млн 900 тисяч гривень?

– Рішення планується, і я думаю його підтримають – вирішувати будуть депутати. Але це не значить, що ми маємо виділяти всі ці гроші. Це план на цей рік, а яка буде потреба, то це нам повідомлять. Скажуть мільйон – виділимо мільйон, скажуть менше – виділимо менше. Все залежить від депутатів, вони голосують і виділяють кошти.

– У мережі з’явилася інформація, що у селян у вашій громаді збирають по 110 доларів на дизель для митниці, це правда?

– Це не правда. Як це зрозуміти збирають? Якщо нормальна людина прочитаю цю новину, то сприйме це так, що ми ходимо по людях і збираємо по 100 доларів. Відповідно, у людей виникає щодо цього агресія. Ніхто грошей не збирає, це виділяють з бюджету. Але це не означає, що це критичні гроші і дуже велика сума для нашого бюджету. Ще була інформація, що у нашій громаді 1160 тисяч жителів. Це теж брехня, у нас – 8500 тисяч жителів.

– Чи правда, що дизельне паливо плануєте закупляти по 82 грн. за літр?

– Це в перспективі, тому що ви знаєте, що минулого року така ціна була. І невідомо, яка вона буде завтра. Тобто це пишеться проект, це не виділення коштів. У мене є накладні минулого року по митниці, то вони закупляли паливо по 48 гривень 10 копійок, а талони трохи дорожчі, по 52 гривні 05 копійок, а не по 82, як пишуть журналісти. Це звичайна реальна ціна, яка йде через тендер, як і потрібно. 

Про яку корупцію може йти мова? Це заказна стаття моєї опозиції, які вже працюють на вибори, які хочуть, щоб про нас говорили лише негатив. Хоча наша громада одна з найкращих в області. Тут немає ніяких порушень і корупції. Все згідно чинного законодавства – програми, рішення, сесії, голосування, все як має бути.

До слова, питання про внесення змін до Програми покращення функціонування Волинської митниці планували виносити на голосування під час сесії 3 березня. Однак 2 березня на сайті громади повідомили, що її перенесли.

Сесію перенесли. Скріншот з сайту Вишнівської сільської ради

Нагадаємо, торік «Сила правди» писала про ціни на пальне в пік його дефіциту на Волині і аналізувала, як війна вплинула на бюджети громад.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Христина Крот

Студентка Волинського національного університету імені Лесі Українки
Теги матеріалу: Валентина ЧернишВишнівська територіальна громадаВійна в УкраїніВіктор СущикВолинська митницяЄвген ПлінськийПетро Євтушок
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

В громаді на Волині освітяни обурені через урізання зарплат

Наступна новина

«Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь

Схожі Публікації

У Луцьку розробляють стратегію громади: хто це робить і що планують у результаті

Автор: Антон Бугайчук
29 Вересня 2023 в 16:07
0
Стратегія Луцька головна

У липні 2023 року Луцька міська рада розпочала розробляти стратегію громади до 2030 року. Роблять...

Детальніше

Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць

Автор: Ірина Кравчук
27 Вересня 2023 в 19:00
0
Валентина Кирилюк щомісяця пожиттєво отримуватиме близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Вища рада правосуддя відправила суддю Луцького міськрайонного суду Валентину Кирилюк у відставку, яка передбачає пожиттєве...

Детальніше

На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували

Автор: Ольга Юсковець
27 Вересня 2023 в 17:53
0
митниця ліс

На Волині на понад 97 тисяч гривень оштрафували директора компанії, яка намагалася вивезти лісоматеріали в...

Детальніше
Наступна новина
Лисичанськ Ганна Дарніченко

«Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь

НОВИНИ

  • 29 Вересня 16:07 У Луцьку розробляють стратегію громади: хто це робить і що планують у результаті
    • 27 Вересня 19:00 Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць
    • 27 Вересня 17:53 На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували
    • 27 Вересня 12:20 Родичі загиблого добровольця Сергія Климчука вимагають назвати одну з вулиць Луцька на його честь
    • 26 Вересня 12:57 У Луцьку обговорять перейменування ще 13 вулиць
    • 25 Вересня 16:55 Жоден з народних депутатів з Волині не подав декларації за два минулі роки
    • 23 Вересня 21:28 У конкурсі на посаду директора Волинської філармонії переміг судимий за корупцію кандидат
    • 21 Вересня 18:50 Урбан-візія Луцька: як у місті розробляють план «перезавантаження»
    • 21 Вересня 16:10 У Верховній Раді підтримали відкриття декларацій: хто з волинян прогуляв засідання
    • 21 Вересня 9:00 Волинcький чиновник не повернувся зі службового відрядження в Європу через погане самопочуття
    • 20 Вересня 18:18 На Волині шукають понад 20 суддів у місцеві та апеляційний суди
    • 18 Вересня 18:25 Звільнили волинського суддю, який десятки років розглядав митні справи
    • 18 Вересня 9:15 Кримінальну справу волинського ексдепутата-лісника про вирубку в нацпарку реанімували після 5 років слідства
    • 13 Вересня 12:32 На хабарі у 35 тисяч доларів затримали депутата Волинської облради: подробиці
    • 12 Вересня 17:40 Частку у волинській меблевій компанії переписали з росіян на поляків незаконно, – суд
    • 11 Вересня 11:55 У передмісті Луцька львівська фірма за майже 39 мільйонів гривень відремонтує дві вулиці
    • 9 Вересня 16:23 Назад у студентство. Скільки чоловіків на Волині «обміняли» військові квитки на студентські
    • 8 Вересня 17:14 Голова Ківерцівської громади нарешті їздитиме законно
    • 7 Вересня 16:42 Як заборона імпорту української сільгосппродукції до ЄС вплинула на волинських аграріїв
    • 6 Вересня 15:29 Чим цікаві нові відреставровані підземелля в Луцьку
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.