Київська фірма «Біомедінвест» пояснює розіграні з іншою столичною фірмою «Ювіс» тендери у ковельській лікарні своєю надійністю, досвідом, високотехнологічним обладнанням і маленьким ринком медичних виробів в Україні.
Таку відповідь компанія надала на лист «Сили правди» про те, чому обидві компанії, які брали участь у тендерах Ковельського медичного територіального об’єднання, не торгувались між собою і не знижували свої ціни на аукціоні, а їхні цінові пропозиції суттєво не відрізнялись.
Нагадаємо, нещодавно «Сила правди» писала про те, як київські фірми «розігрують» тендери у Ковельському медичному об’єднанні. Фірми із початку 2020 року розіграли три медичних тендери і в них завжди виходила переможцем компанія «Біомедінвест».
Під час підготовки розслідування «Сила правди» звернулась до компаній, аби отримати коментарі щодо того, чому вони не знижували своїх цін на аукціоні і чи мали домовленості щодо участі у тендерах. На момент публікації матеріалу відповідей від фірм-конкурентів не отримали, але компанія «Біомедінвест» надала її пізніше.
У листі ТОВ «Біомедінвест» не надає відповіді на поставлені запитання, а розповідає про свою діяльність у галузі постачання медичного обладнання, наголошуючи на тому, що підприємство працює із 1997 року і є постачальником обладнання відомих світових виробників, має кваліфікований персонал та проводить сервісне обслуговування обладнання.
«З іншого боку, ринок медичних виробів для лабораторної діагностики України, на жаль, є одним з найменших у Європі і складає за оцінками фахівців близько двох євро на душу населення. Для порівняння у Польщі він складає 10,5 євро, а в Німеччині – 26 євро на душу населення. На нашу думку це об’єктивні обставини, які пояснюють відносно невелику кількість виробників та постачальників, які представлені на ринку, та, зокрема, приймають участь в публічних закупівлях в медичній сфері. Адже витрати для забезпечення діяльності компаній та введенню продукції в обіг є суттєвими, а об’єм ринку не достатньо великим», – вважають в компанії.
«Сила правди» звернулась до Антимонопольного комітету України із проханням перевірити вказані тендери за участю фірм «Ювіс» та «Біомедінвест» щодо ймовірних порушень закону України «Про захист економічної конкуренції».
Нагадаємо, ТОВ «Біомедінвест» у 1997-му році зареєстрували Матвієць Ігор Олексійович та Єременко Сергій Володимирович. За інформацією аналітичної системи «YouControl», у компанії часто змінювались засновники і певний період у їхньому числі була офшорна фірма із Кіпру «Компанія Мавеліна Інвестментс ЛТД».
Сьогодні керівником компанії є Ольховець Сергій Олексійович. Як пишуть Наші гроші, Сергій Ольховець також був директором фірми «Біонікс лаб», яка контролювалась Олександром Богатирьовим і неодноразово вигравала підряди у МОЗу. Вона теж входить до переліку підрядників МОЗу часів правління регіоналів, зокрема Раїси Богатирьової.
Ще один елемент зв’язку фірми-переможця із прізвищем Богатирьових – це те, що перший засновник компанії Матвієць Ігор Олексійович був помічником народної депутатки 4 скликання Раїси Богатирьової (2002-2006р.).
Сьогодні компанія-переможець ТОВ «Біомедінвест» є активним постачальником медичного обладнання та ліків по всій Україні. За інформацією ресурсу Clarity-project фірма із 2016 року уклала більше 300 договорів на понад 100 мільйонів гривень.