Народний депутат України, представник міста Луцька Ігор Палиця проігнорував 87% голосувань на засіданнях Верховної Ради з початку роботи нового скликання парламенту 29 серпня. Разом з тим, нардеп запевняє, що за цей час пропустив лише одне вечірнє засідання, та й те з об’єктивних причин.
Про це він заявив 24 жовтня, відповідаючи на запитання журналіста Центру журналістських розслідувань «Сила правди» під час ефіру на ТРК «Аверс».
За даними сайту Верховної Ради нардеп Ігор Палиця впродовж 29 серпня – 24 жовтня проігнорував 775 із 894 голосувань (87%): на 152 був відсутній, а на 623 просто не голосував. Двічі народний обранець натискав кнопку «Проти» та двічі «Утримався». І під час 115 голосувань Ігор Палиця натиснув кнопку «За».
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» попросив політика пояснити таку позицію і запитав чи свідчить це про пропуски голосувань.
– Я за весь час не був на одному вечірньому засіданні. З об’єктивних причин. На всі засідання я приходив о десятій ранку, з обідами, до кінця знаходився в залі. І моя картка працює завжди, коли я тисну кнопку «За», або не тисну кнопку, – зазначає Ігор Палиця. – Я не тисну кнопки «Утримався», «Проти», я не біжу тиснути кнопки за поправки. Тому, що з тієї тисячі 600-700 штук це поправки до законів. Десь долугі, десь недолугі. І я не клоун, і не циркач, щоб бігати і тиснути кнопку «Проти», «За», або «Утримався», якщо я вважаю закон неправильним, чи поправки неправильними тільки для того, щоб статистика показувала є я, чи мене немає.
Палиця додає, що голосує лише «За» в тих ситуаціях, коли він підтримує законопроекти. Інші кнопки він не натискає, тому й виходить високий показник проігнорованих голосувань.
– Я відповідально кажу, що я знаходився в цій Верховній Раді весь час, поки вона працювала, крім одного вечірнього засідання. До речі, сьогодні «Слуга народу» прийняла поправку, що якщо ти 70% не проголосував, то з тебе знімають зарплату. Тобто людина, будучи у Верховній Раді, йде якийсь турборежим законів, щоб зменшити зарплати вчителям, лікарям, або підняти пенсійний вік, я проти цього закону, але я мушу тиснути кнопку «Утримався», або «Проти», щоб мене побачили і заплатили зарплату. Мій принцип: якщо я підтримую закон – тисну кнопку «За». Заради статистики чи ще чогось я не збираюся бігати і тиснути кнопки. Я знаходжуся у Верховній Раді, контролюю всі свої голосування. В нашій групі заборонено тиснути чужу кнопку. Цього не було і сподіваюся не буде. Це категорична моя позиція, – додає політик.