• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Середа, 27 Вересня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Наступна зупинка – новий тролейбус: скільки ще потрібно електротранспорту в Луцьку

Наступна зупинка – новий тролейбус: скільки ще потрібно електротранспорту в Луцьку

Автор: Мая Голуб
20 Липня 2023 в 17:52
У категорії: #Аналітика, Новини
Тролейбус у Луцьку ТРЦ Промінь

Фото Маї Голуб.

Впродовж кількох останніх років у Луцьку з’явилися нові червоно-білі тролейбуси з низькою підлогою та кондиціонерами. 29 таких транспортних засобів виготовили для міста на місцевому автоскладальному заводі «Богдан Моторс» у 2020-2022 роках в рамках проєкту «Оновлення інфраструктури електротранспорту міста Луцька Волинської області», який реалізований спільно з Європейським інвестиційним банком. Але чи достатньо для Луцька цього громадського транспорту?

Про це йдеться у матеріалі Маї Голуб на сайті проєкту «Медіаграмотність в регіонах України».

За словами виконувача обов’язків директора КП «Луцьке підприємство електротранспорту» Анатолія Миронюка, тролейбуси – це основний вид транспорту Луцька, який перевозить пасажирів.

«Наше підприємство обслуговує 9 тролейбусних маршрутів, протяжність тролейбусної мережі 109 км. Всі траси маршрутів прокладені по густонаселених мікрорайонах міста, де є великий пасажиропотік. Тому наш вид електротранспорту є основним видом, який забезпечує перевезення пасажирів відповідно до потреб населення», – зазначив у коментарі Анатолій Миронюк.

Як розповів Анатолій Миронюк, на підприємстві нині є 77 тролейбусів. Щодня на маршрут виїжджає щонайменше 40 тролейбусів. Виїжджають не всі тролейбуси, які є, бо кожен має певну систему технічних оглядів. Кожного дня відбувається огляд перед виїздом, а також ще є огляди через певний час після експлуатації. Тобто через певний проміжок часу або кілометрів пробігу тролейбус має ставати на технічний огляд.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
На території КП «Луцьке підприємство електротранспорту»

Зміст

  • Чому досі разом з новими в Луцьку їздять старі тролейбуси  
  • Нових тролейбусів для Луцька зараз не вистачає 
  • Час очікування і гроші: як це пов’язано
  • Що впливає на графік руху тролейбусів у Луцьку
  • Які вживані тролейбуси з Польщі працюють у Луцьку
  • Чому у Луцьку збільшили вартість проїзду в тролейбусах

Чому досі разом з новими в Луцьку їздять старі тролейбуси  

Керівник КП «Луцьке підприємство електротранспорту» Анатолій Миронюк каже, що завдяки новим тролейбусам зараз мінімізовано вихід з ладу транспорту через технічні несправності. 

«29 тролейбусів у нас є нових, але це не означає, що вони перебувають щодня на лінії, оскільки кожен тролейбус через 7 днів проходить технічний огляд. Через певний пробіг він змушений по графіку стояти в цеху. Тому на лінії, як правило, щодня експлуатується 25-26 нових тролейбусів і 13-15 старих, які менш технічно готові, але вони так само проходять технічні огляди й працюють на маршрутах тому, що тролейбусів ще не вистачає для забезпечення того об’єму перевезень, якого потребує населення», — додав Анатолій Миронюк. 

Колишній директор Луцького підприємства електротранспорту Ігор Грицюк 6 років тому розповідав, що на той час достатня кількість тролейбусів для роботи на маршрутах міста повинна бути щонайменше 97 одиниць транспорту. А технічна готовність – 110 тролейбусів.

Тролейбуси, що були у використанні у Польщі, почали купувати у 2012 році. 

Нових тролейбусів для Луцька зараз не вистачає 

Луцький міський голова Ігор Поліщук у коментарі зазначив, що тролейбусів для міста Луцька буде вистачати після отримання в рамках проєкту «Оновлення тролейбусного парку міста Луцька» 30 нових низькопідлогових тролейбусів, 6 з яких з автономним ходом.

Ігор Поліщук. Фото з сайту ІА “Волинські новини”.

Відповідно до цього проєкту, постачання 30 нових тролейбусів заплановані на 2024 та 2025 рік. Тролейбуси планують закупити повністю з низькою підлогою (не вище 35 см від землі). Важливо, щоб у тролейбусах була низька підлога, бо тоді буде легше туди заїхати людям з обмеженими фізичними можливостями та батькам з дітьми у візочках.

Нові тролейбуси для жителів Луцька потрібні, адже йдеться не лише про комфорт, а й про безпеку людей та можливість користуватись ними всім. Справність тролейбусів важлива, щоб нікого не затисло зненацька у дверях, щоб не крапав дощ з даху, як це було декілька років тому в старих тролейбусах.

Наприклад, лучанка Вероніка Каюда їздила новенькими тролейбусами і задоволена, адже швидко можна доїхати до центру.

«Я їздила у нових тролейбусах разом з дитиною. Зручно заходити у транспорт разом з візочком. У нових тролейбусах більше місця, ніж у маршрутках, не треба високо підіймати візочка, немає високих сходів. Це плюс. У час пік зазвичай таким видом транспорту не користуюсь, бо туди ще треба зайти з візочком і десь його там поставити», — зазначила вона.

Водії нових тролейбусів теж задоволені. Один із них розповів, що це не порівняти з тим, яким транспортом керував раніше.

«Тепер я не хочу їздити на старих тролейбусах. Якщо їздити, то тільки на нових тролейбусах, старих вже час пішов. Новими керувати легше і простіше, немає несподіванок, що щось піде не так», — зазначив він.

Час очікування і гроші: як це пов’язано

Новенькі червоно-білі тролейбуси перевозять чималу кількість пасажирів. Наприклад, за травень 2023 року тролейбуси перевезли 824 тис. звичайних і 685 тис. пільгових пасажирів. Це більше мільйона пасажирів за місяць. Анатолій Миронюк пояснив, що пасажиропотік росте, бо у Луцьку привабливий транспорт і точні графіки руху.

Експерт з міської мобільності Дмитро Ткачук зазначив, що якщо підприємство велике і має велику кількість тролейбусів, обслуговує велику кількість маршрутів, то воно задає основний тон. А в містах, де переважають маршрутки й підприємства електротранспорту не такі значні, то їхня роль відходить на другий план.

Дмитро Ткачук. Фото з Facebook.

«Для обласного центру з населенням 200-300 тисяч мешканців нормальним є інтервал очікування транспорту на рівні 5-8 хвилин. Це базово є оптимально, але це є усереднений показник і звичайно, що на окремих ділянках можна допускати інколи й 15-20 хв, якщо вони не є настільки навантаженими з точки зору кількості пасажирів, щоб раціонально все ж таки використовувати транспорт. Адже транспорт — не громадське таксі, дійсно не має приїжджати, як тільки хтось вийшов з під’їзду одразу, щоб його забрати. Але в центральних частинах міста логічно, що інколи інтервал може бути 2 і 3 хв, на більш віддалених маршрутах, де попит не такий великий, то цілком прийнятно, щоб сягав і до 15 хвилин», – зазначив Дмитро Ткачук.

Що впливає на графік руху тролейбусів у Луцьку

Керівник КП «Луцьке підприємство електротранспорту» каже, що графіки руху тролейбусів сформовані вже дуже давно, але вони постійно оновлюються, а за основу беруться графіки попередніх років з урахуванням зміни міграції населення у місті Луцьку.

«Є літні графіки, де менший пасажиропотік. Відповідно, зменшується кількість тролейбусів на цій лінії маршруту, тому що неефективно використовувати порожні тролейбуси, це дуже дорого. Якщо зменшиться кількість тролейбусів, скажімо в липні, бо це найменш пасажиронаповнюючий місяць, то й відповідно змінюються інтервали між тролейбусами», — сказав Анатолій Миронюк.

Година-пік, коли найбільший пасажиропотік — це 7-9 ранку, другий максимум, де найбільше «навантаження» на тролейбуси — з 16 години.

Це пов’язано з роботою людей на підприємствах, у лікарнях. Наприклад, у Луцьку значна кількість лікарів завершують роботу о 15 годині, в школах теж. Після 17 години вже йдуть робітники з роботи. Анатолій Миронюк пояснив, що графіки формують так, щоб людей забрати «на себе».

«В нас для міського ритму існує правило, де найкращий інтервал в розмірі 10-12 хвилин. Якраз в цей час пасажири приходять, приїжджають і йдуть. Відбувається пасажирообмін. Але так не на кожному трафіку. Якщо ми візьмемо маршрут Ковельська-Гаразджа, то це один тролейбус тому, що пасажиронаповнення таке, що графік інтервалу руху досить великий — вимірюється годинами. А маршрут №15 об’єднує густонаселені райони. І там пасажирообмін дуже великий, інтервал руху скорочений до 7 хвилин. Там працює максимальна кількість тролейбусів тому, що така є потреба. Якщо велике пасажиронаповнення, значить тут треба частіше пускати тролейбуси», — зазначив Анатолій.

Які вживані тролейбуси з Польщі працюють у Луцьку

1-го червня цього року в Луцьку виїхали три тролейбуси на маршрути №2, 5 та 12, що раніше їздили в Польщі. Два – SAM MPK Lublin II та один – SOLARIS Trollino 12. Про це повідомляв Луцький міський голова Ігор Поліщук. З його слів, тролейбуси у гарному стані, в них невеликий пробіг.

За інформацією на сайті Prozorro, цього року КП «Луцьке підприємство електротранспорту» підписало договір на закупівлю 4 тролейбусів, які були у використанні в Польщі. У кожного тролейбуса низький рівень підлоги. Загальна вартість цих тролейбусів з ПДВ — 4 мільйони 452 тисячі грн.

Відповідно до договору, за два низькопідлогові тролейбуси 2011 року випуску SAM MPK Lublin II — 1,75 мільйона грн, за один низькопідлоговий тролейбус Solaris Trollino 12, 2008 року випуску — 980 тисяч грн, за низькопідлоговий тролейбус Solaris Trollino 12, але вже 2007 року випуску — 980 тисяч грн.

Чому у Луцьку збільшили вартість проїзду в тролейбусах

19 липня Луцький міськвиконком ухвалив рішення про підняття вартості проїзду у тролейбусах. Вже з 20 липня рішення набуло чинності і ціна зросла із шести до восьми гривень.

Як зазначила на засіданні виконкому в.о. директора департаменту економічної політики Юлія Дацюк, таке рішення ухвалили у зв’язку зі значним зростанням цін на електроенергію.

«В попередньому тарифі вартість електроенергії була 5,36 грн, в розрахунковому — 6,45, станом на сьогодні це вже — 6,90. Варто зазначити, що департамент економічної політики постійно моніторить тарифи інших міст ідентичних місту Луцьку. Це — Полтава, Чернівці, Житомир, Львів, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, у яких вартість проїзду у електротранспорті становить — 8-12 гривень. Наше місто – одне з останніх, де переглядають вартість проїзду», – зазначила вона.

Юрист проєкту «Свої люди» Віталій Гусак прокоментував, що під час воєнного стану немає заборони на підняття тарифів на проїзд у міському електричному транспорті, а експерт з міської мобільності Дмитро Ткачук розповів, яким має бути підвищення тарифу без порушень.

«Рішення про підвищення тарифу затверджується виконавчим комітетом Луцької міської ради. Його обґрунтовує і розраховує планово-економічний відділ відповідного комунального підприємства. Подає на виконком в профільне управління чи відділ міської ради й виконком затверджує розмір тарифу і відповідно, з якої дати він набуває чинності. Тому тут якихось варіантів порушень в принципі не так і багато. Крім порушення термінів оприлюднення проєкту цього рішення чи ще щось. Інша ж справа, що стосується економічного обґрунтування — це вже питання розрахунків, які потрібно перевіряти й дивитися, наскільки показники враховані, як по витратах на діяльність комунального підприємства, так і по фактично виконаній роботі», – прокоментував експерт Дмитро Ткачук.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала, як працює громадський транспорт у Луцьку в умовах війни.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Мая Голуб

Журналістка, представниця Інституту масової інформації у Волинській області
Теги матеріалу: Анатолій МиронюкВідділ транспорту Луцької міської радиВіталій ГусакДепартамент економічної політики Луцької міської радиекономікаІгор ПоліщукКП "Луцьке підприємство електротранспорту"ЛуцькЛуцька міська радаТарифиТранспортЮлія Дацюк
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

На Волині комунальне підприємство купило за 2,3 мільйона гривень мінівен для обласної ради в соратника Порошенка

Наступна новина

«Мабуть, будемо інвестувати в Торонто». Чому у Луцьку два роки заблокована реконструкція історичної будівлі

Схожі Публікації

Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць

Автор: Ірина Кравчук
27 Вересня 2023 в 19:00
0
Валентина Кирилюк щомісяця пожиттєво отримуватиме близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Вища рада правосуддя відправила суддю Луцького міськрайонного суду Валентину Кирилюк у відставку, яка передбачає пожиттєве...

Детальніше

На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували

Автор: Ольга Юсковець
27 Вересня 2023 в 17:53
0
митниця ліс

На Волині на понад 97 тисяч гривень оштрафували директора компанії, яка намагалася вивезти лісоматеріали в...

Детальніше

Родичі загиблого добровольця Сергія Климчука вимагають назвати одну з вулиць Луцька на його честь

Автор: Костянтин Яворський
27 Вересня 2023 в 12:20
0

Рідні добровольця Сергія Климчука у день сесії 25 вересня прийшли під Луцьку міську раду з...

Детальніше
Наступна новина
Луцька українська гімназія

«Мабуть, будемо інвестувати в Торонто». Чому у Луцьку два роки заблокована реконструкція історичної будівлі

НОВИНИ

  • 27 Вересня 19:00 Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць
  • 27 Вересня 17:53 На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували
  • 27 Вересня 12:20 Родичі загиблого добровольця Сергія Климчука вимагають назвати одну з вулиць Луцька на його честь
    • 26 Вересня 12:57 У Луцьку обговорять перейменування ще 13 вулиць
    • 25 Вересня 16:55 Жоден з народних депутатів з Волині не подав декларації за два минулі роки
    • 23 Вересня 21:28 У конкурсі на посаду директора Волинської філармонії переміг судимий за корупцію кандидат
    • 21 Вересня 18:50 Урбан-візія Луцька: як у місті розробляють план «перезавантаження»
    • 21 Вересня 16:10 У Верховній Раді підтримали відкриття декларацій: хто з волинян прогуляв засідання
    • 21 Вересня 9:00 Волинcький чиновник не повернувся зі службового відрядження в Європу через погане самопочуття
    • 20 Вересня 18:18 На Волині шукають понад 20 суддів у місцеві та апеляційний суди
    • 18 Вересня 18:25 Звільнили волинського суддю, який десятки років розглядав митні справи
    • 18 Вересня 9:15 Кримінальну справу волинського ексдепутата-лісника про вирубку в нацпарку реанімували після 5 років слідства
    • 13 Вересня 12:32 На хабарі у 35 тисяч доларів затримали депутата Волинської облради: подробиці
    • 12 Вересня 17:40 Частку у волинській меблевій компанії переписали з росіян на поляків незаконно, – суд
    • 11 Вересня 11:55 У передмісті Луцька львівська фірма за майже 39 мільйонів гривень відремонтує дві вулиці
    • 9 Вересня 16:23 Назад у студентство. Скільки чоловіків на Волині «обміняли» військові квитки на студентські
    • 8 Вересня 17:14 Голова Ківерцівської громади нарешті їздитиме законно
    • 7 Вересня 16:42 Як заборона імпорту української сільгосппродукції до ЄС вплинула на волинських аграріїв
    • 6 Вересня 15:29 Чим цікаві нові відреставровані підземелля в Луцьку
    • 6 Вересня 10:02 Кому належить броньовик, який простоює на водоканалі у Ківерцях
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.