Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти вкотре нехтує правилами проведення публічних закупівель. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» вже розповідав про те, як ВІППО незаконно «дробив» свої закупівлі, купуючи навчальні засоби в рамках реформи Нової української школи. Нині ж стало відомо, що і ремонтують свій інститут освітяни за старими схемами.
Активісти «Центру громадського моніторингу та досліджень» подали скарги через ряд тендерів, здійснених установою. Серед них закупівлі на проведення поточних ремонтів в інституті.
Ремонт в інституті поділили на чотири закупівлі
Наприкінці минулого року освітяни провели аж чотири так звані ремонтні закупівлі. Все в один день і за одним CPV-кодом. Як стверджують експерти, закупівля мала б бути одна і проводити її слід було за іншою процедурою.
«Загальна вартість укладених договорів становить 356 822,45 грн. та перевищує встановлені у Законі пороги для проведення процедур закупівель. Зважаючи на вищенаведене, вважаємо, що замовник, ймовірно, здійснив розподіл предмету закупівлі з метою уникнення процедури відкритих торгів, шляхом укладення прямих договорів», – йдеться у скарзі громадської організації «Центр громадського моніторингу та досліджень», яка вже три роки моніторить державні закупівлі в Україні.
Після оскарження Державна аудиторська служба у Волинській області провела перевірку і виявила порушення. Зокрема у тому, що «Замовником здійснено закупівлю послуги з поточного ремонту входу у ВІППО очікуваною вартістю 62 768,84 грн., яка не передбачена річним планом (додатком до річного плану закупівель) Замовника на 2018 рік, чим порушено вимоги частин першої статті 4 Закону».
У своїй відповіді інститут пояснює, що керувався дуже простою логікою – якщо ремонт потрібен у різних приміщеннях будівлі, то на кожне має бути своя закупівля. Попри те, що всі приміщення знаходяться в одній будівлі на вулиці Винниченка, 31.
«Будівля в нас одна, але це три технічні паспорти. Коли подавали звіт, ремонти планували на певну суму, але розбили все, бо за будівельними стандартами це окремі об’єкти. Це гуртожиток, це старий корпус і ще один корпус», – пояснює керівниця відділу інформаційного забезпечення освіти ВІППО Наталія Рубльова.
Проте у річному плані інституту все ж була передбачена одна закупівля з назвою «Будівельні роботи та поточний ремонт» на 360 000 грн, а не чотири дрібніші. Але замість проведення відкритого конкурсу на ремонт приміщення, інститут уклав 4 договори на ремонти окремих частин: сходів і пандусу, актової зали, гуртожитку та учбово-лабораторного корпусу.
Ми вже писали про те, як інститут «роздробив» закупівлю мультимедійних освітніх комплексів, при цьому придбавши все у підставних підприємців, за якими стояла київська фірма. Цього разу зв’язок простежується не всюди.
Кілька імен лишаються незмінними
Ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти – Петро Степанович Олешко. Він же головний отаман міжнародної громадської організації «Козацтво запорозьке» на волинському окрузі та керівник і співзасновник волонтерського центру «Серце патріота».
Серед співзасновників цього центру і Сергій Балицький – депутат Луцької міської ради та власник компанії «Вишків-Брук». Саме з цією фірмою уклали договір на ремонт сходів і облаштування пандусу у ВІППО за 74 тисячі гривень. Ще один договір на поточний ремонт входу до інституту за 62 тисячі в той же день уклали з Сергієм Балицьким уже як з підприємцем.
Нагадаємо, що фірма «Вишків-Брук» фігурує у кримінальній справі про розтрату державних коштів після ремонту тротуарів у Луцьку та Ковелі. Наразі триває економічна експертиза.
Третій договір на 148 тисяч гривень, уже на поточний ремонт одного з корпусів, уклали з підприємством «Євродек-М». Згідно з документацією, фірмі дісталось встановлення нових вікон та дверей.
Четверта ремонтна закупівля на 71 тисячу дісталась луцькому підприємцю Олександру Скирському. За даними системи Clarity Project, підприємець за шість років діяльності встиг виграти у 24 закупівлях на більш ніж три мільйони гривень.
Поміж тим, саме йому дістались і нові ремонтні тендери ВІППО, які інститут провів впродовж весни і літа 2019-го року. Освітяни двічі купували ремонтні роботи. Перший раз ремонтували ціле приміщення за 107 156 грн., другий – його частину за 92 465 грн.
Згідно з угодою, укладеною в рамках першої закупівлі, в приміщенні, Скирський має замінити підлогу, встановити душові, умивальники, унітази і так далі. А от що має ремонтувати підрядник ще за майже сто тисяч, незрозуміло. В угоді немає жодних уточнень чи пояснень, а в описі самої закупівлі вказали лише місце виконання робіт і строки.
Тільки в кінці вересня цього року ВІППО чи не вперше провів ремонтну закупівлю сумою на 719 000 грн. без будь-якого поділу. До кінця року підприємство «Рем Буд» має відремонтувати покрівлю учбово-лабораторного корпусу інституту.
Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy