Досить часто в українських державних органах, які б мали забезпечувати дотримання законів та правопорядку, працюють цілими сім’ями. Першочергово йдеться про вітчизняні суди та прокуратуру. Однак незважаючи на наявність юридичної освіти, роботі у сфері правопорядку, такі подружжя часто самі порушують законодавство, не декларуючи частини свого майна.
Вікторія Віталіївна Корецька – суддя Ківерцівського районного суду Волинської області. Свою роботу в цьому суді вона розпочала у 2009 році, куди її призначили відповідним указом Президента терміном на 5 років. Вже у 2015 році Вікторію Корецьку обрали суддею цього ж суду безстроково.
Свого часу Вікторія Корецька прийняла рішення у справі ще одного волинського судді Андрія Сівчука. Його неодноразово зупиняли патрульні за порушення правил дорожнього руху. Коли це відбулося вперше і поліцейський оштрафував Сівчука на 425 грн, останній звернувся в суд, де оскаржив цей штраф і відповідний адмінпротокол. Суддею була Вікторія Корецька. І саме вона погодилася із Андрієм Сівчуком та прийняла рішення про визнання протиправними дій поліцейського.
Чоловік судді – Олег Павлович Корецький працює прокурором. Свою прокурорську кар’єру він розпочинав з посади старшого слідчого Володимир-Волинської міжрайонної прокуратури Волинської області у 2002 році. Після цього йому доводилося працювати у Ковельській та Луцькій прокуратурах і навіть у Генпрокуратурі. У 2012-му році наказом Віктора Пшонки Олега Корецького призначили на посаду Любомльського міжрайонного прокурора.
Керівна посада в часи Януковича не стала на заваді Олегу Корецькому після Революції гідності у 2014-му стати заступником прокурора області Анатолія Коцури, а потім і першим заступником прокурора області Вадима Максімова. Певний час Олег Корецький навіть виконував обов’язки прокурора Волинської області.
30 червня 2016 року його призначили начальником відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки. А останнім призначенням Корецького є посада прокурора другого відділу процесуального керівництва управління наглядової діяльності Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України.
Якщо вірити інформації місцевих ЗМІ, то Олег Корецький підлягав люстрації, адже працював на керівній посаді, очолював Любомльську прокуратуру. Однак жодної інформації про можливе його звільнення немає.
Зовсім нещодавно Олег Корецький прагнув потрапити в новостворене Державне бюро розслідувань. Він претендував на посаду керівника Першого управління організації досудових розслідувань. На тестуванні кандидатів на знання законодавства прокурор отримав доволі високий бал – 97 із 100. Однак, бажану посаду Корецькому отримати так і не вдалося.
Цікаво, що під час подання документів в ДБР Олег Корецький зазначав, що працює прокурором відділу Генеральної прокуратури України. І тут виникає питання, де Олег Павлович проживав в Києві, адже жодного нерухомого майна у столиці він немає.
У 2017 році людина із таким же ПІБ “Олег Павлович Корецький” брала участь у конкурсі на посаду судді місцевого суду.
ЩО У ДЕКЛАРАЦІЯХ ПОДРУЖЖЯ СУДДІ І ПРОКУРОРА?
Незважаючи на такі факти в біографії, в деклараціях сім`ї Корецьких теж немало цікавого.
Та найбільше нас зацікавили декларації подружжя з 2012 по 2017 роки. За цей період Олег Корецький вказав 1,6 млн грн доходів, з яких майже 500 тисяч гривень отримав вже у 2017 році після суттєвого підвищення зарплати прокурорів та ще 146 тисяч гривень отримав від продажу майна. Вікторія Корецька за аналогічний час заробила трохи менше – 1,3 млн грн.
У їх спільній власності є дві земельні ділянки у Боголюбах, поблизу Луцька. Власниками однієї з них вони стали в 2006 році, а іншої – в 2012 році. Однак в паперових деклараціях подружжя за 2012, 2013 та 2014 роки – цих земельних ділянок немає, що є очевидним порушенням.
З 17 червня 2016 року Олег Корецький має право користування будинком площею 188 кв.м. в Струмівці. Власником цього житла є тесть прокурора Петрович Віталій Миколайович. У реєстрі речових прав на нерухоме майно вказано, що Віталій Петрович став власником цього будинку того ж 17 червня 2016 року. Тобто придбавши це житло, Віталій Петрович одразу ж віддав його в користування своєму зятю-прокурору. Цей факт може свідчити, що Віталій Петрович став власником будинку лише формально, натомість справжнім власником є саме прокурор Олег Корецький.
Більше того, прокурор не вказав цей будинок в декларації за 2016 рік. Тому якщо ми її відкриємо – цього будинку не знайдемо, що є очевидним порушенням законодавства.
Варто також зазначити, що саме тесть прокурора є власником землі під будинком та гаража неподалік. Однак Олег Корецький, користуючись будинком не вказує факту користування ні землею, ні гаражем.
Будинок є частиною котеджного містечка “Струмочок”. На сайті продажу нерухомості в цьому містечку зазначається, що вартість квадратного метру на момент інвестування дорівнювала – 11 621 гривень. Якщо підрахувати, то будинок без ремонту вартував би майже 2,2 мільйона гривень.
Відстань від цього будинку до Ківерцівського районного суду – місця, де працює Вікторія Корецька – 16,1 км, або 20 хв дороги на автомобілі. Однак Вікторія Корецька продовжує користуватися службовою квартирою в Ківерцях площею 11,2 кв.м. Виникають сумніви, що пані Вікторія дійсно проживає у цій квартирі окремо від чоловіка та двох своїх дітей. Тому яка доцільність користування службовим житлом для судді Корецької – невідомо.
Окрім цього Корецька разом із мамою Надією Петрович з 1996 року є власницею квартири в Турійську. Площа цього житла теж невелика – 24,1 кв.м.
Олег Корецький не має власного авто та права користування будь-яким іншим транспортним засобом. Натомість його дружина користується LEXUS RX 350 2006 року. Власниця цієї автівки – Петрович Надія Іванівна.
БАТЬКИ СІМ`Ї КОРЕЦЬКИХ: ХТО ВОНИ?
Ми також вирішили з’ясувати, яким майном володіють та чим займаються батьки Олега та Вікторії Корецьких. Батьки прокурора – Ніна Антонівна Корецька та Павло Анатолійович Корецький теж причетні до державної служби та політики. Обоє подали свої електронні декларації за 2016 та 2017 рік. Ніна Корецька – керуюча справами виконавчого апарату Турійської районної ради. За 2 роки вона заробила 292 тисячі гривень. У її власності є будинок в Турійську площею 208 кв.м., гараж, літня кухня та земельна ділянка. Ще дві земельні ділянки вона має у селі Чорніїв.
Батько прокурора – депутат Турійської районної ради. Павло Корецький – власник 11% компанії “СВК “Батьківщина”. Він також вказав і дохід від цієї фірми, а саме 16,8 тис. грн. У його власності є невеликий будинок та три земельні ділянки в селі Чорніїв. Ще одну земельну ділянку Корецький має у Шепелі, що під Луцьком. До 2016 року Павло Корецький мав у власності квартиру у Луцьку площею 110 кв.м. та вартістю 721 тис. грн. Серед рухомого майна у власності пана Павла – Audi A6 1997 року, УАЗ 31512-01, МТЗ-80 та КАМАЗ 55102.
У власності тещі прокурора Надії Петрович є земельна ділянка у селі Світязь. За даними аналітичної системі YouControl вона є співзасновницею ТОВ “ВОЛЯ ЛУЦЬК”. Її частка у компанії – 49%. Її чоловік має фермерське господарство «ЕКОСВІТ УКРАЇНА».
Тому запитань до прокурора Олега Корецького та судді Вікторії Корецької більш ніж достатньо. Зокрема, це стосується недекларування ними частини свого майна, реєстрації будинку на своїх родичів, та роботи в часи Януковича.
Ми намагалися поспілкуватися із подружжям Корецьких та отримати в них коментарі, однак і в Генеральній прокуратурі, і в Ківерцівському райсуді нам цього зробити не вдалося.
Андрій ПАСІЧНИК, Аріна КРАПКА
Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy