• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Субота, 1 Квітня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Протезування і реабілітація: волинянка розповіла, як у Польщі допомагає постраждалим від війни українцям

Протезування і реабілітація: волинянка розповіла, як у Польщі допомагає постраждалим від війни українцям

Автор: Христина Крот
8 Лютого 2023 в 18:25
У категорії: #Аналітика, Новини, ТОП новини
Протезування за кордоном

Волинянка Анастасія Білокурець – вимушена переселенка. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона пішки перейшла кордон з Польщею і нині мешкає у місті Познань. Навіть там дівчина не лишилась осторонь подій і долучилась до проекту «Iron Camp Help». Анастасія допомагає українцям, які постраждали від війни, з протезуванням і реабілітацією.

Про це дівчина розповіла в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань «Сила правди».

– Розкажи про себе. Чим ти займалася на Волині?

– Я сама з Луцького району, з селища Рокині. Тут займалась легкою атлетикою серед осіб з інвалідністю, маю вроджений плексит пораження плечового нерва. Спершу займалася в Центрі фізичної культури і спорту «Інваспорт» у тренера Андрія Рожка, а потім перейшла у паратхеквондо до Ярослава та Оксани Мицюк. Брала участь у обласних змаганнях і чемпіонатах України. Також я працювала в магазині спортивних вітамінів.

– Коли вирішила поїхати до Польщі і як це було?

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

– Після того, як почалась війна, я швидко виїхала. Це було десь 27 лютого. У мене мама жила у Володимирі і я приїхала туди. Саме тоді, в той ранок, влучили у військову частину. У цей час я мала виїжджати, а транспорту ніякого не було, тому довелось переходити кордон пішки. До польського кордону з Володимира я йшла також пішки. Але мені не звикати, в коронавірус я щодня ходила зі свого села до Луцька, а це відстань туди й назад 45 кілометрів. У Польщу я прийшла з одним рюкзаком. Спершу мені допомагали люди з Луцька, які також опинилися за кордоном. Через два тижні я потрапила у програму, по якій давали житло в Лешно. 

Кшиштоф Стерн (з лівого краю), Анастасія Білокурець, Євген та Володимир –- учасники програми з реабілітації. Фото з Instagram-сторінки залу –- iron_crew_foundation

– Як ти потрапила у програму допомоги українцям, постраждалим від війни? 

– У Лешно в мене був друг на візку – хороший, розумний чоловік. Після цієї програми, влітку, я переїхала в Познань, працювала офіціанткою в клубі. Але з другом час від часу бачились. Він, до речі, займається регбі для людей на візках у польському «Інваспорті». У нього був знайомий Кшиштоф, який теж пересувається на візку і має свій спортивний зал «Iron» у Познані. Він розповів йому про мене, що я дуже активна та ініціативна, і попросив, щоб дозволили мені займатися в спортзалі. Мені безкоштовно надали тренера, а також реабілітолога для руки.

На той час вони вже замінили протези двом українським військовослужбовцям. Але, щоб продовжити цю справу, треба було поширювати інформацію. Я написала пост в Instagram. І дотепер допомагаю у всьому, чим можу: шукаю людей, допомагаю з документами, перекладаю, а основна робота залишається за Кшиштофом. Мені також багато допомогли в «Інваспорті». А зараз до нас приїхала перша велика група для реабілітації на 11 людей. Всі вони – волиняни. Плюс ще троє українців доєдналося з Польщі.

Учасники програми реабілітації з України. Фото з Instagram-сторінки залу –- iron_crew_foundation

– Хто організував цей проект? На яку категорію людей він розрахований? І чи планується його масштабування?

– Першочергово, ми хотіли допомогти людям, які втратили кінцівки. Це люди на візках та з ампутацією ноги. Ми співпрацюємо з компанією «Ottobock», яка вважається однією з найкращих фірм з виготовлення протезів. Фінансування надається «Польською місією медичною», а організовує весь цей проект – Кшиштоф Стерн.

Для цього створена спеціальна місія «Iron Camp Help», де він допомагає і полякам, і українцям, бо ще з початку війни в Україні загорівся цією ідеєю. Весною він допомагав гуманітарною допомогою, а потім взяв першого учасника реабілітації – прикордонника Євгена з Харкова, якому зробив протез. Все що було потрібно, це знайти людей для проекту, а це виявилось проблематично.

Далі вже мені писали люди, зверталися за допомогою, а Євген вже розповсюдив інформацію серед своїх знайомих військових. Спочатку Кшиштоф організовував реабілітацію спільною групою поляків і українців, а зараз вже є і суто українська група.

Ми почали з Волині, бо вона ближче, але в планах поширити цю допомогу по всій Україні. І, якщо все буде добре, то вже на літо Кшиштоф планує реабілітувати людей в самому Києві. До того часу ми зможемо краще визначити, кому точно це потрібно. Бо, наприклад, зараз у нас є люди з травмами хребта, і для них потрібно допомога саме з реабілітацією ходьби.

Є декілька візочників, яких потрібно навчити користуватись візком, а є з ампутацією рук, кому потрібно допомогти з вправами, замінити деталі до протезів. Це ми теж можемо. До речі, двом учасникам проекту Кшиштоф подарував візки на карбоновій основі, бо їхні були виготовлені із тяжкого металу.

– Якими видами спорту можуть займатися учасники в рамках програми, крім реабілітації? 

– Щодня до 10:30 проходять тренування. Це або бокс, або інший вид спорту, також додатково масаж, і, безпосередньо, реабілітація. Власник Кшиштоф – паралімпійський спортсмен, займається вейкбордингом (комбінація серфінгу, сноубордингу, скейтбордингу і водних лиж, – авт.) для людей на візках. Також вони роблять кросфіт, бокс на візках.

Це вже не перша така реабілітація, яку організовують поляки для українців. Вже був схожий проект у місті Валч (150 км від Познані, – авт.). Це був такий спортивний центр, як у нас в Сянках (Львівська область, – авт.), туди теж приїжджали на реабілітацію. Окрім самої реабілітації, учасники також грали волейбол, проходили курси з ниряння в акваланзі, займалися боксом, балістичними вправами.

Реабілітація в Польщі

– Реабілітація лише для дорослих?

– Зараз у нас є двоє маленьких клієнтів – дітки. Хоча у нас немає таких спеціалістів, але ми будемо шукати. 

– Скільки часу займає програма реабілітації?

– Це все дуже відносно і залежить від багатьох аспектів. Військовий Євген у нас ще з березня. Він втратив ногу відносно нещодавно і нам довелось робити все з нуля: зробити всі заміри, підготувати протез. Згодом потрібно буде навчити правильно ходити на протезі. Є також волинський спортсмен з параканое Андрій, у якого вже стояв протез, і йому потрібна була безпосередньо спортивна стопа. Але він вже вміє ходити на протезі, тому на це пішло менше часу – близько місяця. Також зараз у нас є військові Олександр та Сергій, останньому поставили протез у Німеччині, але він приїхав до нас на реабілітацію, де ми вчили правильно ходити. Обоє втратили кінцівки на сході.

Євген – український прикордонник, який втратив ногу. Фото з Instagram-сторінки залу –- iron_crew_foundation

– Як звернутися до вас за допомогою? Де знайти контакти?

– У нас є Instagram-сторінка залу – iron_crew_foundation, або можна зайти безпосередньо на мою сторінку, де є пост в якому розписано всі деталі програми: доїзд, харчування, контакти. Якщо ви хочете стати учасником програми «Iron Camp Help», повідомте про це нас і ми вам обов’язково допоможемо.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» спілкувалася із керівницею Молодіжного центру Волині, яка розповіла як молодь може долучитися до волонтерства та допомоги переселенцям.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Христина Крот

Студентка Волинського національного університету імені Лесі Українки
Теги матеріалу: Анастасія БілокурецьблагодійністьВійна в УкраїніІнваспортІнтерв'юЛуцькМедицинаРеспубліка Польща
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Виконавчій не вдалося «вибити» гроші у волинського військового

Наступна новина

Де і скільки на Волині витратили на ремонти укриттів

Схожі Публікації

Що пишуть про російську дезінформацію у польських медіа

Автор: Мая Голуб
31 Березня 2023 в 14:10
0
російські фейки та маніпуляції

Російська пропаганда неодноразово намагалася потрапити у медіапростір Польщі. Але викриті фейки та маніпуляції показують, що...

Детальніше

Конфіскації та штрафи: як карають власників «євроблях» на Волині

Автор: Антон Бугайчук
30 Березня 2023 в 18:55
0
Штрафи за нерозмитнння головна

В Україні штрафують на солідні суми за порушення строків розмитнення чи ввезення автомобілів на іноземних...

Детальніше

Директора луцького підприємства запідозрили у непрозорому виборі підрядників на авторинку

Автор: Юлія Галецька
30 Березня 2023 в 14:50
0
Олег Бахтай директор КП Автопарксервіс

Депутати Луцької міської ради влаштували директору комунального підприємства «Автопарксервіс» Олегові Бахтаю «холодний душ». Його покликали...

Детальніше
Наступна новина
де і скільки на волині витратили коштів на облаштування укриттів

Де і скільки на Волині витратили на ремонти укриттів

НОВИНИ

  • 31 Березня 14:10 Що пишуть про російську дезінформацію у польських медіа
  • 30 Березня 18:55 Конфіскації та штрафи: як карають власників «євроблях» на Волині
  • 30 Березня 14:50 Директора луцького підприємства запідозрили у непрозорому виборі підрядників на авторинку
  • 30 Березня 10:36 Як Палиця і компанія отримали «Кручу» і гектар землі у Луцьку «за копійки»
  • 28 Березня 19:02 Як у Луцьку організовують дозвілля для дітей під час війни
  • 28 Березня 10:00 Лісова реформа на Волині: великі амбіції та прихована опозиція
  • 27 Березня 12:25 Відкриті дані закрили. Чому у Луцьку приховали генплан та іншу документацію
  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.