Луцька міська рада просить у фахівців обласного управління Держархбудінспекції перевірити законність будівництва за адресою Богдана Хмельницького, 53, де за день з’явилася одноповерхова будівля. Її зводять в історичній частині Луцька і дозволів на роботи міська рада не давала.
Приміщення почали будувати 14 серпня, у суботу зранку, розповіла «Суспільному» Наталія Торчинюк – директорка товариства «Любарт», якому належить земельна ділянка площею 26 сотих. Вона – колишня дружина голови Господарського суду Рівненської області Вадима Торчинюка, який наразі ділить спільно нажите з нею майно та бізнес у Луцьку.
«Звелися за пару годин триметрові стіни і я до цього непричетна. Але я знаю, що це мій колишній чоловік Торчинюк Вадим», – сказала Наталія.
Натомість служитель Феміди свою причетність спростував:
«Вона є власницею на 99% набутого у спільному проживанні майна, яке зараз є предметом поділу в суді. Я є також співвласником цього товариства де-факто, де-юре – моя колишня дружина. Я не займаюся жодним будівництвом на Богдана Хмельницького», – зазначив Вадим Торчинюк.
На місце події викликали поліцію. Проте правоохоронці криміналу в забудові не побачили.
«Виїжджали на місце події, слідчо-оперативна група відомості зареєструвала у журналі обліку заяв та повідомлень, зараз підстав відкривати кримінальне провадження ще не вбачається, бо триває перевірка чи законним є будівництво», – зазначила речниця поліції Ольга Бузулук.
Своєю чергою головний архітектор міста Веніамін Туз повідомив, що за дозвільними документами на будівництво у міську раду ніхто не звертався:
«Свіжих звернень у нас не було і за останній час дозвільних документів ми не видавали. У якості консультації до нас зверталися, але це було досить давно. Будівництво дуже обмежене в історичній частині міста й історико-архітектурний опорний план накладає значні обмеження на будівництво в цій частині: більше трьох поверхів на цій території будувати не можна, відповідні погодження обласної культури, тривалий процес потрібно пройти, щоб отримати дозвіл будувати».
Начальник відділу охорони культурної спадщини Волинської ОДА Віталій Стрільчук зазначив, що документів для ознайомлення та реєстрації будівництва вони не отримували.
«Проєкт з нами не погоджувався, але, можливо, він якусь архітектурну процедуру проходив, можливо, він ще прийде, – зазначив чиновник. – Але це не звільняє від того, що має відповідати навколишньому історичному середовищу, мати привабливий туристичний вигляд, а не перебувати в стані хліва».
Зі слів начальника відділу охорони культурної спадщини Луцькради Олександра Котиса, будівництво ведеться в історичній частині Луцька.
«Ця ділянка входить у першу охоронну зону, – показує він на карті. – Відповідно до правил опорного плану, в цій зоні встановлюється режим охорони, який еквівалентний пам’яткам національного значення. Це означає, що будь-які будівельні роботи повинні погоджуватися центральним органом культурної спадщини – Міністерством культури».
У коментарі «Силі правди», адвокатка Наталії Торчинюк Надія Довгун розповіла, що в той день на будівництво приходив адвокат Торчинюка Богдан Ульчак. Вона зазначила, що жодного дозволу для проведення відповідних робіт він не надав, проте апелював до договору купівлі-продажу майна на цій ділянці. Мовляв, його нинішня власниця Анастасія Каленікова хоче укріпити стіну.
Колишній директор ТОВ «Фірма «Любарт» Борис Драганчук взимку 2020 року встиг продати приміщення інструментального цеху площею 198 кв. м. на цій ділянці лучанці Анастасії Каленіковій. Перед продажем оцінщиця із Запорізької області Світлана Піднебенна оцінила майно у 99 400 гривень. Проте, на той час жодного приміщення на ділянці вже не було, про що свідчать фото, адже їх розібрали ще кілька років тому. Натомість, записи про цю нерухомість не видалили з реєстрів. Тож наразі факт купівлі-продажу оскаржують в суді.
«Через дві години перебування там адвокат почав озвучувати, що у них є договір оренди землі з товариством «Любарт». А якщо договір є, то він підлягає реєстрації у спеціальному реєстрі. Ми провели перевірку 14 серпня і жодних оренд на цю земельну ділянку немає. Ми написали заяву в поліцію, вони у відкритті кримінального провадження відмовили. Ми оскаржуємо їхню бездіяльність. Подали також скаргу на ДАБІ», – повідомила Надія Довгун.
До слова, у 2020 році Наталія Торчинюк подала позов до «Любарта» з вимогою зобов’язати відповідача надати завірені підписом уповноваженої особи внутрішні документи з інформацією про господарську діяльність товариства, оскільки вона була позбавлена доступу до них, незважаючи на частку у статутному капіталі – 99%. Справу вона виграла.
Нагадаємо, все розпочалося з того, що голова Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк покинув сім’ю та почав ділити спільно нажите майно з колишньою дружиною. Раніше він реєстрував його на жінку, а після розлучення вирішив забрати назад.
З моменту розлучення Наталії та Вадима Торчинюків минуло 4,5 роки. Сьогодні між ними є близько десятка судових справ в активній стадії. Зокрема, Вадим Торчинюк хоче поділити навпіл зареєстровану на дружину нерухомість та повернути собі корпоративні права у фірмах «Офісно-торговий центр» та «Любарт».