Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявляє, що у всіх українців повинна бути вогнепальна зброя для самозахисту. У додатку «Дія» нещодавно відбулося опитування, яке показало, що 58,75% українців підтримують позицію очільника МВС. «Сила правди» вирішила поцікавитися у волинян, як вони ставляться до лібералізації купівлі зброї та можливості її носити із собою.
Більшість з опитаних нами волинянин висловилася за спрощену процедуру отримання дозволу на придбання зброї.
«Я – за. Тому що ми будемо скоро жити як Ізраїль в стані війни. Треба як в Швейцарії – в кожного є зброя, щоб кожен міг себе захистити», – вважають дві пані, яких «Сила правди» зустріла на Театральному майдані.
Чоловіки теж переконані, що наявність зброї у кожного українця, допоможе захистити не тільки їх домівку, але й країну.
«Грубо кажучи в Білорусі, якби була в людей на руках зброя, то історичні процеси пішли би іншим шляхом».
«З пістолетом можна було б вільно ходити і не переживати за своє здоров’я, особливо, на ДПЗ дівчатам вночі».
А ось мами з дітьми не так позитивно налаштовані щодо лібералізації купівлі зброї. Дехто переконаний, що це може підвищити рівень злочинності.
«Зараз усі побіжать купляти зброю і почнуть стріляти в голубів, в пташок, в качок, в дітей, в усіх підряд».
«У когось будуть не в порядку нерви, то це буде біда. Ходити зі зброєю – я проти».
Власники зброї давно чекають на пом’якшення закону щодо володіння зброєю. Тож вони пропонують дозволити і короткоствольну зброю, тобто бойові пістолети.
«Звичайно, би хотілося, щоб нам все таки дозволили цивільному населенню отримувати короткоствольну зброю. Тому що ті, кому треба вони, завжди її можуть отримати», – вважає власник зброї Антон.
«Якщо всі будуть знати, що в кожного є щось вдома, люди вільно купують собі, то чи до нього лізти чи не лізти ще подумають», – переконаний директор магазину зброї Олександр.
«Це абсолютний нонсенс. Ми перебуваємо в стадії війни, відкритої війни. Гине купа людей. І ми на якомусь етапі думаємо: роздавати людям зброю чи не роздавати? Це питання не повинне обговорюватися в принципі. Зброя повинна роздаватися і заохочуватися купівля зброї», – обурується голова ГО «Спілка власників зброї Волині» Ігор Алєксєєв.
Нещодавно «Сила правди» провела експеримент щодо того, наскільки легко і швидко можна отримати дозвіл на купівлю зброї. У підсумку без транспортних витрат всі необхідні документи, довідки, проходження курсів, страховка і купівля сейфу обійшлися кореспонденту «Сили правди» у 1777 гривень. На всю процедуру пішло приблизно 2,5 тижні.