• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
Вівторок, 5 Грудня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Скільки грошей «закатали» в дороги і двори у Луцьку за півтора року війни

Скільки грошей «закатали» в дороги і двори у Луцьку за півтора року війни

Автор: Костянтин Яворський
9 Жовтня 2023 в 17:00
У категорії: #Аналітика, Новини, ТОП новини
луцька влада закопала гроші в асфальт

За понад півтора року повномасштабної війни на ремонти доріг, тротуарів, дворів у Луцьку витратили майже 279 мільйонів гривень. Такі нетермінові і непершочергові витрати обурюють громадськість. У Луцьку та й в інших обласних центрах вже відбулися громадські акції через невдоволення таким розпорядженням коштами платників податків під час війни. Натомість влада запевняє, що ремонти необхідні, а підрядники з виручки платять податки, які знову попоповнюють бюджет.

Скільки витратив департамент житлово-комунального господарства у Луцьку на ремонт доріг, дворів і тротуарів з 24 лютого 2022 року і скільки ще планує витратити до кінця 2023 року, підрахував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Зміст

  • Скільки планують «закопати в бруківку» і скільки заплатили
  • Найдорожчі об’єкти, які ремонтували, ремонтують, чи будуть ремонтувати
  • Мільйони на двори
  • Моральна складова ремонтів під час війни

Скільки планують «закопати в бруківку» і скільки заплатили

За даними електронної системи публічних закупівель «Prozorro», з 24 лютого 2022-го і до кінця вересня 2023-го департамент ЖКГ Луцької міської ради провів закупівель робіт і послуг, пов’язаних з капітальними і поточними ремонтами доріг та дворів, розроблення кошторисної документації на майже 320 мільйонів гривень (на 95 мільйонів – в 2022 році та на 225 мільйонів – в 2023). Ще не всі ці кошти встигли освоїти. 

За виконані роботи, судячи з даних порталу використання публічних коштів, в цей же період підрядникам заплатили з міського бюджету майже 279 мільйонів гривень (106 – в 2022 році та 173 – в 2023 році).

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

У департаменті фінансів Луцької міської ради надають схожі цифри: у планах влади цього року витратити на ремонти дворів та доріг 375 мільйонів гривень.

«Цього року на дороги в міській раді запланували витратити трохи більше 265 мільйонів гривень. З них на поточний ремонт – 136 мільйонів, капітальний – 129. Із запланованих грошей вже проплатили 150 мільйонів. Щодо дворів, то їх запланували відремонтувати на 110 мільйонів гривень. З цих грошей профінансовано 46 мільйонів», – розповідає директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцькради Лілія Єлова. 

Директорка департаменту фінансів Луцької міської ради Лілія Єлова

Таким чином, зі слів Лілії Єлової, за ремонти цьогоріч вже заплатили 196 мільйонів гривень.

«Ці гроші, те що оплачено з бюджету. Зареєстрованих в казначействі зобов’язань може бути значно більше. Як по поточному, так і капітальному ремонтах, бо там ще є незавершені тендери, десь ще не підписані акти виконаних робіт. У нас більшість проплачується в кінці третього- на початку четвертого кварталу. Тоді завершуються роботи. Департамент ЖКГ все перевіряє. Тоді й підуть проплати значно швидше», – пояснила директорка департаменту фінансів Луцької міської ради Лілія Єлова.

Найдорожчі об’єкти, які ремонтували, ремонтують, чи будуть ремонтувати

Цьогоріч департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради оголосив черговий тендер щодо капітального ремонту проспекту Волі. Його почали ремонтувати ще до повномасштабного вторгнення – у 2021 році. Для обрання підрядника чиновники вже оголошували кілька тендерів на понад 168 мільйонів гривень. Наприкінці вересня 2023-го оголосили ще один – на 60 мільйонів гривень. В міськраді кажуть, що це стосується додаткових робіт, які виникли внаслідок коригування проекту.

Майже відремонтований проспект Волі

«Починали ще до війни. З того часу змінилися ціни, види робіт. Помінялося і чинне законодавство. На сьогодні ще ремонтні роботи будуть тривати десь місяць. Чому коригували? Бо міняється і площа бруківки, і міняється її візуалізація, міняються вимоги до ДБНу, змінюються вимоги чинного законодавства, змінюються правила дорожнього руху, змінюються вимоги до самих дорожніх знаків, до їх кількості. І ми враховуємо ту тенденцію, яка є на сьогодні. Тому кошторис змінювався багато разів. Це те саме, що ви замовили пошиття костюма чи плаття. Вам сказали, що ціна буде така. А поки ви почали, і дійшло до діла, то вже: «А я хочу, щоб так, а я хочу так, і от ціна змінюється», – пояснює директор департаменту житлово-комунального господарства Луцька Микола Осіюк.

Станом на початок жовтня 2023-го, за даними порталу використання публічних коштів, на ремонт проспекту Волі на відрізку від вулиці Шопена до Київського майдану за роботи проплатили трішки більше 40 мільйонів гривень.

Микола Осіюк запевняє, що загалом капітальний ремонт проспекту Волі обійдеться максимум у 120 мільйонів гривень. Завершити планують орієнтовно наприкінці жовтня 2023. Із недоробленого: декілька квадратних метрів бруківки, озеленення та встановлення чотирьох «розумних» зупинок.

Чималий резонанс серед активної частини лучан викликала новина і про тендер на капітальний ремонт єдиного в місті бульвару Дружби народів за 49,7 мільйона гривень. Тендер із визначення підрядника для цього цьогоріч оголошували двічі: влітку та восени.

Бульвар Дружби народів до оголошеного тендеру на ремонт

Перший, на який прийшло дві компанії – ТОВ «Луцькавтодор-сервіс» та ТОВ «Волиньдорбуд», – скасували на початку вересня. Невдовзі тендер оголосили заново, на який цього разу подався лише один учасник – ТОВ «Волиньдорбуд». Наразі замовник оцінює їхню пропозицію.

«По питанню Дружби народів, то його реально треба робити. Якщо ми його не зробимо, щось не почнемо робити, він просто розсиплеться. Ви самі бачите, яка там ситуація. Люди не розуміють самої структури асфальтобетону, самої структури вулиці. Навесні там будуть здорові, величезні ями. І мешканці будуть розказувати владі, що та нічого не робить. Та і частина тротуару знаходиться просто в жахливому стані», – каже Микола Осіюк. 

На бульварі Дружби народів, окрім проїжджої частини, яку розширять та зроблять паркомісця, ще планують відремонтувати тротуари з влаштуванням велосипедних доріжок. 

Ще один дороговартісний інфраструктурний ремонтний об’єкт цьогоріч – транспортна розв’язка біля торговельно-розважального центру «Промінь», яка з’єднує вулиці Винниченка, Василя Мойсея, проспект Грушевського, Стрілецьку і Яровицю. У 2020 році тут суттєво змінили дорожню розмітку, влаштувавши так зване «турбокільце». А цьогоріч тут вирішили відремонтувати і саму дорогу.

Ремонт кільйя біля «Променя»

Тут будуть нові бордюри, розмітка та дорожнє полотно. На все планували витратити аж 16 мільйонів 700 тисяч гривень. Проте на тендері перемогу здобув «Луцькавтодор-сервіс», який запропонував зробити це на три мільйони дешевше.

«Це, можна сказати, одне з основних, можливо, навіть саме основне кільце Луцька, через яке рухається як громадський, так і особистий транспорт. Там проїжджа частина була в поганому стані. Ну, там реально, основи толкової не було. Його просто ще при совєтах зробили і все. Ви бачите, що ми кожного року там фактично струменевим методом виконуємо ямковий ремонт. Тепер вирішили зробити капітальний, бо там постійні ями»,–  пояснює причину чергового ремонту Микола Осіюк.

Мільйони на двори

110 мільйонів гривень, які заплановані цьогоріч на ремонти прибудинкових територій, мають бути розподілені між кількома об’єктами. Це, зокрема проїзд з вулиці Кравчука до будинків на проспекті Соборності за 15,9 мільйона, проїзд біля будинків №1 і №3 на вулиці Ветеранів (10,25 мільйона), двори на вулиці Декабристів, 25, 27 та Захарова, 5, 7 (12,7 мільйона), вулиці Рівненській, 81-87 (9,8 мільйона), Рівненській, 1, 3, 5 (8,4 мільйона) та інші. У департаменті ЖКГ такі суми коштів пояснюють обсягом запланованих робіт. 

«Про заїзд від вулиці Кравчука. Ви заїдьте просто в цей двір, зніміть його і подивіться. Це не просто заїзд в двір, це фактично проїзд від вулиці Кравчука аж до РАГСу. Ви подивіться цю площу і подивіться цей об’єм робіт, що робиться», – пояснює директор департаменту ЖКГ.

Моральна складова ремонтів під час війни

Витрати на ремонти доріг та дворів під час війни обурюють громадськість. Хтось висловлюється в соцмережах, а дехто і виходить під міську раду. Так, одиночний пікет у вересні під стінами муніципалітету влаштував громадський активіст Сергій Рижков.

Сергій Рижков на «одиночному» пікеті
Пікет під Луцькою міською радою

Він переконаний, що всі ремонти можуть почекати до кінця війни. У день пікету на сесії міської ради йому не надали можливості висловити свою позицію.

«Бульвар Дружби народів за 50 мільйонів. 50 мільйонів це – дві тисячі дронів-камікадзе. А дві тисячі дронів – це дві тисячі мертвих мо*калів. Може це і більше, але хоча б дві тисячі. А відповідно, це десятки, сотні живих наших пацанів, які живуть в цьому місті і біля нього. Всі сьогодні, хто в Луцьку автомобілем їздить і бачить, як біля «Променя» асфальт знімають. І коли його новий покладуть, то ви їздіть і згадуйте, що ви їздите по чийомусь життю. Кожен метр це – життя», – переконаний Сергій Рижков.

Керманич міста ж переконаний, що про порядок в громаді не можна забувати і під час війни.

«Проспект Волі був розпочатий в 2021 році, ще до повномасштабної війни. Торік ми взагалі не могли нічого робити. І залишати його таким на ще декілька років я вважаю недоцільним. Ми на допомогу армії виділили 244 мільйони гривень. З них цього року – 190. Я вважаю, що до використання бюджетних коштів ми маємо підходити збалансовано. Звичайно, що допомога військовим є в пріоритеті. Але і за порядок в громаді також не потрібно забувати», – коментував Суспільному Луцький міський голова Ігор Поліщук.

«Ми почали реконструкцію, коли ще не було такої ситуації з війною. І її треба завершити», – каже головний комунальник міста Микола Осіюк про ремонт проспекту Волі.

Директор департаменту ЖКГ Луцької міської ради Микола Осіюк

«Треба робити все, але все в міру. Все проаналізовано і продумано. Якщо є на дорозі ями, то треба їх робити, бо будуть побиті машини. Коли робляться дороги, залучається дуже багато організацій, які до цього дотичні. Це ті, які завозять пісок, виготовляють матеріали: асфальт, бруківку тощо. Це все платники нашого бюджету. Це – великі платники нашого бюджету. Якщо зупиняться всі роботи, ці фірми стануть працювати наполовину менше. Значить наполовину менше будуть нам платити податків. Можливо, є роботи, які можуть почекати. Але розбиті дороги і двори латати треба», – переконана директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцькради Лілія Єлова.

Якщо опиратися на інформацію про ціни на дрони, які наводить волонтер Сергій Рижков, то загалом в дороги та двори Луцька міська влада за півтора року «вклала» майже вісім тисяч дронів-камікадзе.

Раніше «Сила правди» писала, що у передмісті Луцька львівська фірма за майже 39 мільйонів гривень відремонтує дві вулиці. А у Підгайцях компанія ексдепутата облради відремонтує центральну вулицю майже за 14 мільйонів гривень.

Підтримати проєкт

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Caption videoProzorroДепартамент житлово-комунального господарства Луцької міської радиІгор ПоліщукЛілія ЄловаЛуцька міська радаМикола ОсіюкСергій РижковСтатистика
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Як фірма, пов’язана з родиною представника президента, отримує на Волині мільйони на ремонт доріг

Наступна новина

Не «по 17 гривень», але теж недешево. По яких цінах бюджетні заклади Волині купують яйця

Схожі Публікації

«Спочатку дрони»: розмова зі співзасновником руху за підтримку ЗСУ із місцевих бюджетів Волині

Автор: Антон Бугайчук
28 Листопада 2023 в 17:16
0
Головна Спочатку дрони Луцьк

У жовтні 2023 року у Луцьку відбулася перша акція із гаслом «Дрони замість бруківки». Учасники...

Детальніше

Волинські перевізники розповіли, яких збитків зазнають через блокування поляками митних переходів

Автор: Костянтин Яворський
28 Листопада 2023 в 15:23
0

Щодня лише через блокаду митного переходу «Ягодин» українські вантажоперевізники за скромними підрахунками втрачають приблизно два...

Детальніше

У заступника Кватирка ДБР знайшло понад чотири мільйони доларів США і злитки золота

Автор: Ірина Кравчук
27 Листопада 2023 в 17:36
0
Віталій Сухович

Чотири мільйони доларів в готівці, злитки золота, дорогоцінні монети, елітні годинники та автівки… Усю цю...

Детальніше
Наступна новина
Яйця курячі

Не «по 17 гривень», але теж недешево. По яких цінах бюджетні заклади Волині купують яйця

НОВИНИ

  • 28 Листопада 17:16 «Спочатку дрони»: розмова зі співзасновником руху за підтримку ЗСУ із місцевих бюджетів Волині
  • 28 Листопада 15:23 Волинські перевізники розповіли, яких збитків зазнають через блокування поляками митних переходів
  • 27 Листопада 17:36 У заступника Кватирка ДБР знайшло понад чотири мільйони доларів США і злитки золота
  • 27 Листопада 12:05 Хто і за скільки оновив сайт Волинської ОДА
  • 25 Листопада 12:15 Як на Волині родина посадовиці міськради «нагодувала» комунальні установи на понад 10 мільйонів гривень
  • 23 Листопада 14:30 Сім’я експрокурора з Волині подала до суду на «Силу правди»
  • 22 Листопада 14:00 Про молодіжні центри та «як не звалити з України»: розмова про молодь із Захаром Ткачуком
  • 22 Листопада 12:00 Два волинські підприємства потрапили в «чорний список» АМКУ за змову на військових тендерах
  • 22 Листопада 9:00 Скільки доплатили за наукові ступені суддям Верховного Суду, які родом з Волині
  • 20 Листопада 17:25 Після розголосу волинське комунальне підприємство передумало купувати мінівен за 2,5 мільйона
  • 20 Листопада 14:40 Волинське бюро економбезпеки розслідує, хто завіз в Україну вінілові програвачі під виглядом гуманітарної допомоги війську
  • 20 Листопада 8:20 «Волиньприродресурс» оновить автопарк обласної ради ще одним авто за 2,5 мільйона
  • 17 Листопада 14:35 Волинська облрада віддала без аукціону майже гектар землі в Луцьку пов’язаній з Ігорем Палицею фірмі
  • 16 Листопада 20:11 Волинська облрада не затвердила багаторічного директора філармонії на новий термін
  • 16 Листопада 8:58 Залаштунки Волинської обласної філармонії: артисти розповіли про тиск та можливі зловживання керівництва
  • 15 Листопада 21:00 «Хочемо бачити, як руйнуються схеми», – читачі «Сили правди»
  • 15 Листопада 18:22 Кому з бюджету Луцька відшкодували кошти за електрогенератори
  • 15 Листопада 10:55 «Недовіру» скасовано: голова Волинської ОДА виграв суд в обласної ради
  • 14 Листопада 14:05 Що ми змінили: як робота «Сили правди» допомагає суспільству контролювати владу
  • 13 Листопада 21:10 Збиткові тарифи, «кабальна» оренда і міжнародна допомога: яким буде опалювальний сезон у Луцьку
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.