Повітряна тривога у Волинській області впродовж першого року повномасштабного вторгнення Росії лунала 365 разів і сумарно тривала 15 діб.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підрахував частоту і тривалість повітряних тривог, які пролунали в області впродовж року із початку повномасштабного вторгнення Росії.
За даними Telegram-каналу «Оповіщення Волинь», в якому інформують про повітряну тривогу в регіоні, з 25 лютого 2022 року до 24 лютого 2023 року волиняни мали спускатися в укриття 365 разів. В середньому – майже раз на добу. Однак, інтенсивність атак ворога ракетами, загрози з повітря, а відповідно і кількість повітряних тривог, впродовж року була нерівномірна. Наприклад, у перший місяць тривоги лунали в середньому майже тричі на добу, впродовж другого місяця – двічі на добу, далі інтенсивність поволі зменшувалася.
Сумарно в укриттях мешканці регіону мали провести понад 360 годин, що загалом становить 15 діб.
Найтриваліший період повітряної небезпеки припав на 10 жовтня – 5 годин та 18 хвилин. Тоді волинянам треба було провести в укритті пів дня – із 07:26 до 12:44 години. Саме тоді відбулася перша масована атака росіян на українські об’єкти критичної інфраструктури та енергетики.
Найкоротшою була тривога увечері 28-го червня – майже 3,5 хвилини. В середньому ж тривалість повідомлень про небезпеку становить одну годину.
Чверть тривожних повідомлень (91 із 365) пролунали в нічний час – між 22-ю годиною вечора та 7-ю ранку. З них 30 – до півночі, а 61 – після півночі.
Найдовша перерва між тривогами відбулася між 6-м та 14-м січня цього року. Тоді сирену не вмикали впродовж восьми діб. Найкоротший період між тривогами становив 2 хвилини та 15 секунд, а в середньому період між тривогами сягає майже 23 години, тоді як у перший місяць вторгнення становив до 7 годин.
Якщо подивитися на частоту тривог впродовж доби, то найчастіше агресор створює загрозу для заходу України вранці та увечері: між 8-ю і 11 годинами ранку та після 19-ї. Найрідше – між 24-ю та 3-ю годиною ночі.
Також статистика показує, що найчастіше загроза на Волині фіксується в понеділок, вівторок та середу. Тоді як у решту днів тижня таких випадків менше.
Якщо ж подивитися на кількість тривог помісячно впродовж року, то видно що з осені вона приблизно однакова: тривожні повідомлення лунають по 13-16 разів на місяць.
Нагадаємо, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну вранці 24 лютого. В перші місяці, за даними Організації Об’єднаних Націй, з України виїхало понад 5 мільйонів осіб. Найбільше знайшли прихисток у Польщі, влада якої також забезпечує соціальні гарантії для українців, які постраждали від війни. Ще кілька мільйонів українців стали внутрішніми переселенцями.
Раніше «Сила правди» розповідала скільки разів волиняни мали спускатися до укриттів за перших два та три місяці повномасштабної війни.