6 травня 2022 року відбулася співбесіда з чинною членкинею Вищої ради правосуддя, колишньою суддею з Луцька Інною Плахтій. Вона пройшла в закритому режимі. Тобто без прямої трансляції в інтернеті, як це було зазвичай.
У рамках судової реформи Етична рада проводить співбесіди з кандидатами і членами Вищої ради правосуддя на визначення відповідності критерію професійної етики та доброчесності.
До 24 лютого, тобто до повномасштабного вторгнення росії в Україну, Етична рада, до складу якої входять в тому числі міжнародні експерти, проводила свої засідання у відкритому режимі з трансляцією на YouTube-каналі Судової влади України. Тож усі громадяни могли почути, які питання ставлять кандидатам на високі посади в найвищому органі суддівського самоврядування і що вони на те відповідають. Через два місяці з початку війни Етична рада прийняла зміни до свого регламенту і відновила співбесіди. Кандидатам і членам ВРП дозволили дистанційні закриті інтерв’ю без трансляцій.
Колишня суддя Луцького міськрайонного суду Інна Плахтій, яку обрали до складу ВРП на з’їзді суддів у березні 2021-го, повинна була пройти співбесіду 4 травня цього року. Проте вона спершу попросила перенести її, а 6 травня клопотала про проведення інтерв’ю в закритому режимі. Етична рада задовільнила це клопотання.
«У зв’язку з режимом воєнного стану з метою забезпечення безпеки осіб, які беруть участь в засіданні, осіб, інформація щодо яких може бути поширена під час співбесіди, а також членів Етичної ради, з метою забезпечення безпеки інформації та інтересів держави Етична рада прийняла рішення зупинити трансляцію засідання», – повідомив голова Етичної ради Лев Кишакевич.
У суспільства є запит на відкритість у цьому питанні. Адже Інна Плахтій – з відомої суддівської родини. Її батько Борис Плахтій у 1987 році за сфабрикованими КДБ документами засудив до розстрілу вояка УПА Івана Гончарука. На з’їзді суддів під час прийняття присяги членкині ВРП Інна Плахтій сказала, що пишається тим, що вона з суддівської родини і дякувала батькові.
За інформацією правозахисника, кандидата до Вищої ради правосуддя Романа Маселка, Інну Плахтій та ще двох членів ВРП, Віталія Саліхова та Наталію Блажівську, визнали такими, що відповідають займаній посаді, а Віктора Грищука відсторонили.