Середа, 21 Квітня, 2021

Справа Сергія Шемейка: кращий захист – це напад

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Сергій Шемейко, екс-заступник начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, якого у 2016-ому впіймали на хабарі продовжує «відбиватись». Держслужбовець брав гроші за безперешкодну реєстрацію будівництва, що відбувалося з порушеннями.

За послугами у виготовленні проектної документації та будівельних декларацій порушники зверталися до підприємця Олександра Музичука.

Для того, щоб не було перевірок, а будівельну декларацію про початок робіт зареєстрували безперешкодно – замовники попросили проектанта Олександра Музичука дати хабара посадовцям ДАБІ.

А той, у свою чергу, залучив до справи знайомого – директора ТзОВ «Альфа Юніверс» Михайла Гнатюка, який знався з Шемейком особисто.

Правоохоронці задокументували отримання Сергієм Шемейко понад 3-х тисяч доларів США. Під час обшуків сейфа, орендованого Шемейками у філії Волинського обласного управління АТ «Ощадбанк», виявили 10160 Євро та 80380 доларів США. На кошти наклали арешт і визнали їх речовими доказами у справі. Проте згодом у судах дружина, невістка і син Сергія Шемейка домоглися зняття арешту з цих грошей, бо ці гроші ніби-то належали саме їм, а не обвинувачуваному.

Однак, кошти їм так і не повернули, адже вони проходять як речові докази в кримінальній справі. Тоді Шемейки зробили другу спробу – подали цивільні позови на відшкодування їм  матеріальної шкоди вартістю у зазначену суму. Вони просили стягнути ці кошти з Державного бюджету України. Проте у результаті справи залишили без розгляду, адже подальша доля цих коштів визначиться під час розгляду кримінальної справи за фактом отримання неправомірної вигоди.

Окрім того, Сергій Шемейко разом з підприємницею зі Старої Вижви Тетяною Гапонюк, яка власне і передавала йому кошти через посередників, подали апеляційну скаргу на рішення Луцького міськрайонного суду від 28 грудня 2016 року. Вони вимагають скасувати угоди укладені між процесуальним прокурором Василем Петруком і посередниками Олександром Музичуком і Михайлом Гнатюком. Апеляційну скаргу Сергія Шемейко і Тетяни Гапонюк обґрунтовують тим, що в угодах міститься інформація що дозволяє їх ідентифікувати. На їхню думку, це порушує презумпцію невинуватості. Завдяки цим угодам обидва спільники цієї схеми відбулися штрафами по 25 000 гривень кожен, а Гнатюку навіть «простили» зберігання бойового снаряда. Очікується, що Гнатюк і Музичук будуть свідчити у справах Шемейка і Гапонюк.

Спочатку апеляція відмовила, але касаційний суд повернув справу на новий розгляд. Наступне засідання у справі заплановане на 14.30 5 березня в Апеляційному суді Волинської області.

До слова, екс-заступника керівника ДАБІ у Волинській області Сергія Шемейка звинувачують за частиною 3 статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), статтею 366-1 (Декларування недостовірної інформації), статтею 368-2 (Незаконне збагачення), а Тетяну Гапонюк за 369 статтею Кримінального Кодексу України. За півтора року справи у загальному суді пройшли лише стадію підготовчих засідань.

Схожі Публікації

КП Луцькводоканал закупівля ТОВ Марілайф

Комунальне підприємство «Луцькводоканал» замовило гіпохлорит натрію, який використовують для очищення води, на майже два мільйони...

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ

  • Другий шанс-2020: 4,4% покараних за нетверезе водіння «відмазались» у волинській апеляції
  • Волинський митник не задекларував майже пів мільйона гривень, які позичив куму-депутату