Справа Сергія Шемейка: кращий захист – це напад

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Сергій Шемейко, екс-заступник начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, якого у 2016-ому впіймали на хабарі продовжує «відбиватись». Держслужбовець брав гроші за безперешкодну реєстрацію будівництва, що відбувалося з порушеннями.

За послугами у виготовленні проектної документації та будівельних декларацій порушники зверталися до підприємця Олександра Музичука.

Для того, щоб не було перевірок, а будівельну декларацію про початок робіт зареєстрували безперешкодно – замовники попросили проектанта Олександра Музичука дати хабара посадовцям ДАБІ.

А той, у свою чергу, залучив до справи знайомого – директора ТзОВ «Альфа Юніверс» Михайла Гнатюка, який знався з Шемейком особисто.

Правоохоронці задокументували отримання Сергієм Шемейко понад 3-х тисяч доларів США. Під час обшуків сейфа, орендованого Шемейками у філії Волинського обласного управління АТ «Ощадбанк», виявили 10160 Євро та 80380 доларів США. На кошти наклали арешт і визнали їх речовими доказами у справі. Проте згодом у судах дружина, невістка і син Сергія Шемейка домоглися зняття арешту з цих грошей, бо ці гроші ніби-то належали саме їм, а не обвинувачуваному.

Однак, кошти їм так і не повернули, адже вони проходять як речові докази в кримінальній справі. Тоді Шемейки зробили другу спробу – подали цивільні позови на відшкодування їм  матеріальної шкоди вартістю у зазначену суму. Вони просили стягнути ці кошти з Державного бюджету України. Проте у результаті справи залишили без розгляду, адже подальша доля цих коштів визначиться під час розгляду кримінальної справи за фактом отримання неправомірної вигоди.

Окрім того, Сергій Шемейко разом з підприємницею зі Старої Вижви Тетяною Гапонюк, яка власне і передавала йому кошти через посередників, подали апеляційну скаргу на рішення Луцького міськрайонного суду від 28 грудня 2016 року. Вони вимагають скасувати угоди укладені між процесуальним прокурором Василем Петруком і посередниками Олександром Музичуком і Михайлом Гнатюком. Апеляційну скаргу Сергія Шемейко і Тетяни Гапонюк обґрунтовують тим, що в угодах міститься інформація що дозволяє їх ідентифікувати. На їхню думку, це порушує презумпцію невинуватості. Завдяки цим угодам обидва спільники цієї схеми відбулися штрафами по 25 000 гривень кожен, а Гнатюку навіть «простили» зберігання бойового снаряда. Очікується, що Гнатюк і Музичук будуть свідчити у справах Шемейка і Гапонюк.

Спочатку апеляція відмовила, але касаційний суд повернув справу на новий розгляд. Наступне засідання у справі заплановане на 14.30 5 березня в Апеляційному суді Волинської області.

До слова, екс-заступника керівника ДАБІ у Волинській області Сергія Шемейка звинувачують за частиною 3 статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), статтею 366-1 (Декларування недостовірної інформації), статтею 368-2 (Незаконне збагачення), а Тетяну Гапонюк за 369 статтею Кримінального Кодексу України. За півтора року справи у загальному суді пройшли лише стадію підготовчих засідань.

Схожі Публікації

Начальник Головного управління Національної поліції у Волинській області Юрій Крошко подав декларацію за 2023 рік....

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ

  • «Наша бригада не м’ясорубка» – головний сержант 5-ї ОШБр Олег Діденко
  • Як працює центр допомоги біженцям у Любліні і що кажуть українці