• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Неділя, 2 Квітня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

Автор: Юлія Галецька
18 Березня 2023 в 10:10
У категорії: Новини
Митник Михайло Бурдейний

Скріншот із сюжету ТРК «Аверс»

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Михайла Бурдейного. Майже два роки тому в багажнику його автівки знайшли понад 700 тисяч доларів США. Посадовця звинувачували у незаконному збагаченні. Але довести причетність Бурдейного до зловживань і грошей не змогли. Тепер вони застрягли в банку через помилку детектива.

Про це йдеться в ухвалах Вищого антикорупційного суду від 11 та 22 листопада 2022 року.

У червні 2021-го року на дорозі Київ-Чоп у Рівненській області зупинили автівку «Audi Q7», за кермом якої перебував митник Михайло Бурдейний. Під час обшуку у багажнику авто правоохоронці нібито виявили понад 704,3 тисячі доларів. Щоправда, згодом стало відомо, що суд наклав арешт не на всю суму, а лише на 690,3 тисячі доларів. 

Тоді ж Державне бюро розслідувань повідомляло про масштабні зловживання на митниці: за хабарі митники, нібито, допомагали в незаконному переміщенні вантажів через кордон без сплати митних платежів. А Михайло Бурдейний, мовляв, систематично збирав та зберігав у себе отримані хабарі, частину яких розподіляв між іншими правоохоронними структурами. Відтак ДБР розпочало кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення Бурдейного.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
Гроші у багажнику Бурдейний
Знайдені у багажнику автівки митника Бурдейного понад 704 тисячі доларів. Джерело: ДБР

У ході розслідування з’ясували, що ні автомобіль «Audi Q7», ні гроші з багажника Михайлові Бурдейному не належать. Усе це добро нібито власність сторонніх осіб. Більше того, 10 тисяч доларів нібито справжні власники встигли забрати ще до вилучення суми, ще 5900 доларів банк забракував як підробні.

Мільйонер, гроші якого перевозив Бурдейний, у суді пояснив, що він отримав таку суму від брата, який напередодні продав готельний комплекс і мав на меті купівлю комерційної нерухомості. Та найцікавіше, що названий власник арештованих коштів раптом забажав перерахувати їх на ЗСУ. Порив благодійності підтримали і сторона захисту, і обвинувачення.

«Адвокат, посилаючись на допити ОСОБА_3, його дружини, зазначає, що стороною обвинувачення використані всі можливості для встановлення походження коштів, вилучених у Бурдейного М.В. під час обшуку. При цьому, стороною обвинувачення зібрано достатньо доказів того, що зазначені кошти належать ОСОБА_8 та ОСОБА_9, а інших відомостей щодо обставин їх набуття Бурдейним М.В. досудовим слідством не здобуто.

Адвокат стверджує, що неможливість встановлення обставин незаконного набуття будь-якою особою необґрунтованих активів була очевидною ще під час внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.06.2021. Тому, за час здійснення досудового розслідування сторона обвинувачення використала всі можливі засоби, але не змогла встановити ані події, ані складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 КК України, а подальші дії сторони обвинувачення фактично зводяться до протиправного утримання грошей ОСОБА_6 на депозитному рахунку, на який вони покладені працівниками Державного бюро розслідувань.

На думку сторони захисту, при постановленні ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 10 червня 2021 року не було повністю досліджено обставини кримінального провадження та не обґрунтовано доцільність накладення арешту на тимчасово вилучене майно, яке на праві власності належить ОСОБА_6. Враховуючи дані обставини та у зв’язку з військовою агресією РФ, власник грошових коштів вважає за необхідне передати належні йому грошові кошти на потреби Збройних сил України», – йдеться в ухвалах Вищого антикорупційного суду. 

За даними журналістів програми «Гроші», ці кошти належать сім’ї такого собі Хусейна Дукаєва, який родом з Вінниці, а нині — депутат Кам’янець-Подільської районної ради від Радикальної партії Олега Ляшка. Нібито саме його представники зверталися до суду, аби забрати кошти, які наразі під арештом.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» звернувся за коментарем до Хусейна Дукаєва, аби підтвердити чи спростувати цю інформацію, поцікавитися походженням чималої суми коштів та зрозуміти, як вони потрапили до Михайла Бурдейного. Але коментувати походження коштів чоловік не захотів. Хоч з його відповіді можна зробити висновок, що він справді знайомий і з Бурдейним, і з деталями справи.

«Зверніться до Михайла Бурдейного, або НАБУ, ДБР. Беріть інформацію звідти, бо так вона буде достовірна. Що я вам можу прокоментувати? Я вважаю, що уся ця ситуація — замовна. Офіційну відповідь вам дадуть НАБУ чи ДБР», — відповів Дукаєв.

«Сила правди» намагалася зв’язатися з Михайлом Бурдейним, але на дзвінки він не відповідає.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у суді зазначив, що сенсу продовжувати арешт на ці кошти немає, адже вони вже не є речовим доказом, а кримінальне провадження – закрите. Клопотання про зняття арешту і передачу грошей на рахунок ЗСУ підтримав і детектив Національного антикорупційного бюро.

«У зв`язку з доцільністю та згодою власника коштів перерахувати їх на рахунок Збройних сил України, Національне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить задовольнити клопотання та скасувати арешт, іншого рішення сторона обвинувачення прийняти при таких обставинах не може. Індивідуально визначених ознак ці кошти не мають, тому просив скасовувати арешт саме з підстав того, що потреба у ньому відпала. Повідомив, що кримінальне провадження закрито та у ході досудового розслідування не спростована приналежність вказаних коштів ОСОБА_1», – йдеться в ухвалі.

Цікаво, що за 1,5 року розслідування правоохоронці так і не оголосили підозри волинському митнику, а належність коштів сім’ї депутата з Кам’янця-Подільського підтверджується лише протоколами допиту свідків.

«У цьому кримінальному провадженні жодній особі не повідомлено про підозру. Бурдейний М.В. (у якого були вилучені грошові кошти) досі обіймає посаду на митниці. Той факт, що кошти належать ОСОБА_1, підтверджується протоколами допиту осіб, які були учасниками цих подій; інших доказів легального набуття цих коштів – немає», – йдеться в ухвалі суду.

Слідчий суддя також наголосив, що він не отримав спростування того, що ці кошти належать сім’ї Хусейна Дукаєва. На думку Феміди питання речових доказів повинен був вирішити детектив НАБУ під час закриття кримінального провадження, однак не зробив цього.

«Встановлено, що 22.11.2022 старшим детективом Національного бюро винесено постанову, якою закрито кримінальне провадження № 62021000000000538 від 04.06.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ст. 368-5 КК України. Разом із цим встановлено, що при винесенні постанови про закриття кримінального провадження детектив не вирішив питання вказаних вище речових доказів. У судовому засіданні прокурор пояснив, що питання про скасування арешту майна не вирішувалось, оскільки, враховуючи вимоги ч. 3 ст. 174 КПК України, постанова про закриття кримінального провадження винесена детективом, а не прокурором», – йдеться в ухвалі суду.

Впродовж місяця двоє суддів ВАКС розглянули те саме клопотання про скасування арешту на 690 тисяч 300 доларів та передачу їх Збройним силам України, та в обох випадках: і до закриття справи, і після цього – відхилили його. Подальша доля грошей невідома.

Нагадаємо, Центр журналістських розслідувань «Сила правди» розповідав, що попри те, що за декларацією митник Михайло Бурдейний не має ані власного житла, ані авта, насправді за кілька років його родина скупила нерухомості та автомобілів на 600 тисяч доларів. І це лише за приблизними підрахунками.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Юлія Галецька

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Вищий антикорупційний судВолинська митницяДБРКорупціяМитний пост «Ягодин»Михайло БурдейнийСпеціалізована антикорупційна прокуратураСудхабарХусейн Дукаєв
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька

Наступна новина

«Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими

Схожі Публікації

Що пишуть про російську дезінформацію у польських медіа

Автор: Мая Голуб
31 Березня 2023 в 14:10
0
російські фейки та маніпуляції

Російська пропаганда неодноразово намагалася потрапити у медіапростір Польщі. Але викриті фейки та маніпуляції показують, що...

Детальніше

Конфіскації та штрафи: як карають власників «євроблях» на Волині

Автор: Антон Бугайчук
30 Березня 2023 в 18:55
0
Штрафи за нерозмитнння головна

В Україні штрафують на солідні суми за порушення строків розмитнення чи ввезення автомобілів на іноземних...

Детальніше

Директора луцького підприємства запідозрили у непрозорому виборі підрядників на авторинку

Автор: Юлія Галецька
30 Березня 2023 в 14:50
0
Олег Бахтай директор КП Автопарксервіс

Депутати Луцької міської ради влаштували директору комунального підприємства «Автопарксервіс» Олегові Бахтаю «холодний душ». Його покликали...

Детальніше
Наступна новина
плетіння сіток у Луцьку павутинка

«Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими

НОВИНИ

  • 31 Березня 14:10 Що пишуть про російську дезінформацію у польських медіа
  • 30 Березня 18:55 Конфіскації та штрафи: як карають власників «євроблях» на Волині
  • 30 Березня 14:50 Директора луцького підприємства запідозрили у непрозорому виборі підрядників на авторинку
  • 30 Березня 10:36 Як Палиця і компанія отримали «Кручу» і гектар землі у Луцьку «за копійки»
  • 28 Березня 19:02 Як у Луцьку організовують дозвілля для дітей під час війни
  • 28 Березня 10:00 Лісова реформа на Волині: великі амбіції та прихована опозиція
  • 27 Березня 12:25 Відкриті дані закрили. Чому у Луцьку приховали генплан та іншу документацію
  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.