• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Субота, 1 Квітня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька

Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька

Автор: Кристіна Вавриш
16 Березня 2023 в 09:05
У категорії: Новини
як працюють розважальні заклади Луцька під час війни

Війна в Україні внесла свої корективи в роботу розважальних закладів Луцька. Практично всі не працювали у перший місяць повномасштабного вторгнення Росії, декому довелося переформатувати роботу закладу, ще комусь – придбати генератор та «Starlink». Більшість адміністраторів і власників закладів кажуть, що кількість відвідувачів відчутно зменшилася, але намагаються використати цей час для покращення роботи. 

«Сила правди» поспілкувалася із кількома розважальними закладами міста про те, як працюють такі заклади в умовах війни та обмежень.

Зміст

  • «Оболонь»
  • «Mojo»
  • «Skybar Family»

«Оболонь»

Пивний клуб «Оболонь» через ситуацію в країні був закритий півтора місяця, а коли у квітні відновив роботу, довелося змінювати свій звичний графік. Крім того, кількість відвідувачів суттєво змінилась після повномасштабного вторгнення.

«Ми працюємо з 10 ранку, а закриваємося о 22:30, тобто графік який дозволяє комендантська година, навіть трішки раніше. Для того, щоб люди, які працюють у нас, встигали вчасно дістатися додому. Бачимо, як помітно зменшилась кількість клієнтів. Тепер люди звикли до іншого способу життя, більше проводять час вдома, з рідними. 

Відключення електроенергії теж стали випробуванням і вплинули на кількість відвідувачів, бо люди не були впевнені чи є в нас світло. Хоча в нас були генератори й ми працювали. Зараз такий час, що дають повістки, тому люди не дуже хочуть виходити з дому зайвий раз. 

Війна вплинула абсолютно на всіх, оскільки ми є частково розважальним закладом, наразі це є взагалі недоречним. Так, ми смачно годуємо. Якщо в людини є якась життєва подія, вона може тут відсвяткувати, але як таких веселощів немає, і настрій у людей відповідний. Але намагаємося працювати у звичайному режимі. Не завжди виходить, але працюємо», – розповідає директор пивного клубу «Оболонь» Іван Цимбалюк.

Пивний клуб «Оболонь» був змушений переформатувати свої звичайні розваги, змінити їх. Тепер гості ходять на благодійні концерти чи вечори. Час від часу тут проводять патріотичні квізи, де люди збираються за столами й відгадують факти з історії України, відомих постатей. За перемогу отримують символічний приз. Аукціони з військовими атрибутами теж не рідке тут явище. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

«Тепер наш формат це благодійна діяльність. Чесно кажучи воно ніколи не було прибутковим, це завжди було більше донесення для мас української творчості. Наш формат завжди був проукраїнський і у нас не звучить російськомовної музики з 2007 року взагалі жодної. Єдиний раз, коли у нас співала група з Харкова і українською, і російською. Це був наш єдиний промах у цьому плані. А в загальному ми працюємо завжди з україномовним контентом. 

І тепер все, що ми робимо, йде на благодійність, абсолютно всі витрати ми беремо на себе, а все зароблене відправляємо на волонтерський штаб «Ангар». Якщо, звісно, немає умов гуртів, які виступають. Бо буває, що гурт приїжджає і збирає на якісь конкретні потреби своїх знайомих. Тому тоді передаємо туди, але все адресно. Тобто намагаємося культурно щось людям дати й зібрати кошти». 

«Mojo»

Розважальний комплекс «Mojo» зіштовхнувся з іншою проблемою. З початком війни його довелося перепрофільовувати з закладу нічного бізнесу на casualfood, тобто на пряму ресторанну діяльність. 

Як і всі інші, він певний час не працював. А коли 15 березня відновив роботу, аби вийти із ситуації з комендантською годиною, змінив робочий графік.

«Спершу не працювали, бо не розуміли, що буде далі. Тепер заклад працює з 15:00 до 23:00. 

Зараз лише сніданки, обіди, вечері, без розважальної частини. Звичайно, що бенкети замовляють, святкують певні події, в основному дитячі. Ми на цьому зосередилися, наразі це наша діяльність. Тому що діти відчувають тривогу, хочуть і потребують свята. А якихось розважальних програм для дорослих ми не влаштовуємо», – розповідає власник «Mojo» Роман Хорзов. 

Працівники діляться, що надзвичайно заважають роботі закладу повітряні тривоги. А під час відключень електроенергії робота комплексу взагалі призупинялась. Щодо кількості клієнтів, то заклад значно менше відвідують у воєнний час, ніж раніше.

«Людей загалом в місті стало менше. Повиїжджало дуже багато, хто міг собі це дозволити, зміг утримувати себе за кордоном. Саме такі люди становили нашу клієнтську базу. Я не жаліюсь, що геть погано, погано хлопцям в Бахмуті, а нам нормально. Виживаємо, намагаємося зберегти вартість бренду «Mojo», надати робочі місця і зробити роботу над помилками. Прагнемо сформувати професійну команду, збільшити кулінарну цінність бренду, ми працюємо над оновленням меню, технологією. Використовуємо цей час як вимушену творчу відпустку, сподіваюсь з прогресом», – каже Роман Хорзов.

«Skybar Family»

У «Skybar Family» значної відмінності за кількістю клієнтів до і з початком повномасштабного вторгнення не помітили. Взимку відвідувачів у закладі було навіть більше. Зі змін – лише графік роботи та невеликі труднощі. 

«Ми почали менше працювати. До війни наш графік був з 12 години дня і трошки довше другої ночі. Зараз відбулися зміни й працюємо до 23:00. Коли розпочалась війна, місяць не працювали й відкрилися в кінці березня. Спочатку взагалі не розуміли як далі, чи відкриємося і як має відбуватися робота. На початках було страшно. З тривогами доводилося виходити, бо ми знаходимося у торговому центрі на 8 поверсі. Кожна тривога і ми кажемо гостям, що мусимо спуститися донизу в укриття», – розповідає адміністратор «Skybar Family» Вікторія.

Перебої з електропостачанням, кажуть у закладі, особливих проблем не створили. Придбали генератор і Starlink, швидко адаптувалися до нових умов. Тому робота закладу протягом року майже не припинялась.

«Взимку кількість людей збільшилась, тому що вже мало виїжджають за кордон і багато хто повернувся до України. Але в принципі загальна кількість не надто змінилась. Ніяких проблем з клієнтами не виникало, ніяких докорів не було. Всі завжди приходили з метою відпочити й розслабитися. Також помітили, що серед відвідувачів є й військові».

А ось ресторан-караоке «George’s Club» у зв’язку з війною закрили. Наразі невідомо чи продовжить він коли-небудь свою роботу.

Починаючи з кінця 2022 року Луцький міськвиконком дозволив наступний рік ряду розважальних закладів громади працювати цілодобово, або до глибокої ночі. Проте заклади наразі не використовують таку можливість, зважаючи на комендантську годину. Зміни мають запровадити по завершенню воєнного стану.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала як війна вплинула на роботу служб таксі у Луцьку.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Кристіна Вавриш

Студентка Волинського національного університету імені Лесі Українки
Теги матеріалу: В умовах війниВійна в УкраїніекономікаІван ЦимбалюкЛуцькЛуцька міська радаРоман Хорзов
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя

Наступна новина

Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

Схожі Публікації

Що пишуть про російську дезінформацію у польських медіа

Автор: Мая Голуб
31 Березня 2023 в 14:10
0
російські фейки та маніпуляції

Російська пропаганда неодноразово намагалася потрапити у медіапростір Польщі. Але викриті фейки та маніпуляції показують, що...

Детальніше

Конфіскації та штрафи: як карають власників «євроблях» на Волині

Автор: Антон Бугайчук
30 Березня 2023 в 18:55
0
Штрафи за нерозмитнння головна

В Україні штрафують на солідні суми за порушення строків розмитнення чи ввезення автомобілів на іноземних...

Детальніше

Директора луцького підприємства запідозрили у непрозорому виборі підрядників на авторинку

Автор: Юлія Галецька
30 Березня 2023 в 14:50
0
Олег Бахтай директор КП Автопарксервіс

Депутати Луцької міської ради влаштували директору комунального підприємства «Автопарксервіс» Олегові Бахтаю «холодний душ». Його покликали...

Детальніше
Наступна новина
Митник Михайло Бурдейний

Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

НОВИНИ

  • 31 Березня 14:10 Що пишуть про російську дезінформацію у польських медіа
  • 30 Березня 18:55 Конфіскації та штрафи: як карають власників «євроблях» на Волині
  • 30 Березня 14:50 Директора луцького підприємства запідозрили у непрозорому виборі підрядників на авторинку
  • 30 Березня 10:36 Як Палиця і компанія отримали «Кручу» і гектар землі у Луцьку «за копійки»
  • 28 Березня 19:02 Як у Луцьку організовують дозвілля для дітей під час війни
  • 28 Березня 10:00 Лісова реформа на Волині: великі амбіції та прихована опозиція
  • 27 Березня 12:25 Відкриті дані закрили. Чому у Луцьку приховали генплан та іншу документацію
  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.