• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Субота, 17 Квітня, 2021
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Суд «пробачив» дружині екс-прокурора Волині невчасно задекларований «Land Cruiser»

Суд «пробачив» дружині екс-прокурора Волині невчасно задекларований «Land Cruiser»

Автор: Юрій Горбач
25 Квітня 2019 в 16:27
У категорії: #Аналітика, Новини
Zabuta-mashyna

Луцький міськрайонний суд закрив адміністративну справу щодо дружини екс-прокурора Волині Андрія Гіля Тетяни Гіль, яка вчасно не повідомила Нацагентство з питань запобігання корупції про придбання і продаж дорогих позашляховиків.

Таке рішення Луцький міськрайонний суд прийняв 29 березня.

Нагадаємо, Центр журналістських розслідувань «Сила правди» писав, що дружина колишнього прокурора Волині, ветерана прокуратури Андрія Гіля Тетяна Гіль не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про продаж свого автомобіля «Lexus» 2010 року випуску та придбання автомобіля «Toyota Land Cruiser 200» 2014 року випуску за 620 тисяч гривень.

З 2012 року жінка працює в управлінні Державної міграційної служби у Волинській області, тож протягом десяти днів з моменту купівлі або продажу майна мала б подати на сайт НАЗК форму змін у майновому стані, але не зробила цього. За півтора року ніхто з правоохоронців і колишніх колег Андрія Гіля цього «не побачив», аж поки про це не написав Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Після публікації юристи проекту «Тисни!» громадської організації «Том 14» звернулися до НАЗК та поліції. Волинська поліція навіть склала проект протоколу про адміністративне правопорушення, однак в прокуратурі області таку ініціативу не підтримали. Прокурори не побачили «прямого умислу» у вчиненні порушення.

Натомість, НАЗК в лютому склала на Тетяну Гіль два протоколи – за відсутність повідомлення про продаж старого авто і купівлю нового. І направила на розгляд до Луцького міськрайонного суду.

До слова, саме в цьому суді три роки тому помічником одного з суддів працювала дочка Андрія та Тетяни Гілів, дружина заступника начальника Волинської митниці Юрія Терещука Галина Терещук.

Не деякі судові засідання у своїй справі Тетяна Гіль приїжджала на своєму Ленд Крузері. Як пасажир
Не деякі судові засідання у своїй справі Тетяна Гіль приїжджала на своєму Ленд Крузері. Як пасажир

У суді Тетяна Гіль не визнала своєї вини. Разом із адвокатом наголошувала на процесуальних помилках, які допустили співробітники НАЗК. Як от, неналежний виклик до Нацагентства на пояснення, ненадання копій складених протоколів, нероз’яснення її прав.

Також захист попросив суд витребувати копії договорів купівлі-продажу автомобілів Тетяни Гіль. Виявилось, що оригінальні договори, які надав сервісний центр МВС, відрізняються від договорів, які містяться в матеріалах справи і за якими склало протоколи НАЗК. Щоб з’ясувати, чому склалася така ситуація, до суду двічі викликали представника Нацагентства, який складав протоколи. Однак, на розгляд справи він так і не приїхав.

Захисник співробітниці міграційної служби наголосив також на тому, що придбання нового авто Тетяна Гіль відобразила в своїй щорічній декларації за 2017 рік. Мовляв, після перевірки правоохоронцями цієї декларації нібито ніяких порушень виявлено не було, а лише тепер. На його думку, справа підлягає закриттю, бо терміни виявлення правопорушення минули, тож НАЗК пізно схаменулось.

Тетяна Гіль та її адвокат
Тетяна Гіль та її адвокат

Суд підтвердив, що Тетяна Гіль дійсно не подала повідомлення до НАЗК після продажу і придбання автомобілів. Однак, суд не побачив у таких діях адміністративного правопорушення.

Основна причина – протоколи, які склало НАЗК, не можуть бути допустимими доказами.

Суд, посилаючись на Закон України «Про запобігання корупції» та порядок перевірки подання е-декларацій, зазначив, що повноваження щодо перевірки подання чи неподання декларацій держслужбовцями покладені на відповідні антикорупційні підрозділи в органах влади. І така перевірка мусить проходити протягом 10 днів з останнього дня подачі.

В управлінні міграційної служби Волині за це відповідає головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції. Однак у вказані терміни антикорупційний спеціаліст порушень термінів подання декларацій з боку Тетяни Гіль не виявив.  

Також суд вирішив, що тримісячний термін притягнення до адмінвідповідальності потрібно рахувати з квітня 2018-го року, а не з лютого 2019-го, коли НАЗК склало протоколи. З огляду на це та інші вказані недоліки в матеріалах справи, голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк постановив закрити провадження у справі за відсутністю складу адмінправопорушень.

Юристи проекту «Тисни!» громадської організації «Том 14» (Bihus.info), які і зверталися в НАЗК із заявою про порушення з боку Тетяни Гіль, здивовані таким рішенням.

У постанові суд посилається на Порядок перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій. Суд стверджує, що відповідно до цього Порядку, межею строку виявлення невчасного подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані є десятий робочий день з останнього дня подання декларацій (01 квітня), тобто у випадку Тетяни Гіль – 14 квітня 2018 року. Але, вказаний Порядок регламентує такі строки саме для декларацій (щорічних, після звільнення, перед звільненням та ін.), а не для повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, тож аргументація суду в даному випадку не зовсім зрозуміла, – зазначає юрист проекту «Тисни!» Ліза Середіна.

Юристка припускає, що суд неправильно витлумачив порядок перевірки декларацій.

Є три місяці з дня виявлення та два роки з дня вчинення виявлення – це коли хтось помітив і написав заяву, а саме невчасне подання повідомлення – це вчинення. Тут, наскільки я зрозуміла, суд рахує ці три місяці з дати вчинення, точніше через 10 днів з дати невчасного подання повідомлення, бо ніби керівник мав за ці 10 днів помітити це порушення. Тобто те, що вони неправильно рахують строки певно пов’язано з тим, що вони неправильно витлумачили отой «Порядок перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій», – вважає юристка.

На таке рішення Луцького міськрайонного суду прокурор Надія Артиш подала апеляційну скаргу, однак Волинський апеляційний суд в особі судді Віталія Денісова повернув її, бо, мовляв, прокурор в цій ситуації не могла подавати апеляцію. Тому постанова, винесена Анатолієм Пахолюком, набула чинності.

Така гуманність суду не проявляється стосовно тих, у кого немає серед родичів колишніх прокурорів.

Якби суд таки визнав винною Тетяну Гіль, їй би загрожувало звільнення з роботи. Як це, наприклад, було у випадку зі співробітницею управління соцзахисту населення Ківерцівської райдержадміністрації Галиною Лущинською. Жінка продала квартиру, бо треба були гроші на лікування внука, а повідомлення про це на сайт НАЗК не подала. Через півтора року після цього поліцейські склали на жінку протокол, а невдовзі Ківерцівський райсуд визнав її винною і призначив штраф. Лише в апеляції її справу переглянули і обмежились усним зауваженням.

Суворою Феміда виявилася і до державного кадастрового реєстратора відділу у Маневицькому районі Головного управління Держгеокадастру в області Павла Козліка. Чоловік подав повідомлення до НАЗК про придбання старенької іномарки на 17 день, що виявилося запізно. За два місяці – протокол від поліцейських, вже невдовзі – штраф від Маневицького райсуду. Павлу Козліку пощастило менше – апеляція залишила незмінним рішення в його справі, тож чоловік в результаті втратив роботу.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Юрій Горбач

Журналіст, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – заступник директора, з березня 2020 року – директор Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Анатолій ПахолюкАндрій ГільНадія АртишТетяна Гіль
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Волинський депутат заготовляв деревину для лісгоспу, в якому працював його син

Наступна новина

Рейтинг волинських суддів, які карали і милували нетверезих водіїв у 2018-ому

Схожі Публікації

«Сіра» схема від муніципалів. Що не так із реалізацією «Безпечного міста» у Луцьку

Автор: Валентина Куць
16 Квітня 2021 в 14:12
0
Валерій Клебан та Юлія Сиротинська, програма "Безпечне місто"

На відеоспостереження у Луцьку в рамках програми «Безпечне місто» уже витратили більше 10 мільйонів гривень....

Детальніше

Шацький нацпарк купує новий «Nissan Qashqai» за майже 600 тисяч гривень

Автор: Аліна Бекерук
15 Квітня 2021 в 14:45
0
Шацький національний природний парк автомобіль закупівля

Шацький національний природний парк 14 квітня підписав договір з ТОВ «Вік Партнер» на купівлю нового...

Детальніше

Глухі кути за колючим дротом: за що судяться експрацівники Ковельської виховної колонії

Автор: Марія Смик
14 Квітня 2021 в 16:00
0
Експрацівники Ковельської виховної колонії судяться з керівництвом

Близько ста працівників Ковельської виховної колонії потрапили під скорочення через прийдешнє розформування установи. Вихованців вже...

Детальніше
Наступна новина
56716067_277112673196710_3785698339220094976_n

Рейтинг волинських суддів, які карали і милували нетверезих водіїв у 2018-ому

НОВИНИ

  • 16 Квітня 14:12 «Сіра» схема від муніципалів. Що не так із реалізацією «Безпечного міста» у Луцьку
  • 15 Квітня 14:45 Шацький нацпарк купує новий «Nissan Qashqai» за майже 600 тисяч гривень
  • 14 Квітня 16:00 Глухі кути за колючим дротом: за що судяться експрацівники Ковельської виховної колонії
  • 12 Квітня 16:42 Преміював сам себе на 30 тисяч: суд оштрафував ексдиректора Служби місцевих автодоріг Волині
  • 9 Квітня 14:18 Преміював родичів на майже 47 тисяч: оштрафували директора волинського драмтеатру
  • 8 Квітня 12:51 У волинської судді – нова квартира за 730 тисяч
  • 7 Квітня 14:42 Співробітник Маневицької колонії отримав 20 тисяч штрафу за 350 гривень хабаря
  • 7 Квітня 13:28 Волинський податківець купив нову іномарку вдвічі дешевше ринку
  • 6 Квітня 14:19 Директора Луцького підприємства електротранспорту втретє судили за затримку зарплат
  • 5 Квітня 12:25 Розмитнення, ліцензії, земля: ТОП-10 корупційних справ 2020-го року на Волині
  • 2 Квітня 15:56 У карантинному 2020 році на Волині померло на тисячу людей більше, ніж у 2019-му
  • 2 Квітня 14:26 Голова Господарського суду Волині досі живе у триповерховому «недобуді»
  • 31 Березня 14:40 Зі «святом весни» та стереотипами: Погуляйко та Поліщук не вирізнилися зі своїми вітаннями до 8 березня
  • 31 Березня 12:43 Нардеп з Луцька Ігор Палиця не виконав обіцянки: так і не задекларував весь сімейний бізнес
  • 30 Березня 10:00 Ті самі граблі: Як у 2020-ому на Волині судили нетверезих водіїв
  • 29 Березня 16:35 Колківська селищна рада купує новий кросовер за понад 400 тисяч гривень
  • 29 Березня 16:19 Проти нардепа з Луцька відкрили кримінальну справу щодо відмивання грошей
  • 29 Березня 10:11 Користь від відкритих держданих і проблема з лісгоспами: «Сила правди» на «Суспільному»
  • 27 Березня 10:02 Для відряджень та обстеження шляхів: волинські дорожники купили ще два нові кросовери
  • 26 Березня 13:45 Директорка Луцької стоматполіклініки отримала 611 тисяч гривень премії за 2020 рік
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.