• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Субота, 4 Лютого, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > ТОП-11 хабарів 2019 року на Волині

ТОП-11 хабарів 2019 року на Волині

Автор: Наталія Климко
10 Лютого 2020 в 14:19
У категорії: #Аналітика, Новини
топ корупціонерів

За що тільки не давали та не отримували хабарі впливові волиняни у 2019 році: від вирішення земельних справ до отримання компенсацій за житло для АТОвців. 

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підготував рейтинг найбільших корупційних затримань 2019 року на Волині. 

До рейтингу потрапили аж троє сільських голів, держвиконавець, адвокат, депутати, поліцейський, еколог, підприємець та працівниця міської ради. Чи не найбільш резонансною була справа із тимчасовим керівником Держгеокадастру області. 

Незважаючи на розголос справ у ЗМІ, дехто вже встиг повернутись на роботу, а комусь після одержання хабара вдалося ще й отримати компенсацію за невикористану відпустку.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
ntktuhfv

На момент виходу матеріалу лише дві справи з одинадцяти отримали логічне завершення, а затримані – вироки. В обох ситуаціях затримані визнали свою вину та відбулися штрафами. 

Отож, топ-11 найбільших корупційних затримань 2019 року за версією «Сили правди»:

Зміст

  • Перше місце: керівник Держгеокадастру і земельне питання
  • Друге місце: еколог і відсутність дозволів в АЗС
  • Третє місце: допомога з землею від голови сільради
  • Четверте місце: хабар поліцейському, щоб далі постачати неякісні продукти в школи
  • П`яте місце: поліцейський і айтішник
  • Шосте місце: держвиконавець і обхід аукціону
  • Сьоме місце: адвокат і позитивне рішення в справі
  • Восьме місце: сільська голова, її чоловік-депутат і земельні питання
  • Дев`яте місце: голова територіальної громади і ділянка для лохини
  • Десяте місце: депутат Луцькради і спілкування з Держпраці
  • Одинадцяте місце: працівниця ЖКГ вимагала гроші за сприяння в отриманні компенсації житла для АТОвця

Перше місце: керівник Держгеокадастру і земельне питання

Хто? Виконувач обов’язків начальника управління Держгеокадастру у Волинській області Олесь Іващенко.

Скільки? 20 тисяч доларів США.

Олесь Іващенко. Фото з сайту pershyj.com

За що? Посадовець, нібито, вимагав від підприємця гроші за направлення проекту землеустрою на експертизу та її подальше погодження службовими особами Держгеокадастру України. Після процедури чоловік мав би отримати земельну ділянку за межами населеного пункту. 

До моменту призначення на нову посаду, а саме на посаду одного з заступників начальника Держгеокадастру в Сумській області, посадовець підписав усі необхідні документи для проведення відповідної експертизи. 3 квітня 2019-го, правоохоронці затримали фігуранта під час одержання грошей у Луцьку біля власного автомобіля. 

Результат: Кримінальне провадження завершили. У листопаді 2019-го обвинувальний акт передали до Луцького міськрайонного суду. Розгляд справи триває. Посадовцю загрожує від п’яти до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років і конфіскацією майна.

Друге місце: еколог і відсутність дозволів в АЗС

Хто? Завідувач сектору державного ринкового нагляду Державної екологічної інспекції у Волинській області Михайло Гнатюк.

Скільки? 3 тисячі доларів США та 60 тисяч гривень.

За що? Працівники сектору екологічної інспекції виявили ряд порушень в діяльності підприємств, що реалізують пальне на АЗС. Зокрема, відсутність дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За непритягнення їх до відповідальності та вирішення питання щодо отримання необхідних дозволів завідувач сектору нібито вимагав «винагороду» – 3 тисячі доларів США та 60 тисяч гривень. Кошти одержував у кілька етапів.

6 серпня 2019-го після отримання грошей в одному із закладів харчування Луцька посадовця затримали правоохоронці.

Результат: Кримінальне провадження продовжується, в ньому тривають судові експертизи. Посадовцю загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Третє місце: допомога з землею від голови сільради

Хто? Голова Топільненської сільської ради Рожищенського району Руслан Присяжнюк.

Скільки? 5 тисяч доларів США.

За що? Очільник громади за 15 тисяч доларів, нібито, пообіцяв посприяти в отриманні земельної ділянки та комунального майна у власність. Спіймали сільського голову, коли той отримував перший із трьох запланованих траншів у розмірі 5 тисяч доларів. 

Результат: Кримінальне провадження завершене, обвинувальний акт передали до Луцького міськрайонного суду. Однак, в листопаді суд ухвалив повернути документ прокуратурі, бо в акті допущено помилки, як от неконкретно сформульоване обвинувачення, допущено описку в написанні по-батькові посадовця. Прокуратура оскаржила таке рішення до Рівненського апеляційного суду. Питання правильності оформлення обвинувального акту почнуть розглядати у березні 2020-го.

Тим часом Руслан Присяжнюк вже повернувся до виконання своїх службових обов’язків, адже закінчився термін його відсторонення від посади. 

Четверте місце: хабар поліцейському, щоб далі постачати неякісні продукти в школи

Хто? Підприємець Олександр Бояновський.

Скільки? 5 тисяч доларів.

За що? Намагався підкупити начальника одного з відділів управління захисту економіки у Волинській області, щоб той не фіксував порушень підприємця під час реалізації публічних закупівель за державні гроші, а саме, постачання неякісних молочних продуктів у школи Луцька. Підприємця затримали прямо під стінами УЗЕ у Волинській області.

Результат: У грудні минулого року підприємець уклав угоду із прокурором, у якій визнав свою вину у вчиненні злочину. Підприємця визнали винним та призначили йому 8 500 гривень штрафу, а 5 000 доларів хабара конфіскували на користь держави. 

П`яте місце: поліцейський і айтішник

Хто? Оперуповноважений Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Віктор Турич.

Скільки? 3 тисячі доларів.

За що? За таку суму правоохоронець нібито пообіцяв не притягувати до кримінальної відповідальності чоловіка, який займався справами пов’язаними з обігом криптовалюти. Разом з тим, Police under control пише, що поліцейський вимагав гроші у фрілансера зі сфери IT, а за гроші обіцяв не повідомляти про його нібито протиправну діяльність, яка полягала у поширенні вірусних програм. Затримали поліціянта у листопаді 2019 року в Луцьку.

Результат: Кримінальне провадження триває. Працівнику поліції оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), йому загрожує від 5-ти до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На сайті Work.ua уже з’явилося резюме Віктора Турича, тож його, очевидно, звільнили з правоохоронних органів.

Шосте місце: держвиконавець і обхід аукціону

Хто? Головний державний виконавець Ківерцівського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Волинській області Микола Вішнер.

Скільки? 2 тисячі доларів.

За що? За цю суму посадовець нібито обіцяв місцевому приватному підприємцю своє сприяння у придбанні за заниженою ціною комплексу будівельних споруд державного підприємства «Торфобудівне підприємство «Журавичі» в обхід передбаченого законом аукціону. 

Правоохоронці затримали посадовця 19 лютого минулого року після отримання всієї суми неправомірної вигоди прямо на подвір’ї будинку, де він проживає.

Результат: Кримінальне провадження завершене, обвинувальний акт у травні передали до Ківерцівського районного суду. В липні 2019-го почався розгляд справи. Миколі Вішнеру загрожує штраф або ж позбавлення волі на термін від 2 до 4 років.

Сьоме місце: адвокат і позитивне рішення в справі

Хто? Адвокат Віталій Оніщук.

Скільки? 2 тисячі доларів.

За що? Адвокат нібито мав зробити усе потрібне, аби слідство прийняло позитивне рішення у кримінальному провадженні. Частина грошей призначалася органам слідства та експертизи. Його затримали 6 травня на сходовій клітці адвокатського офісу. 

Результат: Кримінальне провадження продовжують розслідувати, суд призначив експертизу відео- та звукозаписів. Чоловікові загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Восьме місце: сільська голова, її чоловік-депутат і земельні питання

Хто? Голова Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович.

Скільки? 50 тисяч гривень.

За що? Голова Гіркополонківської громади разом зі своїм чоловіком, депутатом цієї ж ОТГ Віктором Симоновичем, нібито вимагали гроші в одного із місцевих підприємців за сприяння у затвердженні сесією ради позитивного рішення щодо звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки та підписання головою ОТГ договору купівлі-продажу земельної ділянки. 8 липня минулого року затримали Віктора Симоновича, після отримання чергового траншу – 25 000 гривень.

Результат: Кримінальне провадження триває. Ніні Симонович та її чоловіку загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Дев`яте місце: голова територіальної громади і ділянка для лохини

Хто? Голова Литовезької об’єднаної територіальної громади Іваничівського району Іван Іванчук.

Скільки? 1 500 доларів.

За що? Очільник громади нібито вимагав хабар за виділення земельної ділянки для вирощування лохини на території ОТГ у жителя Луцька. Затримали посадовця наприкінці серпня. Невдовзі після затримання він назвав справу «обманом і провокацією».

Результат: Кримінальне провадження триває. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Десяте місце: депутат Луцькради і спілкування з Держпраці

Хто? Депутат Луцької міської ради Євгеній Ткачук.

Скільки? 1 100 доларів.

За що? Депутат, нібито, запропонував та надав 1100 доларів США хабара посадовцю Управління Держпраці у Волинській області, аби його підприємство не оштрафували. Напередодні Держпраці провело перевірку на ПП «Автоцентр плюс», яке належить Євгенію Ткачуку. На нього, як директора, склали два протоколи про адмінправопорушення. Також підприємству нарахували майже 964 тисячі гривень штрафу. Затримали Євгенія Ткачука 22 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СУД ЗАКРИВ АДМІНСПРАВУ ПРОТИ ЛУЦЬКОГО ДЕПУТАТА ТКАЧУКА, БО ДЕРЖПРАЦІ НЕВЧАСНО СКЛАЛО ПРОТОКОЛ

Результат: Кримінальне провадження завершене, обвинувальний акт у червні 2019-го передали до Луцького міськрайонного суду. Розгляд справи триває. Депутату загрожує від 4 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без неї. 

Одинадцяте місце: працівниця ЖКГ вимагала гроші за сприяння в отриманні компенсації житла для АТОвця

Хто? Головна спеціалістка відділу реєстру житлового фонду Департаменту ЖКГ Луцької міськради Жанна Ковальчук.

Скільки? 1 тисяча доларів.

За що? Посадовиця вимагала 2000 доларів США від учасника АТО за сприяння в отриманні компенсації за житло. Першу половину від цієї суми посадовець мала отримати за призначення грошової компенсації, другу – після одержання громадянином встановленої законом виплати. Правоохоронці затримали чиновницю у липні 2019-го в Луцьку під час одержання тисячі американських доларів – першої частини неправомірної вигоди.

Результат: У жовтні 2019-го обвинувачена уклала угоду з прокурором, у якій визнала свою вину. Жінці призначили 20 400 гривень штрафу та позбавили права обіймати певні посади впродовж року. Тисячу доларів конфіскували в дохід держави. Також у жовтні Жанну Ковальчук звільнили з Луцької міської ради за згодою сторін та з виплатою компенсацій за невикористані відпустки.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Наталія Климко

Журналістка, студентка Українського католицького університету
Теги матеріалу: Віктор ТуричВіталій ОніщукДержгеокадастрДержекоінспекціяЄвгеній ТкачукЖанна КовальчукІван ІванчукМикола ВішнерМихайло ГнатюкНіна СимоновичОлександр БояновськийОлесь ІващенкоРейтингРуслан Присяжнюк
Поділитися2ПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Мораторій на будівництво у Луцьку триватиме щонайменше до квітня

Наступна новина

Суд вдвічі зменшив штраф заводу Палиці «Укргазвидобуванню»

Схожі Публікації

«За розвитком місцевої демократії ми відкотилися десь на 5-7 років», – розмова із Іриною Гайдучик

Автор: Антон Бугайчук
3 Лютого 2023 в 16:55
0
Ірина Гайдучик

Повномасштабне вторгнення Росії суттєво вплинуло на громадський сектор Волині. Знову дуже актуальним стало волонтерство. Значно...

Детальніше

У двох волинських суддів-хабарників забрали стотисячні пенсії

Автор: Костянтин Яворський
3 Лютого 2023 в 14:20
0
Іван Підгорний

Вища рада правосуддя припинила почесну відставку двох волинських суддів: Івана Підгорного та Олега Василюка. Завдяки...

Детальніше

Стало відомо, що буде замість старої частини луцького авторинку

Автор: Юлія Галецька
2 Лютого 2023 в 14:20
0
Луцький авторинок

На місці старої частини луцького авторинку, яку в народі називали «кліткою», буде склад побутової хімії,...

Детальніше
Наступна новина
Головне_6_0

Суд вдвічі зменшив штраф заводу Палиці «Укргазвидобуванню»

НОВИНИ

  • 3 Лютого 16:55 «За розвитком місцевої демократії ми відкотилися десь на 5-7 років», – розмова із Іриною Гайдучик
  • 3 Лютого 14:20 У двох волинських суддів-хабарників забрали стотисячні пенсії
  • 2 Лютого 14:20 Стало відомо, що буде замість старої частини луцького авторинку
  • 1 Лютого 15:45 У Луцьку збираються будувати багатоповерхівку для рятувальників
  • 1 Лютого 11:50 На Волині стартував обмін ламп. Як це працює
  • 1 Лютого 9:40 Зметикували на двох. На Волині судили волонтера і пенсіонера, які допомагали військовозобов’язаним виїхати
  • 30 Січня 16:20 В Україні запрацював мобільний додаток, який допомагає вчити українську мову
  • 30 Січня 9:25 Скільки парафій УПЦ перейшло до ПЦУ на Волині впродовж 2022 року
  • 27 Січня 17:10 Які зарплати у керівників театрів та бібліотек на Волині
  • 27 Січня 9:55 Лучанка під час війни виграла грант на навчання в Коста-Риці: як їй це вдалося
  • 26 Січня 20:25 Куди витрачають «рекордний» бюджет у Володимирі: розмова з міським головою
  • 26 Січня 16:10 На Волині колишній сільський голова зізнався у суді, що взяв хабар
  • 26 Січня 12:45 ТОП-8 корупційних справ на Волині у воєнному 2022 році
  • 25 Січня 14:00 Як російська мова зникала з луцьких шкіл
  • 25 Січня 12:50 Поліція досі не встановила причин пожежі на Центральному ринку Луцька
  • 24 Січня 12:45 Догосподарювалися. Луцьке комунальне підприємство втрачає котельні, за які боролося з громадами
  • 21 Січня 11:25 Чиновники проти пільговиків? Чому пенсіонери з інших громад не можуть безоплатно користуватися громадським транспортом Луцька
  • 20 Січня 13:31 Чи можливе об’єднання УПЦ та ПЦУ? Що думають настоятелі луцьких храмів про майбутнє УПЦ
  • 20 Січня 10:00 Скільки заробляє міський голова Володимира та його заступники
  • 18 Січня 9:20 Колишнього головного лісівника Волині спіймали п’яним за кермом, але відеодоказ в суді не спрацював
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.