Кандидати на посаду Луцького міського голови Ігор Поліщук («За майбутнє») та Богдан Шиба (самовисування) зосередили свою передвиборну активність перед повторним голосуванням в основному на поширені друкованої агітаційної продукції серед виборців.
Представники Громадянської мережі ОПОРА відслідковували активність кандидатів, котрі вийшли у «другий тур». Він, нагадаємо, відбудеться 15 листопада.
Отож, кандидати проявляють активність у кількох напрямках. Зокрема, у місті працюють «агітаційні групи» на користь кожного із претендентів на посаду міського голови. Тож після 6 листопада у Луцьку зафіксували поширення газет на користь і Ігоря Поліщука, і Богдана Шиби.
У газеті на користь Богдана Шиби міститься звернення кандидата, велике інтерв’ю із ним та родиною, а також інформацію про підтримку його з боку новообраних депутатів, активістів, військових.
Газета з Ігорем Поліщуком «За майбутнє» містить інформацію про сильні сторони кандидата, інтерв’ю із ним, у котрому йдеться про перспективи міста тощо. Разом із пресою поширюють також листівки із програмою кандидата.
Окрім того, кандидати зустрічаються із виборцями.
На своїй сторінці у фейсбук Ігор Поліщук викладає фото із зустрічей із мешканцями Луцької громади. Наприклад, 1 листопада він опублікував фото із зустрічі, під яким написав про знайомство містян із обраним депутатом Юрієм Безпятком.
«Готуємося до другого туру», – йдеться також у пості.
Того ж дня з’явився допис про участь його у зустрічі, на котрій громаду знайомили із новообраною депутаткою Юлією Дацюк. А 4 листопада на сторінці Ігоря Поліщука з’явився допис із фото відвідин ним села Одеради, котре також є частиною Луцької громади.
Богдан Шиба ж 8 листопада побував на зустрічі із підприємцями одного із луцьких ринків. Там обговорили, зокрема, можливості вирішення проблемного питання із Центральним ринком. На заході побували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.
Водночас, зауважимо, що після офіційного оголошення повторного голосування у Луцьку спостерігачі не зафіксували зовнішньої реклами жодного із кандидатів. Нагадаємо, напередодні першого туру кандидати на посаду міського голови Луцька розмістили 140 агітаційних білбордів. Загалом же за даними проміжних фінансових звітів за два тижні виборчої кампанії кандидати встигли витратити майже два мільйони гривень.
Відповідно до частини 1 статті 51 Виборчого Кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) – суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. Передвиборна агітація може проводитися у таких формах як, зокрема, проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями (пункт 1); розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації (пункт 5).
Згідно з частиною 2 статті 52 Виборчого кодексу України агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після дня призначення повторного голосування, і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування.