На Волині на посади міських голів 11-ти міст претендують 85 кандидатів. Серед претендентів на посади очільників міст – 71 чоловік та 14 жінок, 35 кандидатів йдуть шляхом самовисування, натомість 50 є висуванцями від партій. Найбільша кількість претендентів зареєстрована у Ковелі – охочих стати міським головою тут 15, найменша ж – у Горохові, де є чотири претенденти.
Про це повідомили у представництві Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.
Згідно аналізу списків кандидатів, опублікованих на сайті ЦВК станом на 8 жовтня 2020 року, кандидатів у містах ранжували за датою реєстрації відповідною ТВК та в алфавітному порядку.
В області є сім міст із кількістю виборців понад 10 тисяч (за виключенням обласного центру), де вибори відбуватимуться за пропорційною виборчою системою з відкритими списками. Ще два міста із кількістю виборців до 10 тисяч, де вибори відбудуться за мажоритарною системою відносної більшості. Окрім того, населення обласного центру становить понад 170 тисяч, тож тут, на відміну від решти міст, вибори відбудуться за мажоритарною системою абсолютної більшості.
Кандидатами на посаду міського голови Берестечка зареєстрували шість претендентів (троє чоловіків та три жінки). Чотири кандидати балотуються шляхом самовисування, ще два – кандидують від партій.
У Володимирі-Волинському на посаду міського голови кандидуватимуть п’ятеро осіб: двоє шляхом самовисування, а троє – як висуванці від партій. Усі кандидати – чоловіки.
За крісло міського голови Горохова виявили бажання змагатися четверо претендентів (троє чоловіків та одна жінка): двоє самовисуванці та двоє кандидатів від партій.
У Камені-Каширському міська територіальна виборча комісія зареєструвала 11 кандидатів на посаду міського голови (дев’ятеро чоловіків та дві жінки). Із них четверо – самовисуванці, семеро – кандидати від партій.
У Ковелі зареєстрована найбільша кількість охочих змагатися за посаду міського голови на виборах 25 жовтня – таких тут 15 осіб (14 чоловіків та одна жінка). Із них семеро балотуються шляхом самовисування, ще восьмеро – висуванцями від партій.
У Ківерцях Луцького району за посаду міського голови змагатимуться шестеро кандидатів. Із них двоє – самовисуванці, а ще четверо кандидують від партій. Усі кандидати – чоловіки.
У Любомлі кандидують на посаду міського голови восьмеро осіб (семеро чоловіків та одна жінка). Із них троє балотуються шляхом самовисування, ще п’ятеро – від партій.
У Нововолинську міська ТВК зареєструвала кандидатами семеро осіб. Із них п’ятеро балотуватимуться шляхом самовисування, ще двоє – за підтримки партій. Усі кандидати – чоловіки.
У Рожищі за посаду міського голови виявили бажання поборотися семеро осіб, у тому числі двоє самовисуванців та п’ятеро кандидатів від партій. Серед заявлених кандидатів дві жінки та п’ятеро чоловіків.
На посаду Устилузького міського голови претендують п’ятеро кандидатів (троє чоловіків та дві жінки). Двоє балотуються шляхом самовисування, ще троє – від партій.
Окрім того, за крісло міського голови Луцька змагатиметься 11 осіб. Серед них дві жінки та дев’ять чоловіків, водночас двоє осіб балотується шляхом самовисування, а дев’ятеро – від партій.
Відповідно до частини 2 статті 229 Виборчого кодексу України подання документів до відповідної сільської, селищної, міської виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови закінчується за тридцять днів до дня голосування.
У частині 7 цієї ж статті Кодексу йдеться, що сільська, селищна, міська виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або заяви про самовисування та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію відповідного кандидата або про відмову в його реєстрації.
Згідно з частиною 3 статті 192 Виборчого кодексу України вибори сільського, селищного, міського (міста з кількістю виборців до 75 тисяч осіб) голови проводяться за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному сільському, селищному, міському виборчому окрузі, що збігається відповідно з територією села, селища, міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією сільської, селищної, міської територіальної громади. А відповідно до ч. 4 цієї ж статті Кодексу – вибори міського (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше осіб) голови проводяться за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному міському виборчому окрузі, що збігається з територією міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської територіальної громади.