• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Четвер, 30 Червня, 2022
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Вибори 2020 > «Шерше ля фам» в районах. Як партії впоралися з формуванням виборчих списків у районні ради Волині

«Шерше ля фам» в районах. Як партії впоралися з формуванням виборчих списків у районні ради Волині

Автор: Оксана Петрук
14 Жовтня 2020 в 10:25
У категорії: Вибори 2020, Новини, ТОП новини

До Луцької та Володимир-Волинської районних рад всі партії подали гендерно збалансовані списки кандидатів, а окремі з тих, що балотуються до Камінь-Каширської та Ковельської райрад, підкачали. Вималювались політсили, які незалежно від рівня ради не змогли забезпечити повноцінного представництва жінок.

До Камінь-Каширської районної ради балотуються вісім партій: Всеукраїнські об’єднання «Батьківщина» і «Свобода», партії «Європейська солідарність», «Слуга народу», «За Майбутнє», «Сила і честь», Аграрна партія України і Українська народна партія. Територіальна виборча комісія зареєструвала 279 кандидатів і кандидаток. Чоловіки складають 58,9%, жінки – 41,1%.

Сім партій забезпечили понад 40% представництво жінок у своїх списках і лише партія «Сила і честь» зіпсувала статистику. 

Партія «Сила і честь» не знайшла жінок, щоб сформувати список кандидатів в Камінь-Каширську райраду 

Нині з 21 кандидата у єдиному виборчому списку лише четверо – жінки. Це трохи більше як 19%. Серед них і перший номер у списку – жінка – Олена Борисюк – старша тренерка-викладачка Любешівської ДЮСШ. Жінки потрапили лише в першу і другу п’ятірку єдиного списку. До територіальних списків в округах №1, №2 не потрапило жодної жінки, в окрузі №3 – двоє кандидаток, в №4 – одна жінка і то п’ята у списку. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

В рамках дослідження забезпечення гендерних квот у списках партій «Сила правди» вже писала, що ця ж політсила порушила вимоги Виборчого кодексу при висуванні кандидатів до Нововолинської та Ковельської міських рад.

Що ж до єдиного виборчого списку, який партія подавала до Камінь-Каширської районної ТВК, то він складався з 26 кандидатів. 

– П’ять кандидатів у депутати – ми їм скасували реєстрацію. По першому два, по другому два і по четвертому один кандидат, – розповідає голова ТВК Наталія Мирончук.

– Це були жінки? 

– Ні. Це були чоловіки. 

– Чи були зауваження до партії, що такий список подано?

– Так. Зауваження були. Але розумієте, вони подавали ті списки в останні години перед закінченням терміну подачі кандидатів. Ми могли або взагалі відмовити в реєстрації… Бо от не було в них жінок. Не могли вони їх набрати по тих територіальних двох округах. Ми вирішили, щоб не скасовувати зовсім реєстрацію і ми їх все-таки зареєстрували, – пояснює Наталія Мирончук.

До слова, до територіальних виборчих округів Камінь-Каширщини включені населені пункти колишніх Камінь-Каширського, Любешівського і Маневицького районів. Тож, виходить, партія «Сила і честь» не змогла знайти у трьох районах області претенденток на місця у списку. 

«Ситуація, коли реєструють виборчий список організації партії без дотримання гендерної квоти, є порушенням конкретної територіальної виборчої комісії, – каже докторка політичних наук, голова ГО «Гендерний центр Волині» Оксана Ярош. – У Рівненській, Житомирській, Херсонській областях ТВК відмовляли у реєстрації у зв’язку із порушенням встановленого Виборчим кодексом України порядку висування кандидатів та формування виборчих списків організації партії. Територіальні виборчі комісії мусять керуватись законодавчими нормами і шкода, коли їх трактують на власний розсуд. До речі, оскаржити ці дії не пізно будь-яким суб’єктом виборчого процесу, тобто написати скаргу і подати до суду. Навіть безпосередньо перед виборами можна поставити у бюлетені штамп «Вибув». Пояснення від лідерів політичних партій, що вони не готові до гендерної квоти, означає, що вони не готові до виборів. Партії мусять бути готові до виборів, бо через владу вони можуть виконати свою програму. Така є природа політичної партії – боротись за владу, інакше це не партія, а клуб за інтересами. Проводити постійну кадрову роботу, шукати здібних людей, готувати їх і дотримуватись законів. Звісно, якщо партія не активна й вирішила йти на вибори за 2 місяці перед днем голосування, то й буде така картина як наразі спостерігаємо в багатьох громадах»

Цікаво, що до 10 жовтня на сайті ЦВК список партії «Сила і честь» виглядав дещо інакше. Жінки займали перше, тринадцяте, п’ятнадцяте і останнє, 21-ше, місця у списку.  Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала, що він суттєво відрізнявся від того, що був у паперовому варіанті постанови Камінь-Каширської ТВК. За словами голови комісії, плутанина вийшла через те, що на офіційному сайті ЦВК кандидатів опублікували в тому порядку, як вони зазначені саме в територіальних списках, тож нумерація змінилася.

В єдиному виборчому списку Аграрної партії у другій п’ятірці включено чотирьох чоловіків та одну жінку. Хоча до 10 жовтня на сайті ЦВК друга п’ятірка списку Аграрної партії була гендерно збалансованою.

До речі, жінки стали першими номерами у єдиних списках Аграрної партії України, партій «Сила і честь» та «Слуга народу» до Камінь-Каширської районної ради. Найбільше жінок у відсотковому співвідношенні висунули до цієї ради «Слуга народу» та «За Майбутнє».

 Зі списками кандидатів до Камінь-Каширської райради можна ознайомитись на сайті ЦВК.

У Луцькому, Ковельському та Володимир-Волинському районі без ексцесів

6 партій і 238 кандидатів змагатимуться за місця у Володимир-Волинській районній раді. Це всеукраїнські об’єднання «Свобода» і «Батьківщина», «За Майбутнє», «Сила і честь», «Слуга народу» та «Європейська солідарність». Згідно даних, розміщених на сайті ЦВК, усі партії сформували свої єдині виборчі списки до райради згідно гендерних квот. 

Гендерний дисбаланс виявлено в окремих територіальних списках кандидатів політичної партії «Сила і Честь». Так, у територіальному виборчому окрузі №2 кандидати №6 та №7 – чоловіки, натомість, у виборчому окрузі №6 – чотири жінки та один чоловік.

Жінки очолили єдині виборчі списки партій ВО «Свобода» та «Європейська солідарність». Найбільше кандидаток у відсотковому співвідношенні запропонувала партія «Сила і честь», а найменше – «Слуга народу».

Списки кандидатів до Володимир-Волинської районної ради – на сайті ЦВК.

На вибори Ковельської районної ради йдуть 6 партій, що внесли в свої списки 240 кандидатів і кандидаток. Аграрна партія України хоч і забезпечила понад 40% жінок у єдиному списку та в третій його п’ятірці – четверо чоловіків і одна жінка. Невідповідностей щодо пропорційного почергового включення осіб різних статей у виборчі списки інших партій не виявлено. Найбільше жінок у списку «Європейської солідарності». Жодна з партій, що балотуються до Ковельської райради, не поставила першим номером жінку.

Зі списками політичних партій, що змагатимуться за місця в Ковельській райраді, можна ознайомитись за посиланням.

«Сила правди» не виявила порушення законодавства в частині гендерних квот при формуванні списків усіх партій, що балотуються до Луцької районної ради. ТВК зареєструвала 7 партій, до їхніх списків увійшло 315 кандидатів. 55,4% чоловіків і 44,6% жінок. Аграрна партія і партія «Європейська солідарність» сформували списки, де жінок і чоловіків порівну. Партія «Громадянський рух «Свідомі» натомість не дотягнула до 40% жіноцтва у списку. Але, якщо аналізувати кожну п’ятірку, то необхідний мінімум, по дві кандидатки, таки забезпечили. 

Повні списки кандидатів до Луцької райради – на сайті ЦВК.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.

Відповідно до частини 9 статті 219 Виборчого кодексу України, під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі). 

У разі формування організацією партії єдиного та територіальних виборчих списків з кількістю кандидатів у депутати, яка не є кратною п’яти, до останніх у списку кандидатів (від 1 до 4) застосовується вимога щодо почергового включення кандидатів різної статі до списку. А відповідно до пункту 1 частини 1 статті 230, до підстав для відмови у реєстрації всіх кандидатів, включених до виборчих списків належить, зокрема, порушення встановленого Кодексом порядку висування кандидатів.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Вибори2020Гендерні квотиМісцеві вибори
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

За посади міських голів на Волині поборються 85 кандидатів

Наступна новина

Фактчекінг жовтневих фейків та маніпуляцій у волинських медіа

Схожі Публікації

Не опізнавши рідного, не поспішайте його ховати, – луцька волонтерка

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 17:04
0
загиблі морг

Волонтери, які доставляють тіла загиблих героїв на Волинь, б’ють на сполох. Родичі полеглих не завжди...

Детальніше

Вибірковість санкцій: чому «Альфа-Банку» працювати можна, а мінералці – ні

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 14:00
0

«Альфа-Банк» із російським корінням продовжує працювати в Україні і, зокрема, на Волині. Прийнятий навесні 2022...

Детальніше

Унікальна луцька благодійна акція зібрала понад пів мільйона гривень для ЗСУ

Автор: Костянтин Яворський
28 Червня 2022 в 12:45
0

У Луцьку з 2015 року збирають гроші на потреби армії оригінальним способом. Благодійний марафон має...

Детальніше
Наступна новина

Фактчекінг жовтневих фейків та маніпуляцій у волинських медіа

НОВИНИ

  • 28 Червня 17:04 Не опізнавши рідного, не поспішайте його ховати, – луцька волонтерка
  • 28 Червня 14:00 Вибірковість санкцій: чому «Альфа-Банку» працювати можна, а мінералці – ні
  • 28 Червня 12:45 Унікальна луцька благодійна акція зібрала понад пів мільйона гривень для ЗСУ
  • 24 Червня 15:33 За яких умов Лукашенко бомбитиме Київ та для кого створює секретний факультет: огляд білоруської преси
  • 24 Червня 13:50 У Києві судять волинських комуністів
  • 23 Червня 15:26 Палиця з Івахівим прогулюють голосування навіть під час війни
  • 22 Червня 16:35 Чому у Луцьку не працює 27 ліфтів
  • 22 Червня 13:15 Як війна вплинула на ринок праці Волині і які зараз шанси знайти роботу
  • 20 Червня 12:40 «Нетбуки НАТО», український дрон з вибухівкою і вибрик Лукашенка-молодшого: огляд білоруської преси
  • 17 Червня 17:13 Стало відомо ім’я волинянки-шанувальниці путіна, яку затримала СБУ
  • 17 Червня 12:25 Депутат Луцькради отримав в армії «медаль за п’янку»
  • 16 Червня 18:00 В умовах війни: Як виживає туристичний бізнес на Волині?
  • 16 Червня 14:26 Як волиняни розміновували Чернігівщину
  • 16 Червня 11:36 «Переселений» бізнес: як на Волині працюють підприємства із зони бойових дій
  • 15 Червня 16:00 Білоруські чиновники зляться через санкції, а армія збирається «йти на Китай»: огляд білоруських медіа
  • 14 Червня 15:00 Як зять з тестем хотіли підзаробити на тендерах у Ковелі
  • 8 Червня 15:45 Ростуть ціни і градус пропаганди: огляд білоруських медіа
  • 31 Травня 16:55 Піонери, санкції і показові розправи над опозицією: огляд білоруських медіа
  • 27 Травня 18:35 Які громади на Хмельниччині розселили найбільше внутрішньо переміщених осіб
  • 26 Травня 18:43 За три місяці війни волиняни мали 176 разів спускатися в укриття. Які дні і години найтривожніші?
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.