Поліція відкрила кримінальне провадження стосовно журналістів «Сили правди» на підставі заяви доньки колишнього прокурора Вадима Веніславського Анастасії. Медійникам закидають тиск і збір нібито конфіденційної інформації.
У понеділок, 14 серпня, директора Центру журналістських розслідувань «Сили правди» Юрія Горбача і студентку-журналістку Христину Крот викликали на допит в поліцію.
У червні цьогоріч «Сила правди» опублікувала розслідування, про те, як компанія сім’ї експрокурора, щоб продати сміттєвоз, «розіграла тендер» у комунальників з його «зятем».
Під час підготовки цього матеріалу журналісти зверталися до співвласниці луцької фірми «Спецкомунтех» Анастасії Веніславської з проханням прокоментувати, як вийшло, що ця компанія змагалася на торгах з її ж хлопцем Дмитром Булюком, який прийшов на тендер в ролі приватного підприємця.
Однак, ні донька експрокурора, ні її бойфренд не захотіли коментувати ситуацію і проігнорували журнілістів. Натомість Веніславська заявила у поліцію про тиск.
Вперше заяву до правоохоронців фігурантка журналістського розслідування подала у травні, проте там розглянули її у порядку звернень громадян і не стали відкривати провадження. Тож донька експрокурора пішла до суду.
Нещодавно Луцький міськрайонний суд задовольнив заяву Анастасії Веніславської і зобов’язав поліцію відкрити кримінальне провадження за ч. 2 ст. 182 Кримінального кодексу України «Порушення недоторканності приватного життя».
Директор Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Юрій Горбач вважає, що поведінка фігурантки розслідування це спроба перешкодити професійній діяльності медійників і уникнути репутаційних втрат.
«Ми завжди намаєгаємося дотримуватись балансу думок та давати право на відповідь особам, які фігурують у журналістському розслідуванні. Команда Центру журналістських розслідувань «Сила правди» доклала максимум зусиль для надання такого права Анастасії Веніславській і Дмитрові Булюку. Відповідно до норм законодавства журналісти чітко представиляються та називають тему і мету таких звернень на початку розмови. Тому виконання професійних обов’язків жодним чином не може розцінюватися як психологічний тиск. Крім того, «Сила правди» працює з інформацією, яка є загальнодоступною і відкритою у державних реєстрах, соціальних мережах та інших джерелах. Тому про збір чи поширення будь-якої конфіденційної інформації також не може йти мови.
Згадана заява доньки експрокурора Вадима Веніславського, на яку він перереєстрував компанію, коли йшов на державну службу, що стала причиною допиту членів команди Центру журналістських розслідувань «Сила правди», розцінюється нами, як умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», – наголошує Юрій Горбач.
Нагадаємо, напередодні «Сила правди» вже розповідала, що фігурантка журналістського розслідування заявила на медійників у поліцію.