Волонтерський центр «VolWest Hub» у Луцьку працює з перших днів війни. Загалом на допомогу фронту тут витратили уже приблизно 33 мільйони гривень.
«Сила правди» відвідала центр аби показати як виготовляють тактичну медичну допомогу для бійців за стандартами НАТО.
Волонтерський центр «VolWest Hub» з початку повномасштабного вторгнення охопив майже всі напрямки: від надання допомоги переселенцям, занять із тактичної медицини до комплектування сухпайків та аптечок на фронт. Їх роблять за натівським стандартом. Список медикаментів в аптечках згідно із протоколом MARCH. Наразі вже відправили на фронт майже 14 тисяч таких аптечок.
Майже 70% лікарських та медичних засобів для комплектування аптечок центр отримує від різноманітних меценатів, фондів, небайдужих людей. Та все ж частину доводиться закупляти самим. Тому на «Спільнокошті» оголосили про збір коштів на нову партію аптечок і тактичних медичних наплічників. В планах накопичити 1 мільйон 111 тисяч гривень. Зараз вже зібрали більш як чверть від потреби.
Зібрані кошти планують використати таким чином:
- Турнікети МІС, матеріали для виготовлення 4000 штук – 388 000 гривень;
- Стропи тактичні евакуаційні, матеріали для виготовлення 200 штук – 20 000 гривень;
- Ноші медичні безкаркасні м’які, матеріали для виготовлення 200 штук – 115 000 гривень;
- Шини медичні, матеріали для виготовлення 200 штук – 14 000 гривень;
- Чохли для індивідуальних медичних аптечок, закупівля 2000 штук – 230 000 гривень;
- Тактичні наплічники медичного (санітарного) інструктора, закупівля 200 штук – 152 000 гривень;
- Назофарингіальні повітроводи для комплектування аптечок і наплічників, закупівля 3000 штук – 84 000 гривень;
- Катетери для комплектування наплічників – 15 000 гривень;
- Лікарські засоби для комплектування аптечок і наплічників – 53 000 гривень;
- Канцтовари (ножиці, маркери) для комплектування аптечок і наплічників 40 000 гривень.
Крім аптечок у центрі формують унікальні тактичні наплічники для військових медиків, які розраховані для порятунку від 10 до 40 поранених. Це – вдалий варіант для бойового медичного працівника, завдання якого – терміново надати невідкладну допомогу. З лютого бойові медики отримали майже тисячу таких наплічників.
Волонтери переконані, що понад 80% поранених бійців можна врятувати, якщо вчасно та якісно надати першу домедичну допомогу, якщо є якісна аптечка та елементарні знання з тактичної медицини
Залежно від суми благодійного внеску кожен доброчинець на «Спільнокошті» може ще й отримати подарунки від «VolWest Hub»: квиток в Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, посібник «Тактична медицина» чи право на участь у тренінгу «Тактична медицина та бойова підготовка».
Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала про луцьку фірму, яка переорієнтувалася на пошиття різних необхідних речей для військових.