Інтерес до журналістських розслідувань стабільно зростає. Проте, такий контент в медіа читають менше, ніж, наприклад, новини чи лайфстайл. Це підтвердило дослідження, яке проведене у 2023 році агенцією SEOforMedia. Експерти проаналізували дані із 70 сайтів українських медіа і встановили, що розслідування читають найменше.
Центру журналістських розслідувань «Сила правди» нещодавно виповнилося шість років і увесь цей час ми працюємо над тим, щоб змінити цю ситуацію.
Ми вирішили, так би мовити, звірити годинники дізнавшись чого потребують наші читачі, чого вони чекають від нас і чому взагалі читають наші розслідування і дослідження. Серед людей, які взяли участь в опитуванні, – волонтери, підприємці, викладачі і колеги не тільки з Волині, України, а й ті, які мешкають за кордоном.
«Хочеться бачити, як руйнуються корупційні схеми, – каже волинянка Вікторія Никонюк, яка вже кілька років мешкає у Варшаві. Жінка продовжує стежити за тим, що відбувається на її малій батьківщині і читає «Силу правди». – Завдяки вам, не вмирає віра в майбутнє для наших дітей. Люди мають знати правду, а не те, чим нас «годують». Україна має бути без корупції, без продажних суддів та чиновників, які навіть під час війни не стидаються наїдати своє пузо»
«Таку інформацію не кожен наважиться подати на загал. Подобаються ваші журналісти, приємно спостерігати за вашою працею», – зауважила соціальний психолог Світлана Кобзар.
«Пишаюся рівнем подачі, глибиною пропрацювання, актуальністю тем, підходом, різноманітністю точок зору. Симпатизую спробам плисти проти течії», – написав про медіа меценат і засновник громадської організації «Алгоритм дій» Адам Харлампович.
«У ваших матеріалах я часто ловлю себе на думці: о, автор/ка думав/ла, коли це писав/ла. Я відчуваю, що в темі розбиралися, а не просто зібрали «вершки», поверхневі думки і видали», – пише комунікаційниця волонтерського штабу «Ангар» Ірина Новосад.
«Якщо коротко – ви профі. Свою роботу робите дуже добре. Кращих на Волині розслідувачів нема», – вважає волинянин, журналіст, який нині мешкає у Дніпрі, Ігор Тихолаз.
«Ви не замовчуєте корупцію. Вникаєте в деталі, щоб бути об’єктивними», – зазначила на сторінці «Сили правди» у Facebook колишня співробітниця управління екології і природних ресурсів Волинської ОДА Марта Стамбульська.
«Сила правди» – це втілення журналістики, якою вона повинна бути: соціально відповідальною, здатною творити контент про важливі, дражливі, актуальні теми без хайпу. Ваші матеріали – завжди ретельний аналіз, базований на фактах. Я не знаю в регіоні іншого ЗМІ, який би спеціалізувався на розслідуваннях і робив би це незмінно якісно. Ваше медіа мудро дбає про свою репутацію. Зрештою це контент, який просто цікаво читати», – вважає деканка факультету філології та журналістики, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки Лілія Лавринович.
«Медіа є одним з джерел аналітичного інструменту YouControl «Репутація в медіа». Якщо про особу або компанію є згадка в розслідуванні авторства «Сили правди», цей матеріал з’явиться в системі у відповідному блоці зі стислим описом та посиланням на першоджерело. Цінуємо співпрацю з медіа, вдячні журналістам видання за активне використання інструментів на основі відкритих даних у професійній діяльності», – пише про Центр журналістських розслідувань «Сила правди» команда аналітиків «YouControl».
«Я читаю «Силу правди» від моменту її заснування. Читаю її на сайті, підписана також на соцмережі видання. Читати «Силу правди» варто тому, що це видання, яке змінює на краще і світ навколо нас, і саму журналістику. Такі медіа потрібно підтримувати хоча б читанням, якщо ми хочемо, щоб в Україні розвивалася незалежна відповідальна журналістика, а можна, звичайно, підтримувати ще й фінансово. Я особисто щиро радію, коли журналістам «Сили правди» вдається на щось конструктивно вплинути. Мені дуже подобається спостерігати за тим, як росте і розвивається команда», – коментує заступниця головного редактора польсько-українського видання «Волинський монітор» та доцентка кафедри соціальних комунікацій ВНУ імені Лесі Українки Наталія Денисюк.
Громадський активіст і волонтер з Луцька Сергій Рижков відповів на запитання про мотиви стежити за розслідуваннями «Сили правди» цитуючи Президента України: «Якщо ми і ви разом, то це – всіх».
Директор Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Юрій Горбач від імені усієї редакції дякує читачам і глядачам за підтримку:
«Ми дуже цінуємо наших читачів і їхню довіру, намагаємося у кожному матеріалі її виправдати. Вони – наша опора і наш головний арґумент у розмові з чиновниками, політиками, які хочуть приховати брудні справи чи заховатися самі.
Завдяки нашим партнерам ми підготували невеличкий проморолик, який ілюструє нашу роботу на цьому етапі життя. Фактично ми візуалізували те, з чим найчастіше порівнюють нашу роботу – з копанням. Тобто ретельним пошуком фактів і доказів, докопуванням до дрібниць в будь-якій темі. Запрошую до перегляду і запрошую підписуватися на наш YouTube-канал, адже останні наші розслідування ми намагаємося візуалізувати саме у відео, щоб вони були ще доступніші».
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зможе підготувати ще більше статей та журналістських розслідувань про злочинні схеми, статки і комфорт представників влади на Волині, якщо ви підтримаєте ЗСУ і редакцію.
Цей матеріал було виготовлено ГО «ЦЖР «Сила правди» в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст відео є винятковою відповідальністю ГО «ЦЖР «Сила правди» i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війти та миру.