• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Середа, 22 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Хабарі за порушення ПДР: хто сів

Хабарі за порушення ПДР: хто сів

Автор: Оксана Петрук
12 Жовтня 2018 в 19:41
У категорії: #Аналітика, Новини
prysyaha-patrulnyh

Фото: Управління патрульної поліції у Волинській області

Патрульним пропонують «залагодити справу» в шість разів частіше, ніж вони на це погоджуються. З часу створення патрульної поліції на Волині відкрито 24 кримінальні провадження за фактами пропозиції неправомірної вигоди її співробітникам і 4 провадження за фактами її прийняття. Чим завершились усі ці історії з’ясовував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Патрульна поліція на Волині з’явилась наприкінці 2015 року. Спочатку в обласному центрі, а згодом в містах обласного значення і районах. За інформацією прокуратури відтоді щороку до суду скеровують один обвинувальний акт щодо співробітників патрульної поліції за статтею 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Проте за цей злочин не сів ще ніхто.

Здебільшого патрульним пропонують «домовитися» нетверезі водії. Суми, на яких «попались» правоохоронці коливаються від 1000 до 8000 гривень. Отже, у 2015-ому до Луцького міськрайонного суду було скеровано обвинувальний акт відносно поліцейського роти дорожньо-патрульної служби Головного управління Національної поліції України у Волинській області Сергія Кримчука. Виконуючи свої службові обов’язки він зупинив ВАЗ, яким керував водій з ознаками сп’яніння. За непроходження огляду порушник запропонував правоохоронцю 2 тисячі гривень і той погодився.

Проте таких коштів водій при собі не мав, тож пообіцяв їх привезти в обумовлене місце. Все так і відбулося, проте вже із залученням співробітників СБУ та прокуратури. У суді прокуратура уклала з Сергієм Кримчуком угоду про визнання винуватості. Тож зловмисник відбувся штрафом розміром у 20400 гривень та забороною обіймати посади в правоохоронних органах протягом трьох років.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

У 2016 році прокуратура скерувала до Луцького міськрайонного суду справу про вимагання і отримання неправомірної вигоди одразу двома співробітниками дорожньо-патрульної служби ГУ НП у Волинській області Миколою Бондаревим та Сергієм Грачуком. Вони зупинили автомобіль на іноземній реєстрації і за неперешкоджання його пересуванню територією України взяли 1000 гривень. Провину визнали, угоду з прокурором уклали. До правоохоронців застосували те ж саме покарання – по 20 400 гривень штрафу і заборону обіймати посади на три роки.

Трішки більшим штрафом у 2017 році відбувся від «криміналу» інспектор з Каменя-Каширського Микола Романюк– 25 500 гривень.

Микола Романюк
На фото – затримання Миколи Романюка. Фото прес-служби УСБУ у Волинській області

Він теж уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Щоправда з нетверезого водія він «збивав» аж 8000 гривень.

Нині ж у Ковельському міськрайонному суді розглядається справа відносно тимчасово виконуючого обов’язки старшого інспектора роти з обслуговування м. Ковель Управління патрульної поліції у Волинській області Павла Науменка. Його обвинувачують одразу за двома статтями Кримінального кодексу: 263 (носіння, зберігання, збут вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин без дозволу) та 368 (отримання неправомірної вигоди у великому розмірі, повторно, або за попередньою змовою з групою осіб).

На фото – затримання Павла Науменка. Фото прес-служби прокуратури
На фото – затримання Павла Науменка. Фото прес-служби прокуратури

Посадовець тричі вимагав та одержував кошти за безперешкодне перевезення вантажними автомобілями приватного підприємця лісосировини автомобільною дорогою у Любомльському районі.

Затримали Павла Науменка під час одержання чергового “траншу” у сумі 3 тисячі гривень. Сталося це у березні 2018-го року. Нині йому загрожує від чотирьох до семи років позбавлення волі.

Цікаво, що Науменки у правоохоронних органах служать цілою сім’єю. Батько обвинуваченого теж є співробітником ГУ НП у Волинській області, а матір – інспектор з режиму секретності управління внутрішньої безпеки нацполіції.

Прес-секретар патрульної поліції Волинської області Ольга Бузулук каже, що усі співробітники, відносно яких є кримінальні провадження, або ж їх визнали винними у адмінправопорушеннях пов’язаних з корупцією, відсторонені від роботи.

«Серед 4 випадків хабарництва за цих три роки на нашу службу припав один. Решта стосується співробітників груп швидкого реагування, що підпорядковуються Головному управлінню національної поліції у Волинській області. Патрульна поліція Луцька підпорядковується Департаменту патрульної поліції у Києві. Наші співробітники не схиляють і не підбурюють громадян надати неправомірну вигоду за не оформлення протоколів. Більше того, у таких випадках, згідно інструкції, інспектори нагадують громадянину, який пропонує «порішати», про кримінальну відповідальність. Все це фіксується на камери. Зазвичай ми оприлюднюємо ці відео. Що ж до випадків хабарництва у патрульній службі, то, згідно закону, люди, відносно яких суд виносив вироки у кримінальних справах, або ж в адміністративних пов’язаних з корупцією, не мають права працювати в правоохоронних органах. Вони усі звільнені. Принаймні, у патрульній поліції вони поновлені не будуть», – наголошує Ольга Бузулук.

На цьому відео, оприлюдненому на YouTube-каналі патрульної поліції міста Луцька, зафіксована спроба надати неправомірну вигоду за не складання протоколу.

Отже, яка доля спіткала тих, хто підбурював патрульних? Хто був впевнений, що з ними можна вирішити питання іншим чином ніж за законом? За інформацією з Головного управління національної поліції у Волинській області за три роки розпочато 24 кримінальні провадження за ст. 369 КК України пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди працівникам патрульної поліції.

Сім проваджень закрили, як такі, в яких відсутній склад злочину, в двох досудове розслідування триває, а 15 справ з обвинувальними актами передано до суду. Та й ті майже у всіх випадках завершились угодою про визнання винуватості укладеною з прокуратурою і штрафом, часто навіть меншим ніж за адмінправопорушення. З грудня 2015 року по жовтень 2018 у Єдиному реєстрі судових рішень опубліковано 11 вироків у кримінальних справах за статтею 369 відносно осіб, які пропонували хабарі патрульним.

І лише одного хабародавця засудили до реального відбування покарання в місцях позбавлення волі на три роки. Розмір неправомірної вигоди, яку пропонував поліцейському зловмисник – 3 тисячі гривень. Однак до цього інциденту він вже був судимий, тож і цього разу загримів за грати.

«Проблема, яку можна вирішити за гроші, це не проблема, а витрата», – стара єврейська мудрість добре працює в Україні. Адже покарання за хабарництво, як бачимо, не дуже суворі.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Головне управління Національної поліції у Волинській областіКорупціяЛуцький міськрайонний судМикола БондаревОльга БузулукПавло Науменкопорушення ПДРСергій ГрачукСергій КримчукСтатистикаСудуправління патрульної поліції у Волинській області
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

«Кримінальні» закупівлі волинського автодору

Наступна новина

За що і кому палили автівки в Луцьку?

Схожі Публікації

Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику

Автор: Юлія Галецька
21 Березня 2023 в 17:30
0
Незаконна торгівля цигарками

Ковельчанин на «Toyota Land Cruiser» потрапив під суд за те, що нелегально приторговував в оптових...

Детальніше

«Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими

Автор: Христина Крот
21 Березня 2023 в 13:30
0
плетіння сіток у Луцьку павутинка

З перших днів повномасштабного вторгнення у Луцьку діє ініціатива «Павутинка». Щодня волонтери створюють для військових...

Детальніше

Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

Автор: Юлія Галецька
18 Березня 2023 в 10:10
0
Митник Михайло Бурдейний

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного...

Детальніше
Наступна новина
osnovne-foto

За що і кому палили автівки в Луцьку?

НОВИНИ

  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
  • 4 Березня 10:00 «Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь
  • 3 Березня 17:25 На Волині сільська рада хоче підтримати митницю на 5 мільйонів гривень
  • 2 Березня 19:08 В громаді на Волині освітяни обурені через урізання зарплат
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.