Близнюки Олександр та Михайло Кононовичі, яких судять за спробу повалення конституційного ладу, шукають підтримки в італійських комуністів.
Відповідне відеозвернення з’явилося в соціальних мережах і YouTube.
В італійській комуністичній спільноті «Partito Comunista Italiano – Roma» з аудиторією у 3,5 тисячі осіб опублікували відеозвернення волинських братів Кононовичів, які з березня 2022-го перебувають під слідством. Їм інкримінують участь у спробі повалення державного ладу. Після арешту і обрання запобіжного заходу активність комуністів у соціальних мережах призупинилась. І ось через півтора року пропагандистські звернення відновилися.
«Дорогі антифашисти і комуністи Італії, ми, комуністи України, прийняли перший удар в Європі від імперіалістів Заходу і Сполучених Штатів Америки. Ми боремося зараз із режимом, який нав’язує нам Захід, і з його капіталізмом… По нам нанесли перший нищівний удар, але ми не здалися. Ми раді, що в цей непростий час комуністи й антифашисти Італії разом з нами. Ми знаємо, що ми не одні і ви боретеся разом з нами. Тільки боротьба, тільки інтернаціонал, тільки солідарність комуністів і антифашистів Європи. Пролетарі всіх країн, об’єднуйтесь!» – звертаються Кононовичі російською до комуністів Італії.
YouTube-канал під назвою «PCI TV», на якому власне і розміщене відео, створено у березні 2022-го. Тобто на початку повномасштабного вторгнення Росії. Наразі там всього 353 підписники, а відеозвернення Кононовичів за місяць переглянули 258 разів.
Окрім цього на сайті італійської комуністичної партії також часто пишуть про Україну загалом і про братів Кононовичів зокрема. Тут є публікації проти НАТО, США, європейських санкцій, заяви про те, що Україна спершу бомбила Донбас, а потім спровокувала напад Росії.
Знайшлося місце для братів Кононовичів і в соціальних мережах італійських комуністів. Посилання на відео поширювали у Facebook з дописом про жорстокість так званого «київського режиму».
«Важливим свідченням того, що останнім часом переживає українське демократичне суспільство, є послання братів Кононовичів, членів української комуністичної молоді, які сьогодні перебувають під домашнім арештом у Києві. Фальшиві наративи про об’єднану країну навколо президента, який, насправді, грає роль, як голлівудська зірка, розбиваються свідченнями двох молодих людей, які активно брали участь у політичному житті українського суспільства. Це фрагмент правди, який підкреслює численні переслідування та вбивства журналістів, політиків та активістів, здійснені останніми роками київським режимом. А сьогодні додалися ще й численні факти примусового призову українських громадян. Дякуємо братам Кононовичам за звернення, яке було надіслано, попри великі ризики та ймовірність помсти, адже зараз вони перебувають під домашнім арештом після тривалого ув’язнення», – йдеться у дописі.
Також у пості зазначили, що відеоролик зі зверненням братів Кононовичів нібито надала італійська кореспондентка Клара Статтело.
У липні 2023 вона опублікувала матеріал на підтримку колишнього нардепа-комуніста Георгія Буйка, який напередодні повномасштабного вторгнення Росії підписав звернення до Путіна щодо визнання «Л/ДНР».
Георгія Буйка підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. За цією статтею депутату загрожує від 3 до 5 років ув’язнення з можливою конфіскацією майна.
Його ж соратники брати Михайло та Олександр Кононовичі можуть потрапити за ґрати на строк від 3 до 10 років. Наразі вони перебувають під домашнім арештом.
Нагадаємо, етнічні білоруси Кононовичі тривалий час жили на Волині. Вони відстоювали тут інтереси російської общини. Поширювали фейки про фашизм в Україні, заборону російської мови, і навіть відвідували так звану ЛНР, де давали спільні прес-конференції з ватажками терористів. Скарги волинян до правоохоронних органів на антидержавну діяльність комуністів були безрезультатними.
На початку повномасштабного вторгнення Росії Михайло та Олександр Кононовичі мешкали в столиці, де їх і затримали. Наразі справа у суді.
Раніше «Сила правди» писала про те, що у луцьку понад пів сотні вулиць Луцька досі названо на честь діячів «руского міра».