• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Понеділок, 27 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Політичні фінанси Волині > Політичні фінанси Волині: як «Солідарність» витратила 2,5 мільйона гривень коштів платників податків

Політичні фінанси Волині: як «Солідарність» витратила 2,5 мільйона гривень коштів платників податків

Автор: Юрій Горбач
19 Квітня 2019 в 16:39
У категорії: #Розслідування, Новини, Політичні фінанси Волині
Holovne-3

Волинська територіальна організація Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у 2018 році отримала на свою діяльність майже 2,6 мільйона гривень. Понад 2,5 мільйона із них – кошти платників податків із державного бюджету.

Відповідна інформація зазначена у фінансовому звіті партійного осередку за минулий рік.

Порівняно із 2017 роком фінансування волинського осередку БПП дещо зросло. Центральний осередок партії перерахував на Волинь 2,52 із 130 мільйонів гривень отриманих із державного бюджету у 2018 році.

Окрім коштів платників податків партосередок залучив 46,5 тисяч гривень добровільних внесків. Це дріб’язок порівняно із 2,9 мільйона у волинського «УКРОПу». Та, можливо, партосередок «Солідарності» й не мав на меті масовий збір добровільних внесків, зважаючи на достатнє бюджетне фінансування.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Також БПП на Волині отримав 21,4 тисячі гривень інших видів доходів від господарської діяльності.

Зміст

  • Директор школи, депутат міськради, керівник секретаріату – жертводавці волинської «Солідарності»
  • Зарплата, офіси, податки – 95% витрат волинської «Солідарності»

Директор школи, депутат міськради, керівник секретаріату – жертводавці волинської «Солідарності»

Хоча й сума пожертв на рахунки волинської «Солідарності» у 2018 році досить невелика, їх зробили аж 44 особи. Вісім осіб – пожертвували більше тисячі гривень.

Найбільший жертводавець – директорка школи села Павловичі Локачинського району Оксана Нерода, яка торік балотувалася на посаду голови Війницької об’єднаної громади в Локачинському районі. Вона перерахувала 13,3 тисячі гривень. 8,6 тисячі гривень пожертвував депутат Ківерцівської міськради Петро Чайка, 6,4 тисячі – віднедавна колишній керівник секретаріату волинської «Солідарності» Олександр Тарасюк, який тут до жовтня отримував зарплату (близько 12 тисяч гривень на місяць).

4,8 тисячі гривень на рахунок партосередку закинув його нинішній голова Іван Мирка, а 1,5 тисячі – голова контрольно-ревізійної комісії осередку Олексій Кушнєр.

Із усіх внесків партосередку довелося повернути 240 гривень.

Із власного майна в партосередку вказана лише газета «Солідарність. Волинь».

Зарплата, офіси, податки – 95% витрат волинської «Солідарності»

До витрачання отриманого фінансування у волинській «Солідарності» підійшли просто: понад 1,7 мільйона пішло на зарплату.

Судячи із фінзвіту торік в партосередку працювало 28 співробітників. Такої кількості офіційно працевлаштованих осіб не має жодна інша партія на Волині.

Зарплати в «Солідарності» торік були досить різноманітні: від 3,5 тисяч до 11,5 тисяч гривень в керівника осередкуІвана Мирки і 12 тисяч гривень у згаданого колишнього керівника секретаріату Олександра Тарасюка та нового керівника секретаріату Богдана Самойленка. Останній, до речі, донедавна був виконавчим директором волинського відділення Асоціації міст України, а також очолює благодійний фонд «Західний вітер», який свого часу влип у скандал навколо іноземної гуманітарки.

Через можливі зловживання із ввезеною фондом «Західний вітер» гуманітарною допомогою правоохоронці у 2017 році відкрили кримінальне провадження. Десятки тонн гуманітарки мали б отримати громадські організації, частина з яких заявляє, що в очі не бачили ні гуманітарки, ні представників фонду, інші ж просто ховаються від питань журналістів. Та минуло два роки – жодних рухів у цьому провадженні не видно, та й, мабуть, уже не буде видно, бо ж його голова тепер працює в обласному осередку партії Блоку Петра Порошенка.

Якщо до 2017 року фонд «Західний вітер» возив до України гуманітарку тоннами, то за останніх два роки Мінсоцполітики не затвердило їм жодного вантажу. Чи пов’язане це з кримінальним провадженням і чи веде фонд якусь діяльність зараз, які результати провадження – запитали в самого Богдана Самойленка. Чоловік вперто уникає відповідей і відмовляється від коментарів.

– Інформація, якою ви володієте, є загальнодоступною. Це перше. Друге – жодних коментарів я не надаю, це моє власне бачення, – відповідає Богдан Самойленко.

– Ваш фонд досі працює? Ви досі є його головою? – запитуємо.

– Дивіться інформацію, яка є доступна в реєстрах. Я пояснив, що жодних коментарів не надаю, – продовжує співробітник волинської «Солідарності».

– Інформації чи фонд веде діяльність і яку немає в реєстрах. У фонду немає ні сайту, ні сторінок у соцмережах.

– Дивіться загальну інформацію, яка десь є, аналізуйте, приймайте рішення, – додає чоловік. – Я не буду з вами спілкуватися, бо суті розмови я не розумію.

Нинішній же керівник осередку «Солідарності» Іван Мирка, як уже писала «Сила правди», через кілька місяців після звільнення з роботи в облдержадміністрації і призначення керівником партосередку почав користуватися новим автомобілем «Mazda CX-5». Недешевий кросовер у грудні минулого року придбала його матір.

За кількістю винайнятих офісів «Солідарність» трохи поступається «УКРОПу»: 17 проти 18, 592 кв. м. проти 748 кв. м. На оренду цих 17 офісних приміщень партосередок торік витратив понад 398 тисяч гривень.

Майже половина цих коштів пішла на оренду офісів у Луцьку. Найбільший свій офіс в обласному центрі на вулиці Рівненській, 42, де власне і розміщується партійний осередок, орендували в «Автоскладального заводу №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». Цю компанію давно пов’язують із Президентом України Петром Порошенком та його оточенням. За 239 кв. м. партосередок заплатив компанії протягом року майже 118 тисяч гривень – по 41 грн/кв.м.

Більш ніж учетверо дорожче обійшлася оренда офісу на проспекті Волі, 29, де розміщується Луцький міський партосередок. Вартість квадрату за місяць тут коштувала майже 182 гривні, а протягом року за нього заплатили 72 тисячі гривень.

Решта офісів – в райцентрах. Разом з тим, партія не має районних осередків із статусом юридичних осіб.

351 тисячу гривень «Солідарність» витратила на сплату податків і зборів, ще 21,4 тисячі – на соціальну допомогу, 20,6 тисячі гривень – на матеріальні витрати і оплату послуг.

Бюджет на рекламу у волинської «Солідарності» виявився мізерним: 6,2 тисячі гривень за друк партійної газети «Солідарність» та 15,1 тисячі за публікації у двох районних газетах, та й то з виборчого фонду кандидатів від БПП.

Ще 50 тисяч гривень пішло на міжнародну діяльність, тобто відшкодування витрат на відрядження.

Також партосередок відзвітувався про 43,8 тисяч гривень фінансових зобов’язань.

Нагадаємо, Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував як у 2018 році витрачали кошти волинські осередки семи політичних партій, представлених в облраді. Волинський «УКРОП» торік зібрав 2,9 мільйона гривень пожертв, з яких майже половину змушений був повернути. Через політичні фінанси під суд потрапили троє депутатів.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Юрій Горбач

Журналіст, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – заступник директора, з березня 2020 року – директор Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Богдан СамойленкоЄвропейська СолідарністьІван МиркаОксана НеродаОлександр ТарасюкОлексій КушнєрПетро Чайкаполітика
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Джек-пот: корупційну справу волинського начальника з Держпраці розглядатимуть по третьому колу

Наступна новина

Волинський депутат заготовляв деревину для лісгоспу, в якому працював його син

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина
57588201_306251440275692_5504636403897597952_n

Волинський депутат заготовляв деревину для лісгоспу, в якому працював його син

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.