• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Четвер, 16 Квітня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > П’ять років за вимагання хабаря і шантаж: вирок волинським поліцейським

П’ять років за вимагання хабаря і шантаж: вирок волинським поліцейським

Автор: Марія Смик
21 Серпня 2021 в 11:00
У категорії: Новини
Руслан Макогончук

Колишнього виконувача обов’язків начальника управління внутрішньої безпеки Національної поліції у Волинській області Руслана Макогончука і старшого оперуповноваженого цього ж управління Олександра Шостака покарали за вимагання хабаря і шантаж поліціянта. Обидва чоловіки отримали по п’ять років за ґратами з конфіскацією майна та заборону обіймати посади в правоохоронних органах на три роки.

Такий вирок винесла суддя Луцького міськрайонного суду Олеся Калькова 5 серпня 2021 року. «Сила правди» розібралася в корупційній історії.

11 липня 2018-го волинськими ЗМІ пронеслась новина про затримання на вулиці Львівській у Луцьку. Машини поліціянтів заблокували автівку чоловіка, бічне скло в ній вибили. Слідчі дії тривали більше трьох годин, а в автівці зрештою знайшли 3 000 доларів.

Згодом стало відомо, що затримали Руслана Макогончука — на той час виконувача обов’язків начальника Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Як встановило слідство, у червні того ж року від оперуповноваженого того ж управління Олександра Шостака посадовцеві стало відомо, що один із оперуповноважених сектору кримінальної поліції Старовижівського відділення поліції займається незаконною торгівлею транспортними засобами і, ймовірно, неправомірною зміною ідентифікаційних номерів автівок. Разом чоловіки вирішили заробити на цьому, тож Олександр Шостак склав план, як це зробити.

Службовці вирішили буцімто придбати автівку, зібрати докази, що оперуповноважений дійсно цим займається, а тоді почати вимагати у нього гроші за мовчання. На роль покупця правоохоронці взяли іншого чоловіка, який спершу не знав про справжні наміри Макогончука і Шостака.

Отож, у червні 2018-го Шостак на службовому авто завіз чоловіка до Старої Вижівки, де той зустрівся із місцевим оперуповноваженим, оглянув автівку «Renault Kangoo», оголошення про яку той розмістив на популярному сайті з продажу авто «AutoRia». За кілька тижнів Макогончук і Шостак надіслали лист до начальника поліціянта, якого зібрались шантажувати, викликавши його таким чином до управління внутрішньої безпеки під приводом допиту щодо однієї із справ.

Тоді посадовці сказали своєму підставному покупцеві, що після допиту поліціянта він має повідомити йому про компромат і запропонувати оперуповноваженому за 3 000 доларів залагодити справу.

Чоловік погодився, проте заодно повідомив про таку пропозицію правоохоронцям.

«Після допиту, коли оперуповноважений виходив з управління внутрішньої безпеки, до нього підійшов чоловік і сказав, що у нього в управлінні проблеми і він може допомогти, при цьому дав свій номер телефону, сказав, щоб набрати до нього з другого номеру телефону і він допоможе, однак він відповів чоловіку, що в нього в управлінні немає ніяких проблем, прийшов додому та викинув даний номер телефону», — розповів у суді старовижівський поліціянт. До слова, згодом він свою причетність до торгівлі автівками заперечив і сказав, що цим займається його батько.

10 липня Макогончук та Шостак зустрілися зі своїм «підставним покупцем», щоб ще раз спонукати його зв’язатися зі старовижівським поліціянтом і наполегливо виманити у нього 3 000 доларів за непритягнення до відповідальності. Для цього Макогончук дав йому телефон «Samsung» з нульовим ІМЕІ і сказав купити нову SIM-карту, з якої і телефонувати до поліціянта. Виконувач обов’язків начальника Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України навіть проінструктував чоловіка що конкретно потрібно говорити.

Наступного дня, 11 липня, «помічник» Макогончука і Шостака отримав від правоохоронців мічені гроші й передав їх Макогончуку в автівці «Volvo». При цьому, із отриманої суми він відрахував 500 доларів «підставному покупцю» за його роботу. Тоді ж посадовця і затримали.

Фото правоохоронців з затримання Руслана Макогончука

Руслан Макогончук і Олександр Шостак у суді провину не визнали і назвали всі ці події провокацією, а справу – сфабрикованою. Однак, суд критично віднісся до таких тверджень підсудних та їхнього захисника-адвоката Миколи Сорокопуда. 5 серпня 2021 року суддя Олеся Калькова винесла вирок і засудила обох зловмисників в погонах до 5 років позбавлення волі, конфіскації всього майна та заборонила обіймати їм посади в правоохоронних органах на три роки.

Кожен із засуджених також має сплатити по тисячі гривень за експертизу документів.

Вилучені мобільні телефони, 3000 доларів, відеореєстратор, диктофон, ноутбук, які знайшли у зловмисників, мають конфіскувати в дохід держави, а автомобіль, на якому затримали Макогончука, – повернути власнику. Водночас суддя зняла арешт із будинку на 358 кв. м. у с Зміїнець під Луцьком, який належить Руслану Макогончуку і був арештований ще в липні 2018-го.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, що колишня посадовиця державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», яка засвітилася у справі про привласнення разом з колегами понад 800 тисяч гривень, уникла тюрми.

Марія Смик

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди" (11.2018-08.2021 рр.)
Теги матеріалу: Головне управління Національної поліції у Волинській області (ГУНП)КорупціяЛуцький міськрайонний судМикола СорокопудОлександр ШостакОлеся КальковаРуслан МакогончукСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

«Аудит» нардепів з Волині. Наскільки ефективно працював Степан Івахів

Наступна новина

«Аудит» нардепів з Волині. Наскільки ефективно працювала Ірина Констанкевич

Схожі Публікації

Ще одному депутату Луцькради оголосили підозру в резонансній справі «Снігової королеви» 

Автор: Сила Правди
16 Квітня 2026 в 15:35
0
Хабар 30 тисяч доларів Федіку і Вітіву, Фото НАБУ і САП

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в отриманні хабаря щодо дозволу...

Детальніше

Верховний Суд залишив у силі вирок експосадовцям Держекоінспекції на Волині за корупційний злочин

Автор: Оксана Коваленко
16 Квітня 2026 в 12:18
0
Луцький міськрайонний суд виніс вирок двом посадовцям Держекоінспекції у Волинській області за хабар

Верховний Суд залишив у силі вирок засудженим за хабар двом експосадовцям Державної екоінспекції у Волинській...

Детальніше

Міські ради, забудовники, політики – хто створює індустріальні парки на Волині

Автор: Валентина Куць
15 Квітня 2026 в 18:15
0
Індустріальні парки головна

Задля залучення інвестицій та розвитку промисловості на Волині сформували уже сім індустріальних парків. Із них...

Детальніше
Наступна новина

«Аудит» нардепів з Волині. Наскільки ефективно працювала Ірина Констанкевич

  • 16 Квітня 15:35 Ще одному депутату Луцькради оголосили підозру в резонансній справі «Снігової королеви» 
  • 16 Квітня 12:18 Верховний Суд залишив у силі вирок експосадовцям Держекоінспекції на Волині за корупційний злочин
    • 15 Квітня 18:15 Міські ради, забудовники, політики – хто створює індустріальні парки на Волині
    • 15 Квітня 16:12 Поліцейська родина з Волині зберігає понад два мільйони гривень готівкою
    • 15 Квітня 12:40 Директор Луцького спецкомбінату комунально-побутового обслуговування задекларував новий позашляховик дружини 
    • 14 Квітня 15:39 Ексрадника міського голови Ковеля судили за організацію схеми для ухилянтів
    • 13 Квітня 14:25 Львівська компанія збудує на Волині вітрову електростанцію на 13 вітряків
    • 13 Квітня 13:53 Без власного житла, але із заощадженнями в доларах: декларація начальника Волинського прикордонного загону
    • 10 Квітня 15:32 На Волині дружина сільського голови, якого судять за корупцію, стала власницею 6 нових земельних ділянок
    • 10 Квітня 14:10 На Волині фірма з «чорного списку» АМКУ отримала підряд на майже 3,7 мільйона гривень від Нацполіції
    • 10 Квітня 10:00 Як фірми депутата та його дружини розіграли 56 гектарів землі на Волині
    • 9 Квітня 14:10 Обвинувачений в корупції суддя райсуду на Волині задекларував понад мільйон зарплати та нову квартиру доньки
    • 9 Квітня 9:55 Помічник нардепа Палиці хоче збудувати під Луцьком житловий комплекс на 2400 квартир
    • 8 Квітня 17:07 На Волині підприємців-перевізників оштрафували за змову на тендерах шахти
    • 8 Квітня 16:24 Директор комунального підприємства «Волиньприродресурс» задекларував п’ять мільйонів зарплати і три нові автівки
    • 7 Квітня 15:21 На Волині державі повернули майже 700 гектарів земель, які незаконно оформили як комунальні
    • 7 Квітня 12:06 Волинський поліцейський задекларував пів мільйона доларів готівки та мільйонні доходи дружини
    • 7 Квітня 10:25 Волинський лісівник, фігурант справи про незаконне збагачення, взяв у кредит японський позашляховик
    • 6 Квітня 17:51 Медпрацівницю волинської лікарні підозрюють у вимаганні грошей з військовозобов’язаних
    • 6 Квітня 14:28 Львівська компанія вивезла з Волині понад 100 тисяч тонн корисних копалин без дозволу на видобуток
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.