• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 29 Вересня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Політичні фінанси Волині > Скільки мільйонів гривень волинські ЗМІ офіційно заробили на політичній рекламі у 2018 році

Скільки мільйонів гривень волинські ЗМІ офіційно заробили на політичній рекламі у 2018 році

Автор: Юрій Горбач
8 Липня 2019 в 17:18
У категорії: #Аналітика, Новини, Політичні фінанси Волині
політична реклама в ЗМІ

Реклама – двигун торгівлі. Не тільки комерційної, а й політичної. Волинські засоби масової інформації не відмовляються від публікації політичної реклами. Зрештою, як і сотні ЗМІ по всій Україні.

Найбільше на цьому заробляють телеканали. Натомість, офіційний дохід від політичної реклами електронних ЗМІ, які поступово витісняють друковані, значно менший. Ймовірно, це пов’язано не з меншою кількістю реклами, а з тим, що онлайнові ЗМІ віддають перевагу сірій готівці.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди», аналізуючи фінансові звіти за 2018 рік обласних і центральних осередків семи основних політичних партій на Волині, порахував скільки і яким волинським ЗМІ ці партії платили за рекламу. Йдеться про фінансові звіти партій «УКРОП», колишнього БПП «Солідарність», «Батьківщини», «Самопомочі», «Свободи», «Нашого краю» та Радикальної партії Ляшка.

Від вказаних партій волинські ЗМІ торік офіційно отримали один мільйон 90 тисяч гривень за політичну рекламу.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Зміст

  • У ТОПі –  два телеканали, газета і два онлайн-видання
  • Хто авторитет для партій серед волинських ЗМІ

У ТОПі –  два телеканали, газета і два онлайн-видання

З вказаної суми третина (близько 350 тисяч грн.) розподілилася між двома регіональними телеканалами. ТРК «Аверс» отримав від чотирьох партій понад 235 тисяч гривень. Він і очолює рейтинг місцевих ЗМІ, які отримали найбільше доходу від політичної реклами.

Інший місцевий телеканал – «12 канал» – отримав за політичну рекламу майже 116 тисяч гривень. У нього – третє місце в рейтингу.

Натомість, на друге місце вирвалося друковане видання – обласна газета «Волинь». Колишня комунальна газета із одним з найбільших тиражів в області протягом року отримала від партій майже 157 тисяч гривень.

На четвертому місці в ТОПі доходів від політреклами розмістилося інформаційне агентство «Волинські новини» – однойменна газета та онлайн-видання. «Волинські новини» торік отримали 73,4 тисячі гривень за рекламу політиків.

П’яте місце дісталося ще одному онлайн-виданню – інформаційному агентству «ВолиньPost» із 67 тисячами гривень доходу.

Решта ЗМІ, серед яких майже два десятки районних газет, отримали протягом року до 50 тисяч гривень доходу за політрекламу.

Варто відзначити, що в рейтинг не потрапив ще один волинський телеканал – «UA:Волинь». Філія Національної суспільної телерадіокомпанії України торік не отримувала коштів і, очевидно, не транслювала політичної реклами. Якщо ще у 2017-му волинська телекомпанія отримала за політрекламу понад 100 тисяч гривень, то у 2018 – нуль.

Найімовірніше це пов’язано з тим, що наприкінці 2017-го правління ПАТ «НСТУ» прийняло рішення відмовитися від політичної реклами у позавиборчий період в усіх своїх загальнонаціональних та регіональних телерадіокомпаніях. Таке рішення обґрунтували тим, що «головне завдання суспільного мовника – служити громадянам країни, надаючи їм незалежну та корисну інформацію, заохочуючи критичне мислення».

Хто авторитет для партій серед волинських ЗМІ

Всі партії підійшли до питання піару у волинських ЗМІ по-різному. Деякі обрали лише топові медіа регіону, інші зробили ставку на «районки», а треті віддали левову частку рекламного бюджету підконтрольним чи лояльним до партії ЗМІ.

Три партії торік мали приблизно однаковий офіційний рекламний бюджет для волинських медіа. Це «УКРОП», ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка. Кожна з них заплатила за донесення своїх ідей до мешканців регіону близько 300 тисяч гривень. Дві партії – ВО «Свобода» та «Наш край» – офіційно не витрачалися на рекламу на Волині.

«УКРОП» віддав перевагу лояльним до себе ЗМІ, тобто ТРК «Аверс» та інформаційному агентству «Волинські новини». Саме їм дісталися дві третини всього регіонального рекламного бюджету партії. Чималі суми отримали газети «Волинь» та «Вісник+К». Ще 75 тисяч гривень розподілилися між десятком районних газет.

«Батьківщина» свій рекламний бюджет для Волині більш урізноманітнила. Найбільше отримала обласна газета «Волинь» – майже 93 тисячі гривень. Близько 63 тисяч розподілилося між ТРК «Аверс» і «12 каналом». Інша половина рекламних витрат розподілилася між ще кількома обласними газетами, «районками» і електронними ЗМІ. Загалом «Батьківщина» замовляла рекламу у 25 із 29 медіа представлених у рейтингу. І це найбільш диверсифікований рекламний бюджет витрат.

Радикальна партія Олега Ляшка також зробила ставку на найбільші газети та телеканали краю, але не забули і про своїх виборців у районах. Більшу половину рекламного бюджету розділили ТРК «Аверс», «12 канал», газети «Волинь», «Вісник+К» та «Волинська газета». Решта коштів розійшлася в «районки» і онлайн-видання.

Об’єднання «Самопоміч» майже 180 тисяч гривень свого рекламного бюджету на Волинь розділила між чотирма медіа: ТРК «Аверс», «12 каналом», інформаційним агентством «ВолиньPost» та онлайн-виданням «Волинь24».

БПП «Солідарність» торік на Волині офіційно замовляла політичну рекламу лише у двох районних газет: «Слово правди» та «Селянське життя». На двох – близько 15 тисяч гривень.

Партії «Свобода» та «Наш край» торік не вказали у своїх фінзвітах жодних витрат на політичну рекламу.

Нагадаємо, Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував як у 2018 році витрачали кошти волинські осередки семи політичних партій, представлених в облраді. Волинський «УКРОП» торік зібрав 2,9 мільйона гривень пожертв, з яких майже половину змушений був повернути. Через політичні фінанси під суд потрапили троє депутатів. А волинська «Солідарність» рік провела на бюджетних дотаціях, витративши на свою діяльність понад 2,5 мільйона гривень коштів платників податків. «Батьківщина» та «Свобода» тим часом мають певні тіньові домовленості з бізнесменами, завдяки яким партії орендують офіси за супернизькими цінами або ж і взагалі безкоштовно. Радикальна партія Ляшка користується в Луцьку офісом, витрати на оренду якого не відобразила у фінзвіті. Також «радикали» не знають свого фаната, який пожертвував партії 148 тисяч гривень.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Юрій Горбач

Журналіст, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – заступник директора, з березня 2020 року – директор Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: 12 каналUA:ВолиньБатьківщинаГазета ВолиньЄвропейська СолідарністьЗМІІнфографікаМедіаМедіаграмотністьНаш крайполітикаПолітична рекламаРадикальна партія Олега ЛяшкаСамопомічСвободаСтатистикаТРК «Аверс»УКРОП
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Аналіз передвиборних програм волинських висуванців партій: особливості та тенденції

Наступна новина

Аналіз передвиборних програм: що пропонують виборцям кандидати-самовисуванці з Волині

Схожі Публікації

У Луцьку розробляють стратегію громади: хто це робить і що планують у результаті

Автор: Антон Бугайчук
29 Вересня 2023 в 16:07
0
Стратегія Луцька головна

У липні 2023 року Луцька міська рада розпочала розробляти стратегію громади до 2030 року. Роблять...

Детальніше

Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць

Автор: Ірина Кравчук
27 Вересня 2023 в 19:00
0
Валентина Кирилюк щомісяця пожиттєво отримуватиме близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Вища рада правосуддя відправила суддю Луцького міськрайонного суду Валентину Кирилюк у відставку, яка передбачає пожиттєве...

Детальніше

На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували

Автор: Ольга Юсковець
27 Вересня 2023 в 17:53
0
митниця ліс

На Волині на понад 97 тисяч гривень оштрафували директора компанії, яка намагалася вивезти лісоматеріали в...

Детальніше
Наступна новина

Аналіз передвиборних програм: що пропонують виборцям кандидати-самовисуванці з Волині

НОВИНИ

  • 29 Вересня 16:07 У Луцьку розробляють стратегію громади: хто це робить і що планують у результаті
    • 27 Вересня 19:00 Суддя з Луцька, яка ухвалювала рішення поки була у відпустці, пожиттєво отримуватиме близько ста тисяч на місяць
    • 27 Вересня 17:53 На Волині суд конфіскував деревину, яку намагалися незаконно вивезти в Литву, а директора фірми оштрафували
    • 27 Вересня 12:20 Родичі загиблого добровольця Сергія Климчука вимагають назвати одну з вулиць Луцька на його честь
    • 26 Вересня 12:57 У Луцьку обговорять перейменування ще 13 вулиць
    • 25 Вересня 16:55 Жоден з народних депутатів з Волині не подав декларації за два минулі роки
    • 23 Вересня 21:28 У конкурсі на посаду директора Волинської філармонії переміг судимий за корупцію кандидат
    • 21 Вересня 18:50 Урбан-візія Луцька: як у місті розробляють план «перезавантаження»
    • 21 Вересня 16:10 У Верховній Раді підтримали відкриття декларацій: хто з волинян прогуляв засідання
    • 21 Вересня 9:00 Волинcький чиновник не повернувся зі службового відрядження в Європу через погане самопочуття
    • 20 Вересня 18:18 На Волині шукають понад 20 суддів у місцеві та апеляційний суди
    • 18 Вересня 18:25 Звільнили волинського суддю, який десятки років розглядав митні справи
    • 18 Вересня 9:15 Кримінальну справу волинського ексдепутата-лісника про вирубку в нацпарку реанімували після 5 років слідства
    • 13 Вересня 12:32 На хабарі у 35 тисяч доларів затримали депутата Волинської облради: подробиці
    • 12 Вересня 17:40 Частку у волинській меблевій компанії переписали з росіян на поляків незаконно, – суд
    • 11 Вересня 11:55 У передмісті Луцька львівська фірма за майже 39 мільйонів гривень відремонтує дві вулиці
    • 9 Вересня 16:23 Назад у студентство. Скільки чоловіків на Волині «обміняли» військові квитки на студентські
    • 8 Вересня 17:14 Голова Ківерцівської громади нарешті їздитиме законно
    • 7 Вересня 16:42 Як заборона імпорту української сільгосппродукції до ЄС вплинула на волинських аграріїв
    • 6 Вересня 15:29 Чим цікаві нові відреставровані підземелля в Луцьку
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.