Міський голова Ковеля Ігор Чайка розповів, що до реконструкції фонтану, обіцяної ще за каденції його попередника, приступити досі не можуть. Почати роботи не можна через судовий позов одного з мешканців Ковеля. Проте Чайка сподівається, що впродовж п’яти років запустити реконструкцію все ж вдасться.
Про це Ігор Чайка заявив у прямому ефірі «Суспільного Волині» 23 березня в рамках свого звітування про перші 100 днів на посаді міського голови.
Напередодні парламентських виборів 2019-го року народний депутат Степан Івахів подарував Ковелю сертифікат на будівництво фонтану на два мільйони гривень. Отримав його попередній мер міста Олег Кіндер. «Сила правди» поцікавилася в Ігоря Чайки, чи передали сертифікат йому і коли ковельчанам чекати на обіцяний фонтан. Чиновник відповів, що зараз «тема на паузі», адже з цього приводу триває судовий процес.
«Що стосується реконструкції паркової зони, де має бути цей фонтан, на жаль, поки ми не можемо до неї приступити, тому що один з мешканців подав у суд і оскаржує саму процедуру прийняття цього рішення. Тому що, на його думку, не було дотримано громадські слухання. Тому поки ця тема на паузі стоїть. Але я думаю, що всі зобов’язання, які дає Степан Петрович, будуть виконані, ми зацікавлені у цій реконструкції, вона звичайно теж потребує великих фінансів, але я думаю, що все-таки протягом п’яти років ми приступимо до цієї роботи і на радість ковельчанам зробимо цю реконструкцію», — відповів Ігор Чайка.
Впродовж торішньої виборчої кампанії Ігор Чайка отримав підтримку від нардепа Степана Івахіва і навіть стояв із ним пліч-о-пліч на рекламних білбордах. Мабуть, після обрання міський голова також відчуває цю підтримку. Чайка цього не заперечує і каже — розраховує на лобіювання інтересів Ковеля на державному рівні, адже суто за рахунок місцевого бюджету зробити багато не вдасться.
«У Ковелі є об’єкти, які ми своїми силами точно не подолаємо. Скажімо, реконструкція стадіону «Локомотив». Вона мала там три етапи і зараз третій етап, де передбачається побудова самого спортивного ядра з легкоатлетичними доріжками. Це 22 млн гривень, це непідйомний проєкт для місцевого бюджету, тому ми безумовно будемо звертатися за допомогою до депутатів, будемо просити лобіювати наші інтереси через Державний фонд регіонального розвитку, через субвенції. Тим більше, Степан Петрович вже має великий депутатський досвід і дуже багато об’єктів на території Ковельського району побудовано саме за його сприяння як депутата за рахунок державних коштів, які виділялись конкретно цільовими субвенціями», — додав Ковельський міський голова.
Також ведучий програми Микита Чибар поцікавився в Ігоря Чайки щодо мотивів призначення першим своїм заступником ексзаступника мера Луцька та ексголови Луцької райдержадміністрації Тараса Яковлева, який ще торік очолював обласний осередок «Європейської Солідарності», а заступницею з гуманітарних питань – колишньої помічниці Степана Івахіва та працівниці його фонду «Патріоти Волині» Наталії Маленицької.
«На формування команди у нас пішов десь місяць. Що стосується людей, яких ми запросили у виконавчу владу, то я думаю, що це люди відомі і в Луцьку. Це Тарас Яковлев, який має значний управлінський досвід в місцевому самоврядуванні, на посаді першого заступника міського голови Луцька Миколи Романюка. І останнім часом він працював головою Луцької районної державної адміністрації. Мені важливо, щоб в моїй команді були управлінці з досвідом. В мене замало такого досвіду, – пояснює появу в команді Тараса Яковлева Ігор Чайка. – Я його знав і раніше, запрошував в ролі експерта на різні зустрічі, мені подобалась його фаховість, підходи, зокрема до реформування житлово-комунального господарства. Тому коли постало питання кого ж обрати заступником, я одразу його і згадав і запропонував. Що стосується політичних уподобань, то я вважаю, що на місцевому рівні нам потрібно відкинути політику, в нас є одна партія – партія ковельчан. Ми повинні працювати для громади».
«Це людина, яка проявила себе як фаховий менеджер, має великий досвід роботи в фонді Степана Івахіва і в бізнесі, – пояснює призначення Наталії Маленицької Ігор Чайка. – Я сам як журналіст доволі часто висвітлював діяльність фонду, фактично з 2012 року, і ми доволі часто перетиналися з нею в роботі. І я бачив скільки зробив фонд саме в гуманітарній сфері. Я маю на увазі проєкти щодо енергоощадних технологій, а це заміна вікон, дверей, утеплення фасадів. Дуже багато було зроблено в цій сфері і тому я подумав, що це вдала кандидатура і депутати підтримали».
З 10 березня команда «Суспільного Волині» в рамках програми «Сьогодні. Головне» аналізує діяльність обласних та міських голів Волині, даючи посадовцям можливість публічно прозвітувати про зроблене за перші 100 днів роботи. В прямому ефірі очільникам місцевих рад ставитили запитання і журналісти волинських медіа, в тому числі і Центру журналістських розслідувань «Сила правди». Уже прозвітував голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, голова Нововолинської громади Борис Карпус, мер Луцька Ігор Поліщук, голова Володимира-Волинського Ігор Пальонка та Шацький селищний голова Сергій Карпук.