Розробники аналітичної платформи Clarity Project запустили новий сервіс – Clarity Hromada. Ця платформа дозволяє побачити ключові показники територіальних громад: бюджетні витрати, економічну активність, демографію, відбудову тощо.
Про це йдеться у повідомленні аналітичного сервісу Clarity Project.
Мета проєкту Clarity Hromada – зробити доступ до даних про територіальні громади легким та зрозумілим. Інформація відображається у формі зручних дашбордів. Користувачі можуть фільтрувати дані за необхідними показниками, рейтингувати та порівнювати громади між собою, дивитися історію змін показників. Повідомляється, що сервіс постійно поповнюється інформацією з Єдиного державного порталу відкритих даних та інших офіційних джерел.
Цей проєкт стане у нагоді як мешканцям, громадським активістам та журналістам, так і потенційним інвесторам — для аналізу ринку та конкурентів перед відкриттям нових підприємств. Він буде корисний й локальним бізнесам задля пошуку нових партнерів, а також органам місцевого самоврядування — для ухвалення управлінських рішень.
«Ми вдячні партнерам за можливість створити спеціалізований аналітичний інструмент для територіальних громад, адже на ринку наразі обмаль інструментів такого типу. Clarity Hromada дає можливість швидко дослідити стан справ та можливостей у кожній окремій громаді, а отже – полегшує співпрацю та взаємодію для інвесторів, органів місцевого самоврядування та представників громадянського суспільства», – розповів співзасновник платформ Clarity Project та Clarity App Ярослав Гарагуц.
Скористатися сервісом можна за посиланням: clarity-project.info/hromada/, а також з меню на сайті clarity-project.info. Сервіс є безкоштовним та відкритим для всіх. Для того щоб отримати інформацію про конкретну громаду, необхідно знайти її по назві чи за кодом КАТОТТГ у пошуці. Дашборд громади покаже, які населені пункти є її частиною, яка кількість мешканців має декларації з сімейними лікарями, які активні компанії та проекти відбудови має ця ОТГ, скільки нових дозволів на будівництво було видано за рік, скільки закупівель/аукціонів Prozorro та на яку суму було оголошено.
Сервіс Clarity Hromada створили командою аналітичної платформи Clarity Project за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала, що в Україні створили Telegram-бот, який вчить розрізняти фейки.