Колишній заступник начальника волинської міліції Володимир Поліщук отримав від Міністерства внутрішніх справ понад пів мільйона гривень компенсації за протиправне звільнення з посади восени 2014-го року.
Про це стало відомо із декларації про майно та доходи його пасинка, новообраного міського голови Луцька Ігоря Поліщука, поданої 11 грудня у зв’язку зі звільненням з попередньої посади радника міського голови.
За даними декларації Володимир Поліщук отримав 577 тисяч 98 гривень виплати згідно виконавчого листа від 23.04.2020 року.
Як вдалося з’ясувати «Силі правди», компенсацію виплатило Управління Міністерства внутрішніх справ у Волинській області, яке з часу реформи української міліції в поліцію у 2015 році перебуває в стані припинення. Перерахування здійснено 30 вересня 2020 року.
Крім того, управління МВС сплатило 730 гривень судового збору та майже 126 тисяч гривень податків у вигляді єдиного соціального внеску.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» повідомляла, що в квітні 2020-го Володимир Поліщук виграв суд щодо протиправності його звільнення з посади восени 2014-го року та стягнення компенсації за час вимушеного прогулу. Відповідне рішення ухвалив Волинський окружний адміністративний суд через п’ять з половиною років з дня подання позову.
Володимир Поліщук пропрацював у міліції 20 років. З вересня 2010-го до жовтня 2011-го очолював Управління ДАІ УМВС України у Волинській області, потім став заступником начальника обласного управління – начальником міліції громадської безпеки, але вже у квітні 2012-го його перевели на аналогічну посаду в рівненське управління. Та вже за півроку він повернувся і з 28 грудня 2012-го до 3-го листопада 2014-го очолював міліцію громадської безпеки на Волині.
Волинські активісти під час Революції Гідності 2013-2014 років звинувачували Володимира Поліщука у тому, що він нібито організовував поїздки місцевого «Беркуту» в Київ та перешкоджав проведенню мирних протестів. 23 лютого 2014-го волинських спецпризначенців, серед яких і Володимира Поліщука, на сцені луцького Євромайдану привселюдно ставили на коліна і вимагали звільнення. Там же він і написав рапорт про звільнення з органів внутрішніх справ.
Та після цих резонансних подій Поліщук так і не пішов. На посаді він пробув ще майже вісім місяців, аж поки його не звільнили за люстраційним законом. В той же час з посад пішли і інші високопоставлені силовики області.
Восени 2014-го року МВС видало наказ №2239 о/с «По особовому складу», який передбачав звільнення осіб, які перебували на керівних посадах в структурі міліції на підставі так званого люстраційного закону «Про очищення влади». На підставі цього наказу, УМВС України у Волинській області видало свій наказ від 31.10.2014 №350 о/с «По особовому складу» щодо звільнення Володимира Поліщука з посади заступника начальника УМВС України у Волинській області – начальника міліції громадської безпеки.
Відповідну інформацію про люстрацію посадовця внесли до державного люстраційного реєстру. Закон також заборонив йому обіймати певні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на десять років. Однак, посадовець вирішив, що звільнили його незаконно і подав позов до суду, який і завершився успішно для нього у 2020-му.
Управління МВС у Волинській області та саме міністерство подали апеляційну скаргу на рішення Волинського окружного адміністративного суду, однак Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові залишив скаргу без задоволення, а рішення ВОАС – без змін. У серпні УМВС ще спробувало подати касаційну скаргу до Верховного Суду України, однак і її повернули скаржнику без розгляду. Після цього МВС виконало рішення суду.