• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Неділя, 26 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Волинські лікарні з початку пандемії коронавірусу замовили 24 апарати ШВЛ на 16 мільйонів: хто і в кого

Волинські лікарні з початку пандемії коронавірусу замовили 24 апарати ШВЛ на 16 мільйонів: хто і в кого

Автор: Юрій Горбач
5 Травня 2020 в 14:47
У категорії: Новини, ТОП новини
Фото із Facebook сторінок медичних закладів Волині

Фото із Facebook сторінок медичних закладів Волині

Медичні заклади Волині, як і всієї України, із початку березня та впровадження карантину активно почали готуватися до найгірших сценаріїв розвитку пандемії Covid-19. Впродовж березня та квітня десять волинських медзакладів замовили 23 апарати штучної вентиляції легень та один наркозно-дихальний. Усе це коштує 16,6 мільйона гривень. 

З початку року, за даними Dozorro, в Україні через Prozorro закупили більше 900 апаратів штучної вентиляції легень на майже 750 мільйонів гривень. На Волині ж, за підрахунками Центру журналістських розслідувань «Сила правди», – 23 апарати ШВЛ та один наркозно-дихальний. Та й це все лише впродовж весняних місяців.

Перші апарати штучної вентиляції легень лікарні регіону почали купувати через Prozorro лише на початку березня, коли в країні почали виявляти перших хворих. Першим закупівельні процедури розпочало Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання, згодом Луцька міська клінічна лікарня та інші.

Зрештою, станом на 30 квітня на Волині найбільше апаратів ШВЛ замовила Волинська обласна клінічна лікарня – 10. Апарати VG70 обійдуться їй по 750 тисяч гривень кожен, а замовлення на 7,5 мільйонів за неконкурентною процедурою отримала волинська компанія «Волиньфармімпекс» Ігоря Бондарука. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Такі ж апарати у квітні купували й інші українські медзаклади. Наприклад, Сумська обласна клінічна лікарня замовила 23 таких апарати у криворізької фірми по тих же 750 тисяч гривень. А от міська клінічна лікарня Харкова 13 аналогічних апаратів замовила у київської фірми на 90 тисяч дорожче – по 840 тисяч за штуку.

Останні чотири роки «Волиньфармімпекс» майже не працював з обласною лікарнею. Лише після представлення у грудні 2019-го нового тимчасового головного лікаря медзакладу Олександра Дудара фірма Ігоря Бондарука почала отримувати тут замовлення. Окрім закупівлі апаратів ШВЛ, за чотири місяці з нею уклали до десятка допорогових договорів на 360 тисяч гривень. 

Чотири апарати штучної вентиляції легень VG70 придбала і Луцька міська клінічна лікарня. Тендер оголосили ще в середині березня, до сесії міськради, яка виділила на це кошти. Участь в тендері взяли дві київські фірми ТОВ «Медгарант» та ТОВ «Медсервісгруп». Перша запропонувала апарати по 800 тисяч за штуку, друга – по 750 тисяч і, відповідно, перемогла. Договір із нею уклали 13 квітня. 

Для фірми це третій договір із луцькою лікарнею за три роки. У 2018-му та 2019-му вона вже продавала Луцьку рентгенодіагностичні апарати. Компанію пов’язують із оточенням народної депутатки 8-го скликання від «Опозиційного блоку» Тетяни Бахтєєвої. За чотири роки фірма виграла більше 400 закупівель на понад 2 мільярди гривень. 

Три апарати ШВЛ придбало Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання. Два – за переговорними процедурами і один на відкритих конкурентних торгах. 

Ще 23 та 24 березня медзаклад уклав договори на постачання двох апаратів S1100 із київською ТОВ «Медхолдінг». Обидва – по 530 тисяч гривень. Ще один апарат RS300 замовили за 595 тисяч гривень на конкурентних торгах. На них прийшли три фірми: згадана вище «Волиньфармімпекс» Ігоря Бондарука та київські ФОП Колеснікова Анна Аннатоліївна і ТОВ «Медбаланс». 

Найдешевшого «Волиньфармімпекса» (з пропозицією 568 тисяч грн) «викинули». Він запропонував апарат ШВЛ Shangrila 590P, який нібито працює від медичних газів тиском не нижче 0,28 МПа. Тоді як медзаклад шукав апарат з вбудованою турбіною з ресурсом роботи не менше 20 000 годин і пристосованого до роботи як від джерела кисню високого тиску (0,28-0,6 МПа), так і від джерела низького тиску (0,1 МПа). Фірма подала скаргу, однак у Володимир-Волинській лікарні її відхилили. Пояснили це тим, що в разі придбання апарату «Волиньфармімпексу» медзакладу доведеться купувати ще й кисневий концентратор високого тиску, а на це немає коштів. В той час, коли концентраторами низького тиску заклад забезпечений. 

Тож вирішили купувати апарат RS300 у підприємиці Колеснікової Анни Анатоліївни. Досі вона не працювала із Володимир-Волинською лікарнею. Такі апарати цього року купували і два медзаклади Буковини: Новоселицька райлікарня та Глибоцька центральна райлікарня. В інших підприємців вони їм обійшлися на 45 тисяч дешевше – по 550 тисяч гривень.

Що ж до ТОВ «Медхолдінг», то його власницею є киянка Наталія Швецова. Фірма тривалий час бере участь в тендерах на постачання медичного обладнання, в тому числі і на Волині: з 2016-го року виграли майже 700 закупівель на понад 870 мільйонів гривень. Із Володимир-Волинським ТМО з 2016-го року у фірми це лише другий-третій договори. У 2019-му році вона постачала йому рентгенологічний апарат. 

Два апарати ШВЛ S1100 придбані у ТОВ «Медхолдінг». Фото із Facebook сторінки Володимир-Волинського ТМО
https://www.facebook.com/vvtmo.official/posts/806352393220831?__tn__=-R

По одному апарату купили Ратнівська центральна районна лікарня, Шацька райлікарня, Горохівська ЦРЛ, Любомльське ТМО, Ковельське міськрайонне ТМО, Луцька та Локачинська центральні райлікарні. 

Ратнівська ЦРЛ наприкінці березня за 800 тисяч гривень купила апарат S1100А у київської ТОВ «Мед Ексім». Компанія належить мешканці Ніжина Ганні Бублик і входила до топів компаній, які отримували найбільше медичних тендерів у часи президента Віктора Януковича у 2012-2013 роках. Із жовтня 2016-го з фірмою через Prozorro підписали 195 договорів на понад 185 мільйонів гривень. У 2018-му році фірма продала рентген-систему для луцької лікарні. 

Шацька райлікарня на початку квітня за 485 тисяч гривень купила апарат SV300 в іншої київської компанії ТОВ «Здраво». Фірма працює уже 13 років і щороку отримує замовлень від державних закладів на мільйони гривень. З середини 2016-го року, за даними «Clarity Project», фірма отримала 1800 замовлень на 485 мільйонів гривень.

Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання також у квітні замовило за 705 тисяч апарат Hamilton C-1 у ще одного київського постачальника ТОВ «Ксенко». Як пише видання «Наші гроші.Львів» фірма зареєстрована у 2014 році в Києві. Власницею є киянка, а раніше жителька Донецької області, Оксана Грейц. На сьогодні фірма є одним з основних постачальників апаратів штучної вентиляції легень для українських лікарень. Протягом 2019-2020 років компанія «Ксенко» отримала замовлень на 333 млн грн.

Ще три волинських медзаклади скупилися у місцевої ТОВ «Волиньфарм» депутата Луцької міської ради від «Батьківщини» Валерія Бондарука та його партнера Станіслава Шайка. Горохівська ЦРЛ купила у неї за 580 тисяч гривень апарат ШВЛ S1100, Любомльське ТМО – за 830 тисяч апарат S1100А, а Луцька ЦРЛ – за 750 тисяч апарат S1100B. Тож за три апарати ШВЛ для волинських медзакладів фірма Бондарука-Шайка отримає 2,16 мільйона гривень. 

Апарат S1100B придбаний у «Волиньфарму». Фото зі сторінки народного депутата Вячеслава Рубльова у Facebook

«В Луцьку районну лікарню уже привезли апарат штучної вентиляції легень, який придбали за кошти трьох громад Луцького району – Боратинської, Липинської та Підгайцівської. В цей час цей апарат встановлюють в лікарні. До слова, в закладі уже є 9 таких апаратів штучної вентиляції легень, а цей 10-й», – ще 24 березня, себто за шість днів до офіційного укладення договору про закупівлю, повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат Вячеслав Рубльов. 

https://www.facebook.com/RublevVyacheslav/posts/895760247556488

А от в Любомльське ТМО апарат ще не доставили, хоч договір уклали ще 8-го квітня. Як повідомила медичний директор закладу Наталія Ліщук, надходження обладнання очікують до кінця травня. Кошти на нього збирали усією громадою, та зрештою, необхідні 830 тисяч виділила зі свого бюджету Рівненська ОТГ.

За даними «Clarity Project», «Волиньфарм» на Prozorro з травня 2016-го отримав більше 1700 замовлень на 60 мільйонів гривень, з них на майже 25 мільйонів лише у лютому-квітні 2020-го, коли медзаклади області починали готуватися до пандемії коронавірусу.

Свого часу власниками «Волиньфарму» лучани Валерій Бондарук та Станіслав Шайко були офіційно, але згодом її переписали на офшорну фірму KLARIS GROUP LTD з Сейшельських островів. Шайко та Бондарук, тим не менше, залишаються її підписантами і понині. Валерій Бондарук вже 10 років є депутатом Луцькради і неодноразово входив до рейтингу найбагатших представників громади. А «Волиньфарм» тісно працює з місцевими медзакладами, орендує їхнє майно та прибудовує поруч свої аптеки.

Локачинська центральна райлікарня за 300 тисяч купила наркозно-дихальний апарат S6100D у підприємиці Котвицької Вікторії Петрівни. Жінка з селища Немішаєве на Київщині зареєструвалася підприємцем лише в листопаді 2019-го. З того часу через Prozorro отримала замовлень на 424 тисячі гривень. Договір із Локачинською лікарнею поки найбільший для неї. 

Головний лікар Локачинської центральної райлікарні Олег Франчук в коментарі «Силі правди» повідомив, що у Локачах станом на кінець квітня один апарат ШВЛ зайнятий (хворим НЕ на Covid-19) і є три вільних діючих апарати. Медик каже, що наркозно-дихальний апарат S6100D лікарня придбала за благодійні кошти фізичних і юридичних осіб. Він може застосовуватися і для анестезії, і для штучної вентиляції легень, в тому числі і для хворих з коронавірусом.

За дослідженням «Сили правди», станом на кінець березня-початок квітня у волинських медзакладах було 224 апарати штучної вентиляції легень. Близько 82% з них були робочі, а решта або не працювала, або потребувала ремонту чи заміни через знос.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Юрій Горбач

Журналіст, з жовтня 2017-го до березня 2020-го – заступник директора, з березня 2020 року – директор Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Covid-19ProzorroАпарати ШВЛВолинська обласна клінічна лікарняВолодимир-Волинське ТМОКовельське МТМОКоронавірусЛуцька міська клінічна лікарняМедицина
Поділитися147ПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Вартість ремонту Рокинівського НВК, поблизу Луцька, на тендері впала майже на 2 мільйони: хто і коли ремонтуватиме

Наступна новина

Голова ОДА привітав волинян з Великоднем із 10 бігбордів за власний рахунок

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина

Голова ОДА привітав волинян з Великоднем із 10 бігбордів за власний рахунок

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.