• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Четвер, 1 Червня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Як судять за п'яне водіння > Невблаганні й добросердні: хто і як судив нетверезих водіїв на Волині у 2019-му

Невблаганні й добросердні: хто і як судив нетверезих водіїв на Волині у 2019-му

Автор: Марія Смик
30 Квітня 2020 в 13:40
У категорії: #Аналітика, Новини, ТОП новини, Як судять за п'яне водіння

Понад 28% водіїв, а це більше 700 осіб, затриманих за керування транспортом напідпитку у 2019 році на Волині, у судах уникнули суворих покарань. З них лише 186 справ закрили через відсутність складу правопорушення. Решту відправили на доопрацювання, просто не встигли розглянути, або ж замість штрафу присудили громадський осуд.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» порахував, хто з волинських суддів карав, а хто «милував» любителів хильнути за кермом у 2019-му.

Ми вже розповідали про статистику розгляду справ за 130-ою статтею Кодексу України про адмінправопорушення у різних районах Волині, підбивали підсумки роботи Волинського апеляційного суду з розгляду таких справ та навіть ділилися найгарячішими алкогольно-дорожніми пригодами попереднього року. Настав час для рейтингу найсуворіших і найпоблажливіших суддів.

Зміст

  • За всією суворістю: ТОП-5 суддів, які карали нетверезих водіїв найчастіше
  • Добре серце і проблеми з пунктуальністю: судді, які карали найрідше

За всією суворістю: ТОП-5 суддів, які карали нетверезих водіїв найчастіше

У 2019-му році аж троє суддів розглянули по більш, ніж 100 справ стосовно нетверезих водіїв. Зокрема, найбільшу кількість постанов ухвалили Степан Чишій у Любомльському районному суді — 147, Галина Адамчук у Горохівському районному суді — 113 та Іван Сіліч у Рожищенському районному суді — 103. Проте до трійки «найгрізніших» суддів, які найбільше карали, вони все ж не потрапили. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

У 2018-му лідерами такого ж рейтингу стали одразу троє волинських суддів з показником 100% каральних рішень у справах нетверезих водіїв, проте у 2019-му таких немає. 

Звання найбільш невблаганної волинської судді у справах про керування транспортом в нетверезому стані за 2019-ий рік здобула Людмила Присяжнюк із Луцького міськрайонного суду. 50 (94,34%) винесених нею постанов закінчились для фігурантів штрафами і тимчасовим позбавленням водійських прав. Ще одну справу суддя повернула на доопрацювання і у двох не побачила складу адміністративного правопорушення. 

Майже 91% каральних постанов (40 із 44 справ) винесла ще одна луцька суддя — Світлана Крупінська. Лише двічі Крупінська не встигла розглянути справи, тож закрила їх через збігання строків притягнення водіїв до адміністративної відповідальності. Також одна справа закінчилась передачею порушника на поруки і ще один раз суддя закрила справу через відсутність складу адмінпорушення. Решта 40 справ закінчилися для водіїв фінансовими стягненнями та позбавленням водійських посвідчень. 

На третьому місці рейтингу опинився суддя Ковельського міськрайонного суду В’ячеслав Лесик — 88,73% рішень на користь штрафів. З 71 справи, які за рік розглянув суддя, 2 довелось відправити в інші суди, один раз закінчились строки притягнення до адмінвідповідальності і у справах ще п’ятьох звинувачених Лесик не знайшов складу правопорушення.  

Не дотягнули до трійки лідерів, але опинилися лише за крок до неї, Олександр Костюкевич з Ківерців — 88,71% (55 каральних постанов з 62) та Ірина Логвинюк з Ковеля — 88,46% (46 із 52).

Добре серце і проблеми з пунктуальністю: судді, які карали найрідше

Серед волинських служителів Феміди, які покарали найменше затриманих за водіння напідпитку водіїв, опинились ті судді, які розглянули за рік дещо менше справ за 130-ою статтею КУпАП. 

Перше місце рейтингу найпоблажливіших суддів посів Микола Ушаков з Нововолинського міського суду. Цілих 75,61% рішень так чи інакше були на користь фігурантів справ. При цьому жодного з тих, хто фігурував у справах, які розглядав суддя, він не визнав такими, що не вчиняли адмінпорушення.

У 2019-му Ушаков розглянув 41 справу затриманих водіїв і лише у 10 випадках покарав фігурантів штрафом і позбавленням водійських прав. Ще 12 разів справи відправляли на доопрацювання і рекордні 19 разів суддя просто не встигав виносити рішення у передбачені законом терміни і, відповідно, просто закривав їх. Наприклад, не вклався в тримісячний термін суддя у випадку з Володимиром Смалем — водієм туристичного автобуса. Чи були в автобусі пасажири і наскільки нетверезим був водій, невідомо, адже всіх цих деталей просто немає у постанові. Очевидною лишається тільки відсутність покарання. 

Другою у відсотковому співвідношенні стала суддя Ківерцівського районного суду Світлана Поліщук. 28,57% каральних постанов проти 71,43%. Всього 2 постанови з покараннями і 5 з іншими рішеннями. Двічі закінчились строки для розгляду і тричі суддя відправляла справи на доопрацювання або до іншого суду. 

Третій щабель «рейтингу поблажливих» у Романа Тітівалова з Турійського райсуду – лише 38,46% каральних постанов (10 із 26 справ). Інколи порушники у нього і самі чесно зізнавались у скоєному, адже заперечувати, наприклад, 2,31 проміле було б складно, як і спричинені сп’янінням водіїв ДТП. Тим не менш навіть у таких випадках Тітівалов не міг покарати, бо просто не встигав – закінчувались строки притягнення до відповідальності. 

Четверту сходинку серед тих, хто карав найрідше, завоював скандальновідомий ківерцівський суддя Іван Підгорний. Після років судових тяганин і звільнення з посади, у жовтні 2019-го Підгорний повернувся і за менш, ніж три місяці встиг розглянути 10 справ затриманих водіїв. Чотирьох покарав штрафами і позбавленням водійських посвідчень, а справи ще шістьох відправив на доопрацювання. Зараз Підгорний вже у відставці, проте на Волині його пам’ятатимуть ще довго. «Сила правди» вже неодноразово розповідала про пригоди судді, який брав хабарі навіть сіном і полуницею.

Суддя Нововолинського міського суду Орися Ференс-Піжук продемонструвала такий же відсоток «продуктивності», як і її ківерцівський колега. 60% розглянутих справ (12 із 20) так і не закінчились покараннями.

До прикладу, суддя закрила справу Романа Чорного через те, що у протоколі поліції була помилкова дата вчинення правопорушення. І це при тому, що раніше поліцейський протокол Ференс-Піжук вже відправляла на доопрацювання. 

Вочевидь, нововолинські судді роблять все можливе, аби їхнє місто стало справжнім прихистком для любителів покататись напідпитку. У 2019-му році лише у 38,20% випадків справи нетверезих водіїв у Нововолинську закінчились штрафами і позбавленням водійських прав, що є найгіршим показником серед місцевих судів на Волині. У 2018-му році цей суд так само пас задніх. 

Якщо ж говорити не про відносні, а кількісні показники, то найбільше справ про нетверезе кермування благополучно для водіїв закінчилися у згаданого вище Степана Чишія з Любомля — 44 справи (30,99% від загальної кількості винесених постанов). За ним йдуть Борис Гамула з Каменя-Каширського та Галина Адамчук з Горохова. Обоє мають по 42 справи без покарань у підсумку. 


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проєкту підтриманого National Endowment for Democracy

Марія Смик

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди" (11.2018-08.2021 рр.)
Теги матеріалу: В'ячеслав ЛесикГалина АдамчукІван ПідгорнийІван СілічІрина ЛогвинюкЛюдмила ПрисяжнюкМикола УшаковОлександр КостюкевичОрися Ференс-ПіжукРоман ТітіваловСвітлана КрупінськаСвітлана ПоліщукСтатистикаСтепан ЧишійСуд
Поділитися182ПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Як на Волині вже використали понад 19 мільйонів гривень передбачених на боротьбу із Covid-19

Наступна новина

«Волинській ягідці» дозволили брати воду з Прип'яті на полив лохини

Схожі Публікації

Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців

Автор: Костянтин Яворський
31 Травня 2023 в 12:30
0

На Волині створюють житло для внутрішньо переміщених осіб за гроші Європейського союзу. Нові будинки невдовзі...

Детальніше

Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися

Автор: Наталія Тарковська
30 Травня 2023 в 12:52
0
реєстр волонтерів

На Волині волонтерами офіційно зареєструвались півтори сотні осіб. З них тільки четверо людей – до...

Детальніше

І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради

Автор: Антон Бугайчук
26 Травня 2023 в 15:36
0
Кандидати райрада

Після заяви голови Луцької районної ради Олександра Омельчука про виїзд за кордон і складання повноважень...

Детальніше
Наступна новина
У колажі використано фото сайту "Перший"

«Волинській ягідці» дозволили брати воду з Прип'яті на полив лохини

НОВИНИ

  • 31 Травня 12:30 Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців
  • 30 Травня 12:52 Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися
  • 26 Травня 15:36 І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради
  • 25 Травня 9:30 У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію
  • 24 Травня 10:01 Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ
  • 22 Травня 16:55 За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина
  • 19 Травня 14:50 Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»
  • 19 Травня 9:35 Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам
  • 17 Травня 12:50 Скандальновідому луцьку багатоповерхівку ексдепутата міськради втретє забракували
  • 10 Травня 9:30 Волиняни відмовляються від ID-карток та ідентифікаційного коду. Що кажуть податківці і церква
  • 3 Травня 9:32 Начальнику, який збирав данину з волинських колоній, дали 5 років тюрми
  • 2 Травня 14:55 Син ексдиректора луцького заводу, який розмахував пістолетом, намагається оформити майже гектар землі для спорткомплексу
  • 28 Квітня 16:20 ДБР досі розслідує три справи про «Харківські угоди», де мають фігурувати і 5 нардепів з Волині
  • 28 Квітня 12:40 684 тисячі доларів, які знайшли у багажнику волинського митника, віддали на ЗСУ
  • 24 Квітня 19:15 НАЗК перевірило декларацію нардепа Івахіва
  • 21 Квітня 18:05 На Волині посадовця сільради засудили на 5,5 років за корупцію і напад на журналістку, яка її викрила
  • 21 Квітня 11:13 Як і кому допомогли в Центрі підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти у Луцьку
  • 20 Квітня 15:35 І війна не налякала. Як волинські суди карали нетверезих водіїв у 2022-му (ОНОВЛЕНО)
  • 19 Квітня 16:40 Земельника, який погодив приватизацію 3 гектарів лісу біля Луцька, судитимуть повторно
  • 19 Квітня 9:30 Жоден із нардепів з Волині не подав електронні декларації за 2021-2022 роки
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.