• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Неділя, 19 Квітня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Волинського суддю, який закривав справи контрабандистів, з неіснуючого суду перевели в реальний

Волинського суддю, який закривав справи контрабандистів, з неіснуючого суду перевели в реальний

Автор: Марія Смик
16 Лютого 2021 в 18:15
У категорії: Новини, ТОП новини
Петро Борсук Волинський апеляційний суд суддя

Вища рада правосуддя перевела волинського суддю Петра Борсука на нове місце роботи — у Волинський апеляційний суд. Останні два роки Борсук не здійснював судочинство та був позбавлений кваліфікації, проте й далі отримував зарплатню від розформованого ще наприкінці 2018-го Апеляційного суду Волинської області.

Рішення про переведення судді прийняли 16-го лютого 2021-го року на засіданні Вищої ради правосуддя.

10-го листопада 2020-го Державна судова адміністрація України звернулася до Вищої ради правосуддя з проханням відрядити одного суддю до Волинського апеляційного суду у зв’язку з перезавантаженістю установи. За повідомленням судової адміністрації, із 25 штатних посад суддів на момент звернення було зайнято лише 14, тож суд має аж 11 вільних місць для суддів. Повідомили і про чималу кількість справ, які розглядають в суді.

«На розгляді суддів Волинського апеляційного суду перебуває 851 справа про адміністративні правопорушення, 802 кримінальні справи, 1231 цивільна справа, 3250 матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій та 1064 інших матеріали, на сьогодні правосуддя у суді здійснюють 13 суддів», — йдеться у тексті рішення.

Петро Павлович Борсук став суддею Камінь-Каширського районного суду ще у 2002-му і працював там до кінця 2010-го — допоки не став суддею Апеляційного суду Волинської області. Та у 2018-му установу ліквідували і натомість створили Волинський апеляційний суд.

У реформований суд Борсука не запросили: для того, щоб перевестися, він мав пройти кваліфікаційне оцінювання. Під час співбесіди із колегією Вищої кваліфікаційної комісії суддів служителю Феміди нагадали про рішення, якими він звільнив від відповідальності осіб, що намагалися вивезти до Польщі український бурштин. В результаті ВККС постановила, що суддя Петро Борсук не відповідає займаній посаді і внесла подання Вищій раді правосуддя з рекомендацією звільнити його. 

Вища рада правосуддя довго думала що із ним робити, бо ж він паралельно ще й оскаржив рішення ВККС щодо себе в суді і, врешті, відмовилася звільняти Петра Борсука. Увесь цей час – майже два роки – він продовжував отримувати зарплату, хоч і рахувався працівником фактично неіснуючого Апеляційного суду Волинської області та не здійснював правосуддя. У 2019-му Петро Борсук задекларував 630 тисяч 810 гривень зарплатні від ліквідованого суду.

Тепер, після дворічної перерви Петро Борсук повернеться до роботи, згідно з рішенням ВРП, щонайменше до лютого 2022-го року працюватиме у Волинському апеляційному суді.

Марія Смик

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди" (11.2018-08.2021 рр.)
Теги матеріалу: Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС)Вища рада правосуддя (ВРП)Волинський апеляційний судПетро Борсук
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Поліщук дав грамоту голові виборчої комісії, яка оголосила його мером Луцька

Наступна новина

Від 4 до 38 тисяч: скільки заробляють посадовці нової Луцької райради

Схожі Публікації

Депутат Волиньради задекларував новий кросовер дружини за понад 3 мільйони гривень 

Автор: Оксана Коваленко
17 Квітня 2026 в 18:22
0
Володимир Бондар депутат Волинська обласна рада

Депутат Волинської обласної ради Володимир Бондар задекларував новий кросовер дружини за 3,4 мільйона гривень. Сам...

Детальніше

Аудитори виявили у Луцькраді маніпуляції з житловим фондом на десятки мільйонів гривень

Автор: Сила Правди
17 Квітня 2026 в 15:28
0
Луцька міська рада

Державна аудиторська служба України виявила у бюджеті громади за неповних п’ять років діяльності Луцької міськради...

Детальніше

Професійний аутсайдер: як волинський підприємець допоміг бізнесу розіграти сотні земельних аукціонів

Автор: Ірина Кравчук
17 Квітня 2026 в 15:15
0

Волинський підприємець з Рожища Віталій Куденчук за останні чотири роки близько трьохсот разів змагався за...

Детальніше
Наступна новина
Олександр Омельчук Сергій Сівак Луцька районна рада

Від 4 до 38 тисяч: скільки заробляють посадовці нової Луцької райради

  • 17 Квітня 18:22 Депутат Волиньради задекларував новий кросовер дружини за понад 3 мільйони гривень 
  • 17 Квітня 15:28 Аудитори виявили у Луцькраді маніпуляції з житловим фондом на десятки мільйонів гривень
  • 17 Квітня 15:15 Професійний аутсайдер: як волинський підприємець допоміг бізнесу розіграти сотні земельних аукціонів
  • 16 Квітня 15:35 Ще одному депутату Луцькради оголосили підозру в резонансній справі «Снігової королеви» 
  • 16 Квітня 12:18 Верховний Суд залишив у силі вирок експосадовцям Держекоінспекції на Волині за корупційний злочин
  • 15 Квітня 18:15 Міські ради, забудовники, політики – хто створює індустріальні парки на Волині
  • 15 Квітня 16:12 Поліцейська родина з Волині зберігає понад два мільйони гривень готівкою
  • 15 Квітня 12:40 Директор Луцького спецкомбінату комунально-побутового обслуговування задекларував новий позашляховик дружини 
  • 14 Квітня 15:39 Ексрадника міського голови Ковеля судили за організацію схеми для ухилянтів
  • 13 Квітня 14:25 Львівська компанія збудує на Волині вітрову електростанцію на 13 вітряків
  • 13 Квітня 13:53 Без власного житла, але із заощадженнями в доларах: декларація начальника Волинського прикордонного загону
  • 10 Квітня 15:32 На Волині дружина сільського голови, якого судять за корупцію, стала власницею 6 нових земельних ділянок
  • 10 Квітня 14:10 На Волині фірма з «чорного списку» АМКУ отримала підряд на майже 3,7 мільйона гривень від Нацполіції
  • 10 Квітня 10:00 Як фірми депутата та його дружини розіграли 56 гектарів землі на Волині
  • 9 Квітня 14:10 Обвинувачений в корупції суддя райсуду на Волині задекларував понад мільйон зарплати та нову квартиру доньки
  • 9 Квітня 9:55 Помічник нардепа Палиці хоче збудувати під Луцьком житловий комплекс на 2400 квартир
  • 8 Квітня 17:07 На Волині підприємців-перевізників оштрафували за змову на тендерах шахти
  • 8 Квітня 16:24 Директор комунального підприємства «Волиньприродресурс» задекларував п’ять мільйонів зарплати і три нові автівки
  • 7 Квітня 15:21 На Волині державі повернули майже 700 гектарів земель, які незаконно оформили як комунальні
  • 7 Квітня 12:06 Волинський поліцейський задекларував пів мільйона доларів готівки та мільйонні доходи дружини
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.