• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 24 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Волинський прокурор, якого спіймали п’яним за кермом, поновлюється на посаді і отримає 65 тисяч

Волинський прокурор, якого спіймали п’яним за кермом, поновлюється на посаді і отримає 65 тисяч

Автор: Аліна Бекерук
30 Червня 2021 в 18:11
У категорії: Новини
Затримання прокурора Миколи Троцюка поліцейськими у вересні 2020 року. Скріншот з відео ІА "Волинські новини"

Затримання прокурора Миколи Троцюка поліцейськими у вересні 2020 року. Скріншот з відео ІА "Волинські новини"

Волинський окружний адміністративний суд вирішив поновити на посаді нововолинського прокурора Миколу Троцюка, якого затримали п’яним за кермом. Йому також мають виплатити понад 65 тисяч грн заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Таке рішення виніс Волинський окружний адміністративний суд 8-го червня.

Прокурора Нововолинського відділу Володимир-Волинської прокуратури Миколу Троцюка правоохоронці затримали за п’яне водіння ще 11 вересня 2020-го року. Він намагався втекти від патрульних та відмовився пройти перевірку на вміст алкоголю у крові. У ЗМІ з’явилось відео затримання прокурора уже після того, як він уникнув відповідальності. Суди не змогли вчасно розглянути постанову про нетверезе водіння. Відтак, йому лишили посвідчення водія.

Окрім того, як повідомляло ІА «Волинські Новини», через інцидент Миколу Троцюка звільнили з прокуратури. Зокрема, й на сайті НАЗК міститься його декларація перед звільненням. Однак, як з’ясувалось, Микола Троцюк вирішив не миритись з рішенням про звільнення та оскаржив його у суді.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Як стало відомо з матеріалів справи, прокурор проходив атестацію. 28-го жовтня та 6-го листопада він успішно склав два іспити у формі тестування. При цьому набрав 88 та 95 балів відповідно. Після чого його допустили до третього етапу атестації – співбесіди. Під час неї мали перевірити рівень його професійної компетентності, етики та доброчесності та він мав виконати практичне завдання.

Однак після цього, 14-го січня цього року, Сьома кадрова комісія обласних прокуратур з атестації прокурорів місцевих прокуратур, військових прокуратур гарнізонів вирішила, що Микола Троцюк не пройшов співбесіду, а, відтак, і атестацію. Таке рішення вона прийняла саме через постанови про нетверезе водіння та через те, що під час співбесіди він нібито не зміг дати вичерпних відповідей на поставлені щодо цього інциденту питання. Прокурор навів лише власну версію подій, яку комісія сприйняла критично. Відтак, через непройдену атестацію наказом керівника Волинської обласної прокуратури його звільнили з роботи.

Після цього він подав позов до Волинської обласної прокуратури та Офісу Генерального прокурора. У ньому Микола Троцюк вимагав визнати протиправним, скасувати рішення кадрової комісії з атестації прокурорів про неуспішне проходження ним атестації, наказ про звільнення його з посади. Окрім того, він вимагав поновити його на рівнозначній посаді у Володимир-Волинській окружній прокуратурі, зарахувати час вимушеного прогулу у загальний строк служби та стягнути заробіток за цей час.

Як йдеться у тексті рішення, Микола Троцюк не заперечив, що щодо нього були складені протоколи про адміністративні порушення та зазначив, що прокуратура провела службове розслідування через цей інцидент, а до кадрової комісії з розгляду дисциплінарних скарг скерували відповідну скаргу.

Також прокурор акцентував на тому, що на момент проходження ним співбесіди остаточного рішення з цього приводу ще не прийняли. І станом на 14 січня (час проходження співбесіди) рішення суду у цій справі ще не набрало законної сили.

Також, за його словами, комісія не конкретизувала, яким саме правилам професійної етики він не відповідає. Він зазначив, що те, що комісія не погодилась з розв’язанням практичного завдання ще не може свідчити про його професійну некомпетентність. При цьому, на його думку, вона оцінювала його лише на підставі виконаного практичного завдання та не врахувала того, що попередньо він успішно пройшов два етапи атестації. Окрім того, на його переконання, у наказі про його звільнення не було вказано чіткої підстави для цього, тому він вважає його протиправним.

Волинська обласна прокуратура та Офіс Генерального прокурора подали відзиви на позовну заяву, оскільки не погодились зі словами прокурора. У них йшлося про те, що Микола Троцюк не пройшов атестацію, оскільки його поведінка не відповідає правилам професійної етики. Це підтверджується висновком службового розслідування обласної прокуратури від 13 листопада 2020-го року, та постановами Шацького районного та Волинського апеляційного судів.

При цьому, у документах йшлося про те, що завдання кадрової комісії – не довести, що прокурор порушив Закон, а знайти обґрунтовані сумніви щодо рівня його компетентності, визначити відповідність вимогам професійної етики і доброчесності прокурора. При цьому, якщо йому не вдається переконливо спростувати такі сумніви, то цього достатньо для того, аби кадрова комісія визнала його таким, який не успішно пройшов атестацію. Також обидві структури не погодились з тим, що прокурора звільнили незаконно, адже таке рішення прийняли через те, що він не пройшов атестацію.

Своєю чергою, суддя Юрій Сорока підтримав Миколу Троцюка та зазначив, що під час винесення рішення кадрова комісія вийшла поза межі власних дискреційних повноважень, оскільки вона не може давати правову оцінку матеріалам чи справам про адмінпорушення. Крім того, він наголосив на тому, що постанова суду набрала законної сили 27 січня 2021 року, в той час спірне рішення комісія ухвалила ще 14 січня.

На думку суду, у кадрової комісії при ухваленні рішення були відсутні правові підстави для будь-яких висновків щодо вчинення адміністративного правопорушення та обставин його вчинення. Відтак, оскільки таке рішення визнали протиправним, суд скасував й наказ про звільнення прокурора з посади.

При цьому суддя зазначив, що у нього відсутні правові підстави для поновлення Миколи Троцюка на рівнозначній посаді у Володимир-Волинській окружній прокуратурі. Таким чином вирішив поновити його на посаді прокурора Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури з 13 березня 2021 року (на наступний день після звільнення).

Також, згідно з довідкою Волинської обласної прокуратури, його середній заробіток у день складав 1 121 грн. Відтак, суддя вирішив, що Волинська обласна прокуратура має виплатити йому 65 063 грн за час вимушеного прогулу (за період з 13 березня по 7 червня цього року). Окрім того, рішення суду в частині поновлення прокурора на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць вирішили допустити до негайного виконання.

До слова, з цього приводу народний депутат Ігор Гузь звернувся з запитом до прокуратури. У відповіді, яку він розмістив на своїй сторінці у «Facebook», зазначили, що на таке рішення суду планують подати апеляцію.

Як раніше повідомляв Центр журналістських розслідувань «Сила правди» управління Держпраці у Волинській області взяло на роботу колишнього директора шахти №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» Павла Танчева, якого у 2020 році затримали під час одержання хабаря. Він перевірятиме додержання законодавства про охорону праці на підприємствах вугільної, гірничорудної промисловості. А в самому управління Держпраці в області зазначили, що нібито не знали про відкрите щодо нього кримінальне провадження. 

Аліна Бекерук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди" (09.2020 - 01.2022 рр.)
Теги матеріалу: Волинський окружний адміністративний судІгор ГузьМикола ТроцюкОфіс генерального прокурораПрокуратура Волинської областіЮрій Сорока
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Небезпечний бурштин: коли садять за «сонячне каміння»

Наступна новина

Волинянина оштрафували на 51 тисячу за спробу контрабанди 30 кг бурштину через «Ягодин»

Схожі Публікації

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше

Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику

Автор: Юлія Галецька
21 Березня 2023 в 17:30
0
Незаконна торгівля цигарками

Ковельчанин на «Toyota Land Cruiser» потрапив під суд за те, що нелегально приторговував в оптових...

Детальніше
Наступна новина
бурштин під ковроліном в авто 1

Волинянина оштрафували на 51 тисячу за спробу контрабанди 30 кг бурштину через «Ягодин»

НОВИНИ

  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
  • 4 Березня 10:00 «Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.