Волинський спадок: як прокладають пішохідний маршрут волинськими прекрасностями

Антон Бугайчук

Політолог, з жовтня 2019 року до лютого 2020-го – журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди", позаштатний дописувач "Сили правди"

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

150 кілометрів, 9 заказників, стежки УПА, Горинські крутосхили, Новожуківське замчище, священні дуби, Білівське городище, Олика, Цумань, Клевань, Пересопниця, стежки УПА, “прогулянка з динозаврами” і багато інших цікавинок. Це туристичний маршрут “Волинський спадок”, який нині прокладають на території Волинської та Рівненської областей.

Ми допомагали ГО “Волинська фундація” із дизайнерським оформленням для цього маршруту, але цього разу я вирішив з’їздити “на терени” і побачити, як прокладають маршрут. 

“Волинський спадок” буде пішохідним, автомобільним і веломаршрутом із різними ділянками, які цікаві своєю історією та природними локаціями. 16 червня прокладали маршрут у Цуманських лісах. Тут спеціальні позначки наносять на дерева вздовж маршруту через кожні 150-200 метрів залежно від умов, особливо на роздоріжжях і перехрестях, де можна загубитись. Де не можна нанести на дерево, пізніше будуть стовпи. А ще інформаційні стенди, щоб розказати про історію та особливості тутешньої природи.

Нанесення маршруту координує керівник туристичного клубу ANTAR Тарас Сиротюк. Він, як спеціаліст зі створення та маркування туристичних шляхів, популяризує в області культуру хайкінгу, тобто піших походів.

Безпосередньо ця ділянка — вологий ліс, де багато папороті. Все це нагадує доволі стару документалку “Прогулянки з динозаврами”, тому так і виникла неформальна назва подібних локацій. Але тут є не тільки папороть. Ще є багато лісових квітів і водяних рослин, назв яких я не знаю, дикі тварини та “інстаграмні” лісові струмки. Ну і багато комарів у теплу частину року, тому подбайте про одяг і тримайте спрей під рукою 😉

Загалом не весь маршрут такий “дрімучий”. Тут, наприклад, буде Цумань із своєю сучасною ратушою та базовою інфраструктурою. Ну і Клевань, Олика та інші острівці “цивілізації”. Але загалом це хайкінг. І це прекрасно!

Більше про маршрут і “Волинську фундацію” тут.

Далі фото із мого невеликого занурення у цуманську “лісову пісню”.

Схожі Публікації

Наталія Кушнір

У Печерському районному суді перебуває кримінальна справа, у якій фігурують директори волинських благодійних фондів «Допоможемо...

Детальніше
Валентин Кухарик обвинувачується в хабарництві

На Волині судять колишнього начальника обласного управління екології Валентина Кухарика. Справу розглядає Луцький міськрайонний суд....

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ

  • У Ковелі замовили ремонт вулиці за 7,7 мільйона гривень пов’язаній з волинськими нардепами фірмі
  • Справа волинської благодійниці про переправлення чоловіків зависла у суді: 10 місяців не можуть почати розгляд