Як волинські медіа писали про вакцинацію від COVID-19

Мая Голуб

Журналістка, представниця Інституту масової інформації у Волинській області

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Онлайн-видання Волині в своїх публікаціях про щеплення від коронавірусу здебільшого посилаються на інші тексти з всеукраїнських сайтів. 

При цьому про вакцинацію від COVID-19  було всього 2,4% публікацій на п’яти промоніторених волинських сайтах у червні цього року. Такі дані моніторингу Інституту масової інформації, що тривав з 7 по 11 червня 2021 року. 

За цей період проаналізовано 1 119 публікацій. Під аналіз потрапили сайти ІА «Волинські новини», «ВолиньPost», «Волинь24», «Район.in.ua», «Під прицілом».  

Враховувались всі публікації за цей період. Основна мета моніторингу — визначити кількість, тип публікацій та джерела інформації у публікаціях про вакцинацію від COVID -19 в популярних волинських онлайн-виданнях. 

Найбільше публікацій про вакцинацію від коронавірусу було на сайті «Під прицілом» — 5%  та ІА «Волинські новини» — 3,8% від загальної кількості проаналізованих матеріалів. Дещо менше публікацій було на сайті «ВолиньPost» — 1,3% матеріалів, «Район.in.ua» – 0,75%, на сайті «Волинь24» — 0,6% публікацій.

Звідки і яка інформація про вакцинацію 

З усіх публікацій про вакцинацію новини з’являлися найчастіше. Офіційних звітів про перебіг вакцинації та анонсів було по 7,4% публікацій відповідно. Аналітики та репортажів з місця подій на цю тему в аналізований період зафіксовано не було.

Публікації на сайтах про щеплення були здебільшого із посиланням на всеукраїнські сайти. Так, найчастіше медіа у своїх матеріалах посилались на інші всеукраїнські сайти — 44% від загальної кількості джерел. З іноземних сайтів було значно менше інформації — на них припало 8,8% джерел. 

Автори активно використовували у своїх текстах про вакцинацію коментарі речників та пресрелізи — 17,6% джерел інформації. Також медіа посилались на офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України. Всього офіційні сайти склади 6% від загальної кількості джерел інформації в публікаціях про вакцинацію. Позитивний момент, що під час моніторингу не було зафіксовано публікацій без джерел інформації. Однак мало було і ексклюзиву (власних новин від журналістів, — авт.) про вакцинацію — всього 6%. 

Про що писали 

Волинські медіа поширювали чимало корисної інформації для читачів про наявні в Україні вакцини. Також були і анонси про те, як волиняни можуть отримати щеплення. У Луцьку працював центр вакцинації від коронавірусу з метою  пришвидшення вакцинальної кампанії впродовж вихідних.

Публікації були оперативні та інформативні, але у більшості випадків — передруки. 

Так, писали про доставку 117 тисяч доз вакцин Pfizer-BioNTech від СОVID-19 в Україну в рамках нової поставки в межах глобальної ініціативи COVAX. Також були публікації про нову поставку вакцини AstraZeneca на Волинь. 

Публікували на сайтах і суспільно важливу інформацію про те, які види COVID-паспортів видаватимуть в Україні. Завдяки цим документам можна буде легше виїжджати за кордон. Наразі відомо, що у Міністерстві охорони здоров’я розробляють «Ковідний сертифікат», який планують запустити з 1 липня 2021 року. 

У медіа ділились корисною інформацією для тих, хто планує їхати у Польщу на роботу. Зокрема, про старт вакцинації заробітчан на польсько-українському кордоні. Були новини і на міжнародну тематику. Наприклад, про те, що у Німеччині з 10 червня почали впроваджувати сертифікат вакцинації або про те, що Угорщина стала першою країною-членом Європейського Союзу, яка визнала українські свідоцтва про повну вакцинацію і відкриває кордони для українців з 11 червня.

Під час моніторингу була зафіксована маніпуляція у заголовку «Вакцинація не рятує: столиця країни знову йде на локдаун» на сайті «Волинь24». У назві маніпулятивним виступило категоричне твердження, що вакцинація не рятує людей. Крім того, в тексті йшла мова не про Київ, а про Чилі, про що також не сказали в назві матеріалу.


Мая Голуб, регіональна представниця Інституту масової інформації  у Волинській області


Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews.

Схожі Публікації

Фото Волинської митниці

Підприємство «Укрінвестенергоконсалт» на замовлення Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) провело аукціон з...

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ