Як волинські медіа писали про вакцинацію від COVID-19

Мая Голуб

Журналістка, представниця Інституту масової інформації у Волинській області

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Онлайн-видання Волині в своїх публікаціях про щеплення від коронавірусу здебільшого посилаються на інші тексти з всеукраїнських сайтів. 

При цьому про вакцинацію від COVID-19  було всього 2,4% публікацій на п’яти промоніторених волинських сайтах у червні цього року. Такі дані моніторингу Інституту масової інформації, що тривав з 7 по 11 червня 2021 року. 

За цей період проаналізовано 1 119 публікацій. Під аналіз потрапили сайти ІА «Волинські новини», «ВолиньPost», «Волинь24», «Район.in.ua», «Під прицілом».  

Враховувались всі публікації за цей період. Основна мета моніторингу — визначити кількість, тип публікацій та джерела інформації у публікаціях про вакцинацію від COVID -19 в популярних волинських онлайн-виданнях. 

Найбільше публікацій про вакцинацію від коронавірусу було на сайті «Під прицілом» — 5%  та ІА «Волинські новини» — 3,8% від загальної кількості проаналізованих матеріалів. Дещо менше публікацій було на сайті «ВолиньPost» — 1,3% матеріалів, «Район.in.ua» – 0,75%, на сайті «Волинь24» — 0,6% публікацій.

Звідки і яка інформація про вакцинацію 

З усіх публікацій про вакцинацію новини з’являлися найчастіше. Офіційних звітів про перебіг вакцинації та анонсів було по 7,4% публікацій відповідно. Аналітики та репортажів з місця подій на цю тему в аналізований період зафіксовано не було.

Публікації на сайтах про щеплення були здебільшого із посиланням на всеукраїнські сайти. Так, найчастіше медіа у своїх матеріалах посилались на інші всеукраїнські сайти — 44% від загальної кількості джерел. З іноземних сайтів було значно менше інформації — на них припало 8,8% джерел. 

Автори активно використовували у своїх текстах про вакцинацію коментарі речників та пресрелізи — 17,6% джерел інформації. Також медіа посилались на офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України. Всього офіційні сайти склади 6% від загальної кількості джерел інформації в публікаціях про вакцинацію. Позитивний момент, що під час моніторингу не було зафіксовано публікацій без джерел інформації. Однак мало було і ексклюзиву (власних новин від журналістів, — авт.) про вакцинацію — всього 6%. 

Про що писали 

Волинські медіа поширювали чимало корисної інформації для читачів про наявні в Україні вакцини. Також були і анонси про те, як волиняни можуть отримати щеплення. У Луцьку працював центр вакцинації від коронавірусу з метою  пришвидшення вакцинальної кампанії впродовж вихідних.

Публікації були оперативні та інформативні, але у більшості випадків — передруки. 

Так, писали про доставку 117 тисяч доз вакцин Pfizer-BioNTech від СОVID-19 в Україну в рамках нової поставки в межах глобальної ініціативи COVAX. Також були публікації про нову поставку вакцини AstraZeneca на Волинь. 

Публікували на сайтах і суспільно важливу інформацію про те, які види COVID-паспортів видаватимуть в Україні. Завдяки цим документам можна буде легше виїжджати за кордон. Наразі відомо, що у Міністерстві охорони здоров’я розробляють «Ковідний сертифікат», який планують запустити з 1 липня 2021 року. 

У медіа ділились корисною інформацією для тих, хто планує їхати у Польщу на роботу. Зокрема, про старт вакцинації заробітчан на польсько-українському кордоні. Були новини і на міжнародну тематику. Наприклад, про те, що у Німеччині з 10 червня почали впроваджувати сертифікат вакцинації або про те, що Угорщина стала першою країною-членом Європейського Союзу, яка визнала українські свідоцтва про повну вакцинацію і відкриває кордони для українців з 11 червня.

Під час моніторингу була зафіксована маніпуляція у заголовку «Вакцинація не рятує: столиця країни знову йде на локдаун» на сайті «Волинь24». У назві маніпулятивним виступило категоричне твердження, що вакцинація не рятує людей. Крім того, в тексті йшла мова не про Київ, а про Чилі, про що також не сказали в назві матеріалу.


Мая Голуб, регіональна представниця Інституту масової інформації  у Волинській області


Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews.

Схожі Публікації

Олександр Громик

Вищий антикорупційний суд зменшив колишньому працівнику Служби безпеки України Олександру Громику розмір застави для виходу...

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ

  • Міжнародні перевезення для втікачів: як чоловіки відкривають фіктивний бізнес, щоб покинути Україну
  • Суд випустив із СІЗО експрацівника СБУ, який проходить у справі про контрабанду на Волинській митниці