Перейти до основного вмісту

Дискусія про публічні закупівлі: 148 моніторингів та їхні результати

Джерело:
Сила правди

Розірвані договори, відміна процедур закупівель, помилки у договорах  - лише короткий перелік того, що цьогоріч відбувалось у сфері публічних закупівель у Волинській області.  Про те «Як на Волині карають за порушення на тендерах«» дискутували у Луцьку 27 листопада. Захід відбувся з ініціативи Центру журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту «Зміцнення незалежних медіа у Волинській області», підтриманого Національним фондом демократії. 

люди

Про контроль у сфері публічних закупівель розповіли представники прокуратури Волинської області, Державної аудиторської служби та Державної казначейської служби у Волинській області.

Як повідомив начальник відділу контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області Віталій Приймачук, цьогоріч аудиторська служба провела на Волині 148 моніторингів, де виявили порушення у 105 процедурах на суму понад 224 мільйони гривень. В результаті відмінили 20 процедур на суму 62,2 млн. грн, а також розірвали договори по 23 процедурах на суму понад 13 мільйонів гривень. 

приймачук
Віталій Приймачук

Прокурор Сергій Мацюк зауважив, що за результатами виявлених Держаудитслужбою порушень подали судових позовів щодо тендерів на суму понад 12 мільйонів гривень. Також прокуратурі вдалося відмінити торгів на понад 13 мільйонів гривень. 

прокурор
Сергій Мацюк

За відповідністю договорів річним планам закупівель та законодавству стежать у казначейській службі. Цьогоріч управління Державної казначейської служби у Волинській області видало 18 попереджень замовникам для усунення порушень у документації торгів - повідомила начальниця управління по обслуговуванню розпорядників коштів та інших клієнтів Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області Лариса Демчук

демчук
Лариса Демчук

Крім того, представник аудиторської служби повідомив про результати перевірок за матеріалами журналістів Центру. Зокрема, аудитори перевірили  володимир-волинське КП «Полігон» і задокументували порушення під час проведення тендеру. Тож правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за ст.191 ККУ. 

Запис прямої трансляції дисксусії: