Депутат Волинcької обласної ради Володимир Бондар бере участь у конкурсі на посаду голови Державного агентства лісових ресурсів. 29 липня він пройшов відповідну співбесіду, де йому поставили запитання щодо його бачення розвитку лісової галузі та походження коштів на придбання дорогого майна.
Відеозапис розмови розмістили на каналі Національного агентства України з питань державної служби на YouTube. «Сила правди» переглянула співбесіду і розповідає, про що запитували та що відповідав один із волинських претендентів на крісло голови Держлісагентства Володимир Бондар.
Розпочалась співбесіда із представлення кандидата й запитання про те, як він планує виконувати нещодавно прийнятий указ президента про заліснення територій України на десять років. Володимир Бондар відповів, що досягнення лісівників зараз цілком дозволяють реалізувати програму, та слід пам’ятати про окремі фактори, як, наприклад, можлива нестача посадкового матеріалу.
Далі звучали загальні запитання про стратегічні цілі, розуміння Бондарем делегування повноважень, його розуміння процесу управління змінами та етапів цього процесу. Тоді комісія перейшла до питань, що стосуються корупції.
— Зараз підготовлені зміни до порядку проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини. Звертають увагу, що проєкт містить корупціогенні фактори… Які ви знаєте основні корупціогенні фактори, які можуть бути в тій сфері, в якій ви хочете працювати, і які їхні основні способи усунення? — запитала одна з членкинь комісії.
— Ну, мені здається, що всі акти такого роду повинне аналізувати Міністерство юстиції… Під час експертизи на що зверталася увага в першу чергу? На те, щоби напевно всі процедури були висвітлені достатньо повно і достатньо чітко. Тому що нечіткість, або недостатня повнота виписання процедур, функцій, надання послуг, призводить до того, що можна по-різному трактувати ці позиції.
Друга ситуація, на що зверталась би увага, як на мене, це щоби не було довільного трактування своїх функцій загалом або по відношенню до якогось певного процесу посадовою особою…
Третє — це проведення прозорих процедур. Наявність, відсутність і їх відповідне прописання… Тобто не може допускатись якесь подвійне трактування цих процедур і кожен напрямок, де можливо застосувати тендерну процедуру, повинен бути використаний. Якщо це стосується надання адміністративних послуг, тут теж має бути чітке формулювання, чітке бачення надання послуг, воно має бути повним. Хочу підкреслити це слово, воно має бути чітким і має бути трактованим однозначно, — відповів Володимир Бондар.
Не оминули увагою і декларацію Володимира Бондаря.
— У вашій декларації зареєстровані елітні автомобілі, які належать членам вашої сім’ї, кошти на зберіганні, нерухоме майно. Ви можете пояснити джерела походження цих коштів у вас і членів вашої сім’ї?
—… По цих деклараціях можна прослідкувати, як мінявся наш добробут. Які речі ми купували, що продавали і чим займалися. Моя сім’я займається бізнесом з кінця 90-х років. Різним бізнесом. І на сьогоднішній день і у моєї дружини, і у моєї дочки є корпоративні права різних структур, які працюють і формують наш сімейний дохід… — розповів бізнесмен.
Також кандидат на посаду голови Держлісагентства розповів, що оскільки вже обіймав посаду категорії «А», НАЗК здійснювала повну перевірку його декларації і не виявила ні кримінальних, ні адміністративних порушень. Лише певні неточності, які Бондар оперативно виправив.
Нагадаємо, що з 2003 по 2005 рік Володимир Бондар був співзасновником ТОВ «Ерго-Волинь». З 2012 по 2016 був співзасновником ТОВ «Західбуд Ф плюс Ш». Наразі 25% статутного фонду зареєстровано на його дружину Світлану Бондар.
Дружина Світлана з дочкою Ольгою разом або поодинці є співзасновниками, кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Рентленд груп», яке займається видобуванням піску, ТОВ «Про Фамілія» (Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна), ТОВ «Волинська ягідка» (Вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників).
Раніше вони також були серед власників ТОВ «Енергосервісна компанія «Луцькі комунальні системи» (2010-2017 рр), ТОВ «Українська теплогенеруюча компанія «Еско-Волинь» (2013-2020 рр), ТОВ «Екосервіс Волинь» (2017-2020 рр.), до 2016 року – у ТОВ «Інтерхутро».
До слова, нещодавно Володимир Бондар брав участь і в конкурсі на посаду заступника голови Держлісагентства, але переможця так і не встановили.
У цьому ж конкурсі депутат має сімох конкурентів. Серед них ще один волинянин — Микола Салівончик, колишній очільник Рокитнівського держлісгоспу, що на Рівненщині.
Загалом від кандидатів на посаду очільника Держлісагентства вимагають не менше семи років загального стажу роботи, досвід роботи у державних службах на посадах категорій «А» чи «Б», володіння державною та мінімум однією іноземною мовою, лідерські якості та знання українського законодавства.
Натомість пропонують посадовий оклад 29 400 гривень, надбавки та стимулюючі виплати.