Де партія «За Майбутнє» на виборах 25 жовтня зазнала фіаско, а де перемогу «здобула» «Європейська Солідарність». Де свій електорат виростив «Народний рух України», «Сила і честь» та Аграрна партія, а на яких дільницях вибори завершились «нічиєю».
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував протоколи Луцької міської територіальної виборчої комісії про встановлення підсумків голосування на виборах депутатів Луцької міської ради та створив електоральну мапу громади.
Восени 2020 року луцька громада обрала своїх представників до Луцької міської ради. Ці місцеві вибори стали історичними для обласного центру, адже право обрати депутатів міської ради отримали більше трьох десятків прилеглих до міста сіл. Та і сама громада у 2020 році завдяки адміністративній реформі отримала величезні перспективи розвитку, завдяки приєднанню сусідніх громад.
Навесні 2020-го Кабінет Міністрів України затвердив перспективний склад формування територій громад Волинської області. Відповідно, до складу Луцької об’єднаної територіальної громади увійшли одинадцять громад, себто 36 населених пунктів: саме місто Луцьк, села Прилуцьке, Дачне, Жабка, Сапогове, Іванчиці, Озденіж, Жидичин, Кульчин, Липляни, Озерце, Клепачів, Небіжка, Забороль, Антонівка, Великий Омеляник, Всеволодівка, Олександрівка, Боголюби, Богушівка, Тарасове, Одеради, Городок, Сьомаки, Шепель, Заболотці, Охотин, Княгининок, Буків, Зміїнець, Милушин, Милуші, Моташівка, Сирники, Брище та смт Рокині. Мешканці цих громад отримали можливість восени обрати 42-х представників до спільної Луцької міської ради та міського голову.
За результатами виборів 25 жовтня 2020 року депутатський корпус у восьмому скликанні Луцькради сформували шість партій: «За Майбутнє» (27,8% голосів, 13 мандатів), «Європейська Солідарність» (17,61% голосів, 9 мандатів), «Громадянський рух «Свідомі» (9,78% голосів, 6 мандатів), «Слуга народу» (9,25% голосів, 5 мандатів), ВО «Свобода» (9,15% голосів, 5 мандатів), ВО «Батьківщина» (7,3% голосів, 4 мандати).
Де ж саме – у яких мікрорайонах нової громади здобули перемогу ці партії? «Сила правди» проаналізувала результати виборів в розрізі виборчих дільниць. Для перегляду детальних результатів масштабуйте карту та оберіть виборчу дільницю, яка вас цікавить.
85 дільниць «За Майбутнього» та феномен особистостей
Судячи з офіційних результатів, лідер виборчих перегонів партія «За Майбутнє» отримала перемогу на 85 із 109 виборчих дільниць громади. Це абсолютна більшість дільниць у старих межах Луцька, а також дільниці у селах Великий Омеляник, Забороль, Боголюби, Шепель, Озденіж, Іванчиці, Милуші, Княгининок, Сирники, Брище, Рокині, Жидичин, Кульчин, Небіжка, Прилуцьке, Сапогове.
Цікаво, що на одній дільниці за «За Майбутнє» проголосувало 100% виборців. Це дільниця у пологовому будинку, де всього проголосувало двоє людей. Майже 65% виборців із тих, які взяли участь у голосуванні, підтримали «За Майбутнє» на дільниці у с. Озденіж.
Найгірший результат, із яким «За Майбутнє» проте отримало перемогу на дільниці, був у Навчально-реабілітаційному центрі на вул. Лесі Українки, 20 – 20,24%. Загалом же найгірші результати партія отримала в обласній інфекційній лікарні (0 із 6 голосів) та с. Озерце (12,58%).
На 18 із 109 дільниць перемогу отримали інші політичні сили. Зокрема, 13 дільниць поклала у свій актив «Європейська Солідарність». Це дільниці у ЖКП №2 на вулиці Баранова та ЗОШ №2 на вулиці Львівській, дві дільниці у мікрорайоні ДПЗ, де балотувався підприємець Микола Яручик, який отримав найбільшу кількість персональних голосів, дільниці у педагогічному коледжі та гімназії №4, де, до речі, у другому турі виборів мера перемогу здобув і кандидат Богдан Шиба, якого «ЄС» публічно підтримала, що зайвий раз підтверджує дієвість публічної підтримки кандидатів політичними силами. Також «ЄС» перемогла у селах Антонівка, Тарасове, Дачне, Озерце, Клепачів та на одній дільниці Княгининка.
Найбільш переконливий результат «ЄС» продемонструвала саме в Озерці (53,46%) та у Луцькому військовому госпіталі (33,33%, 5 із 15 голосів).
По одній перемозі на виборчих дільницях здобули партії «Сила і честь», «Народний рух України», «Свобода» та Аграрна партія України. «Громадянський рух «Свідомі» переміг на двох дільницях. Ці результати зазвичай пов’язані з персональною впізнаваністю і заслугою певних особистостей, які йшли під їхніми стягами.
Наприклад, переможний результат «Сили і честі» у селі Богушівка забезпечила їхня кандидатка Оксана Бондарук, яка звідти родом. Переможний результат «Народного руху України» на виборчій дільниці в школі №12 в мікрорайоні Вишків забезпечила висуванка Наталія Грушка, яка там проживає, веде активну громадську діяльність і отримала 125 персональних голосів із 727. Перемога «Свободи» на дільниці у Волинській обласній інфекційній лікарні теж видається не випадковою, адже саме тут тривалий час працює медичним директором висуванка партії Любов Серба. І хоча вона балотувалася не у цьому окрузі, 3 із 6 голосів на цій дільниці отримала саме «Свобода».
Аграрна партія України завдячує своїй впевненій перемозі на виборчій дільниці села Одеради своєму висуванцю, на той момент виконувачу обов’язків старости одерадівського старостинського округу Анатолію Ковальчуку, який звідти ж і родом.
Дещо інша ситуація простежується із переможним результатом «Громадянського руху «Свідомі» на дільницях у Коледжі технологій та бізнесу на проспекті Волі та бібліотеці №10 на Київському майдані, 13. Тут уже більше скидається на командну роботу і вдалий підбір кандидатів. Позитивний результат, судячи з персональних голосів кандидатів, тут забезпечили 3-4 висуванці із списку відносно в рівному співвідношенні.
Цікаво, що одразу на двох спецдільницях Луцька не проголосував жоден виборець. Йдеться про дільниці у Волинському обласному медичному центрі онкології та Волинському медичному центрі терапії залежностей.
Ще на трьох дільницях партії не виявили сильніших між собою. Йдеться про дільниці у селах Липляни, Сьомаки і Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр. На першій однакову кількість голосів отримали «Народний рух України» та «За Майбутнє», на другій – Аграрна партія України та «За Майбутнє», а на третій голоси усіх чотирьох виборців, які виконали громадянський обов’язок, розділилися між чотирма різними партіями.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» проаналізувала офіційні дані результатів голосування у другому турі виборів міського голови Луцька в розрізі 109 виборчих дільниць громади та уклала портрет нової Луцькради.