Голова Господарського суду Волинської області Микола Шум знову задекларував свій будинок у Луцьку як недобуд.
Про це стало відомо з декларації судді за 2020-ий рік, яку він оприлюднив 30-го березня.
Будинок у Луцьку площею 345,8 квадратних метрів Микола Шум декларує як об’єкт незавершеного будівництва увесь час з моменту впровадження електронного декларування у 2015-му році. Записане майно на дружину-нотаріуску Ірину Шум. Сам же суддя спільно з Валентиною Божик має у власності будинок у Ковелі площею 77,8 квадратних метрів. Проте не приховує – давно живе у Луцьку. До того ж, у тому самому буцімто недобудованому будинку.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» вже розповідав про цей будинок і запитував у Миколи Шума, чому на вигляд цілком «обжитий» триповерховий будинок з декоративними рослинами і бесідками на подвір’ї той досі декларує як недобудований. Суддя тоді розповів, що користується лише двома кімнатами, а в решті будинку ще триває ремонт. Також тоді, у вересні, Шум сказав, що вже готує документи для введення будинку в експлуатацію і згодом декларуватиме його інакше:
«Я справді проживаю у Луцьку. В цьому будинку проживаю, який зараз готується документація до вводу його в експлуатацію. Будуть документи на право власності на руках, будемо по-іншому його декларувати. У зв’язку з коронавірусом все затрималось», — говорив суддя, проте будинок в експлуатацію так і не ввів.
Наприкінці 2015-го Верховна Рада України ухвалила зміни до Податкового кодексу, якими запровадила оподаткування так званих зайвих метрів житлової нерухомості. Відтак власники будинків площею понад 120 квадратних метрів і квартир – понад 60 квадратних метрів, люди, які володіють і квартирою, і будинком, загальна площа яких перевищує 180 квадратних метрів, повинні сплачувати за кожен понаднормовий метр.
Кожна місцева рада самостійно визначає ставку податку, яка вимірюється певним відсотком від мінімальної заробітної плати. А якщо ви є власником квартири площею понад 300 квадратних метрів або ж будинку – понад 500 квадратних метрів, то сума податку автоматично збільшується ще на 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт.
Але якщо нерухомість не зареєстрована в усталеному порядку, або ж не здана в експлуатацію, згаданий податок не нараховується. Тож, досить часто власники такої великої нерухомості навмисне не вводять її в експлуатацію.
Що стосується іншої нерухомості, Микола Шум володіє трьома земельними ділянками у Луцьку площею 196; 1 002 та 2 000 квадратних метрів. Дві з них – у співвласності з дружиною. Їздить суддя на автівці «Toyota Highlander» 2013-го року випуску. Його дружина безоплатно користується автівкою Олександра Борисенка «Mitsubishi ASX 1.8АТ» 2010-го року випуску.
За 2020-ий рік Микола Шум отримав 1 332 379 гривень зарплатні від Господарського суду Волинської області та 6 743 гривні від ВНУ імені Лесі Українки також суддя задекларував 736 400 гривень коштів з кредитної картки і 906 гривень бонусів від банку. Ірина Шум за рік отримала 106 134 гривні доходу від підприємницької дільяності.
Також, згідно з декларацією, Микола Шум зберігає готівкою 325 000 гривень готівкою. Його дружина зберігає 7 200 доларів, 32 000 гривень готівкою та 5 036 і 8 134 гривні на банківських рахунках.