З 2014 по 2018 роки Луцька міська рада продала дев`ять земельних ділянок через аукціон для будівництва та обслуговування складських приміщень, з яких чотири – для закладів громадського харчування.
І ще вісім земельних ділянок у місті продали без аукціону шляхом викупу для обслуговування та будівництва будівель ринкової інфраструктури.
Хто став власником землі в обласному центрі Волині, розбирався Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
Як повідомляли в нашій публікації «Кому в Луцьку дають землю в оренду без аукціону», надання в оренду землі передбачає визначення нормативно-грошової оцінки, а під час продажу землі згідно українського законодавства визначається експертно-грошова оцінка землі.
За останні п`ять років міськрада отримала 6 мільйонів 355 тисяч 412 гривень від продажу 9 ділянок комунальної власності на земельних торгах.
Крім продажу вільної землі, міськрада за останні роки також продала 8 земельних ділянок, на яких вже була нерухомість. Виключне право викупу мали саме її власники. На цьому міський бюджет поповнився 5 мільйонами 849 тисячами 673 гривнями.
Хто отримав землю шляхом викупу
Земельна ділянка під бізнес-центром «Директорія» на Винниченка, 26 перебувала до 2014 року в оренді. В 2014 році 0,1650 гектарів землі було продано ТзОВ «Інвест Контур».
Компанія створена в 2013 році. Уповноважена особа – Форостян Оксана Леонідівна. Серед засновників: ТзОВ «Сталь-Едель», Никитюк Оксана Анатоліївна. Кінцевий бенефіціарний власник – Гордій Олександр Анатолійович. Пан Гордій є засновником ще низки будівельних фірм. Оксана Никитюк – дружина екс-депутата Луцькради Володимира Никитюка.
Як повідомляли волинські ЗМІ, в 2014 році Гордій отримав в оренду ділянку на вулиці Героїв УПА, 93 в районі Вишкова площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування житлового будинку.
Також Олександр Гордій є бізнес-партнером голови благодійного фонду голови Волинської облради Ігоря Палиці Олександра Товстенюка – обоє є акціонерами у ПАТ «Металіст».
Громадянки Очеретна Олена Михайлівна, Вишневська Світлана Василівна і Конопляник Любов Олександрівна купили 0,0459 га землі на вулиці Лесі Українки, 33 а за 78 тисяч 728 гривень. Це ділянка розташована під магазином «Жасмін» та іншими бутіками з одягом.
Фірма депутата міськради Андрія Покровського ТЗОВ «Розважальний центр «Промінь» та «Версаль ЛТД» придбала 0,5203 га землі на проспекті Грушевського, 2а за 2 мільйони 453 тисячі 570 гривень.
Луцька підприємиця Марчукова Валентина Михайлівна купила земельну ділянку (площа – 0, 1034 га) по вулиці Єршова, 7а поблизу луцького авторинку за 236 тисяч 86 гривень.
Жінка зареєстрована підприємцем з 2012 року. Серед видів діяльності – технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, надання в оренду власного чи орендованого нерухомого майна.
По вулиці Франка, 3 придбала земельну ділянку засновниця і директорка приватної фірми «Медікан» Федонюк Валентина Миколаївна. Серед видів діяльності фірми – загальна медична практика та інше.
До слова, в 2014 році цю земельну ділянку їй було надано в оренду терміном на 5 років. За три роки вона заплатила за оренду землі 2 тисячі 55 гривень. А купила ділянку площею 0,0076 га в 2017 році за 49 тисяч 268 гривень. Сьогодні там будується мийка та заклад для обслуговування, кафе.
В самому центрі Луцька, фактично на Театральному майдані продали землю під аптекою Лендяк Марії Миколаївні.
Земельна ділянка площею 0,049 га по вулиці Богдана Хмельницького, 1а для будівництва та обслуговування нежитлового приміщення продана за 310 тисяч 615 гривень.
Дружина депутата Луцькради, бізнесмена Андрія Покровського Мурзіна Ольга Анатоліївна придбала земельну ділянку площею 0, 1034 га по вулиці Садовського, 4 за мільйон 593 тисячі 354 гривні.
Шахворостов Андрій Володимирович купив земельну ділянку по вулиці Василя Стуса, 11 площею 0, 3179 га за 517 тисяч гривень.
Хто купив землю через аукціон
Через аукціон протягом 2014-2018 років продавали землю на вулицях – Карбишева, Львівська, Мамсурова, Індустріальна, Ранкова і Черчицька.
Власником земельних ділянок на вулицях Карбишева, 6 Б (0, 14 га) і Індустріальна, 2 Г (0, 3155 га) став Шабала Олександр Вікторович.
Він працює як фізична особа-підприємець в роздрібній торгівлі одягом з 2002 року. Також є засновником в ПП «Голоби», що займається продажем м`ясної продукції, ТзОВ «Вестпропілен» (хімічна продукція) та ТОВ «Волиньспецтех» (підготовчі будівельні роботи).
ТзОВ НВП «Ореол» стало власником двох ділянок на Карбишева, 1 м і Карбишева, 1 л поблизу спортивно-розважального комплексу «Adrenalin City». Фірма виробляє електричне освітлювальне устаткування.
На Мамсурова, 10 власницею землі площею 0, 52 га стала Тимчишина Наталія Петрівна. Ціна ділянки – 863 тисячі 670 гривень.
На Львівській, 36 А (0, 04 га) купив землю Поборончук Сергій Миколайович за 425 тисяч гривень, на Ранковій, 12 В (0,16 га) і Черчицькій, 51 Б (0, 05 га) придбали землю Федюк Андрій Євгенійович і ТзОВ «Веста Транс» за 362 і майже 247 тисяч гривень відповідно.
Таким чином, Луцькрада проводила аукціони лише у випадках продажу землі для будівництва та обслуговування складських приміщень і, зазвичай, на територіях, далеких від центру і тих, які мають порівняно незначні площі. Всі інші землі для будівництва багатоповерхівок та будівель ринкової інфраструктури обранці громади надавали без аукціону або продавали шляхом викупу.
Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy