На довезення працівників волинських медичних закладів на роботу за майже три місяці витратили понад 3,6 мільйона гривень. Найбільше коштував довіз співробітників Волинської обласної клінічної лікарні та Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання.
Такі дані розміщені на порталі публічних закупівель Prozorro та порталі використання публічних коштів. «Сила правди» проаналізувала витрати лікувальних закладів на довіз медпрацівників за період із початку карантину у березні до 25 червня.
15 із 80-ти медичних установ регіону впродовж березня-червня замовляли та оплачували транспортні послуги та послуги з організації нерегулярних перевезень для своїх працівників. Майже всі вони розташовані у Луцьку, або в безпосередній близькості до міста. Більшість з них – заклади обласного чи міського підпорядкування.
Найдорожче обійшовся довіз працівників Волинської обласної клінічної лікарні – понад 935 тисяч гривень. Заклад обслуговувало чотири перевізники: Луцьке підптриємство електротранспорту (отримало за послуги 291 тисячу 371 гривню), підприємці Черняк Петро Климович (374 908 гривень), Тимощук Микола Степанович (149 718 гривень) та Макарчук Микола Петрович (119 453 гривні).
Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання працювало аж з вісьмома перевізниками. Половина з них – комунальні заклади і управління освіти, а половина – приватні перевізники. Загалом впродовж березня-червня за перевезення ВОДТМО сплатило 605,3 тисячі гривень.
Понад 258 тисяч гривень отримав підприємець Коровіцький Анатолій Леонідович, майже 102 тисячі гривень – ФОП Приходько Наталія Володимирівна, майже 95 тисяч – перевізник Михалюк Юрій Петрович. Ще 65,5 тисяч гривень отримав відділ освіти, молоді і спорту Гіркополонківської сільської ради, понад 40 тисяч – Баївська загальноосвітня школа, 42 тисячі гривень майже порівну розділили між відділом освіти та культури Луцької районної державної адміністрації та відділом освіти та культури Ківерцівської районної державної адміністрації. Трохи більше двох тисяч гривень заплатили підприємиці Федік Лідії Григорівні.
Трохи більше 550 тисяч гривень на перевезення медпрацівників витратив Луцький клінічний пологовий будинок. Впродовж карантину установа співпрацювала з одним перевізником – Тимощуком Миколою Степановичем.
Луцька міська клінічна лікарня витратила на транспортні послуги 300 тисяч гривень. Ці кошти також пішли одному підприємцю – Макарчуку Миколі Петровичу.
У ТОП-5 медзакладів регіону, які найбільше витратилися на довіз працівників, потрапив і Волинський обласний фтизіопульмологічний медичний центр. За перевезення вони загалом заплатили 241 тисячу гривень, з яких 89 тисяч – підприємцю Макарчуку Миколі Петровичу, а решту 151 тисячу гривень – відділам освіти та культури Луцької райдержадміністрації, Підгайцівської сільради та гуманітарному відділу Ківерцівської міськради.
Ще десять медзакладів області витратили на довезення працівників від 16 до 219 тисяч гривень кожен. Серед них і Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання. Воно витратило на довіз співробітників трохи більше 119 тисяч гривень, співпрацюючи з трьома перевізниками.
Детально про витрати закладів в інфографіці нижче:
До слова, сума у 3,6 мільйона гривень це лише ті послуги перевезень, які медичні заклади регіону замовляли та оплачували самостійно. В окремих ситуаціях, як у Луцьку наприклад, послуги перевезень для медиків також замовляли і оплачували муніципалітети. В Луцьку впродовж квітня-травня на це витратили майже 44 тисячі гривень.
Раніше «Сила правди» аналізувала скільки коштів витратили на довіз луцьких медиків на роботу за перший місяць карантину.
Нагадаємо, що із запровадженням карантину влада виділила кошти на протиепідемічні заходи, в тому числі і на перевезення медичних працівників. Зокрема, Луцька міська рада та Волинська обласна рада передбачили по 60 мільйонів гривень для медичних закладів області на протидію поширенню коронавірусу. У квітні волинські медики прозвітувалися про 19 мільйонів гривень, витрачених на боротьбу з коронавірусом.