До Вищого антикорупційного суду передали обвинувальний акт щодо колишнього директора Володимирського спортивного ліцею та депутата Волинської обласної ради Валентина Кошельника. Минулого року його затримали на хабарі у сумі 35 тисяч доларів. Справа стосується виділення землі в селі Суходоли Володимирського району для створення підприємства з утилізації відходів. Суд почав її розглядати.
Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 26 січня 2024 року.
Слідство стверджує, що на початку 2022 року інвестор розповів депутатові про намір займатися діяльністю у сфері переробки зношених автомобільних шин. У березні 2023 року він повідомив, що хоче придбати для цього земельну ділянку у селі Суходоли Володимирського району. Водночас Кошельник нібито запросив за свою «допомогу» із земельним питанням 10 тисяч доларів. За версією слідства, депутат пообіцяв за ці кошти вплинути на міського голову Володимира Ігоря Пальонку для прийняття потрібних рішень міською радою.
Вже у квітні 2023-го Валентин Кошельник повідомив чоловікові, що йому треба з’явитися до начальника відділу земельних та природних ресурсів управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Володимирської міської ради та написати заяви, необхідні для подальшого отримання землі. Йшлося, зокрема, про дозвіл на розробку детального плану території, проєкту землеустрою та включення ділянки площею 0,20 га у перелік для продажу на земельних торгах. При цьому депутат нібито запевнив, що все вже погоджено з міським головою Володимира і водночас попрохав у ролі «завдатку» 5000 доларів. А разом з тим – збільшив вартість своїх подальших «послуг» до 30 тисяч доларів.
«Слідством встановлено, що 15.04.2023 Валентин Кошельник, перебуваючи в автомобілі марки «Tesla», який знаходився по вулиці Устилузькій, 91-а в місті Володимирі, одержав частину раніше обумовленої неправомірної вигоди в розмірі 5000 доларів США, що згідно з офіційним курсом Національного банку України становить 182 843 грн, за здійснення впливу на прийняття рішень особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування», – йдеться в ухвалі.
Після цього у Володимирській міській раді підготували проєкт рішення про надання необхідних дозволів щодо землі. Цей проєкт депутати ухвалили на сесії 19 травня 2023 року.
На наступний день після сесії, за даними слідства, Кошельник зателефонував чоловікові і затребував наступні 5000 доларів. Кошти він одержав 26 травня, і в цей же день влаштував спільну зустріч з Ігорем Пальонкою та інвестором. Під час неї міський голова нібито запевнив, що ним та Володимирською міською радою будуть прийняті всі необхідні рішення для подальшого проведення аукціону з продажу землі в селі Суходоли.
7 вересня міськрада Володимира своїм рішенням затвердила детальний план території на вулиці Незалежності в селі Суходоли, а 12 вересня Валентин Кошельник отримав останню частину хабара — 25 тисяч доларів.
«12.09.2023, Валентин Кошельник під час руху по вул. Ковельська в м. Володимирі, знаходячись в автомобілі марки «Volkswagen ID 4», одержав іншу частину раніше обумовленої неправомірної вигоди в розмірі 25 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом Національного банку України становить 914 215 грн», – йдеться в ухвалі суду.
Після отримання цих грошей депутата затримали правоохоронці. Як раніше повідомляла «Сила правди», це сталося у Володимирі на місцевому стадіоні «Олімп».
13 вересня депутату Волинської облради повідомили про підозру щодо одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення посадовою особою, поєднаного з вимаганням (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Надалі ж детективи НАБУ звернулись до Вищого антикорупційного суду з клопотанням про запобіжний захід для Валентина Кошельника. Для нього прохали тримання під вартою з можливою заставою у мільйон гривень. Водночас сторона захисту заявила про альтернативну версію подій: депутат не одержував хабарів, а його спілкування зводилося до обговорення бізнесових питань щодо започаткування спільної справи.
Зрештою, 15 вересня суд обрав Валентину Кошельнику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначив заставу – 900 тисяч гривень. Цю заставу за нього надалі внесли, а 18 вересня депутата звільнили з-під варти. 17 січня цього року Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт у справі. 26 січня суд провів підготовче засідання та почав її розглядати. Наступне засідання запланували на 15 лютого.
Валентин Кошельник на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року балотувався до Волинської обласної ради від політичної партії «За Майбутнє», однак не пройшов. Він отримав місце в раді після того, як від депутатського мандату відмовився перший у виборчому списку партії, народний депутат Ігор Палиця.
У липні 2023 року депутата облради призначили керівником Володимирського спортивного ліцею. Втім, з середини вересня того ж року виконувачкою обов’язків директора закладу стала Ольга Рудчик.
Офіційні доходи депутата за 2022 рік були більше ніж скромними: він отримав 14,9 тисячі гривень заробітної плати від ТОВ «Ойл груп», а також 49 тисяч гривень підприємницького доходу. Водночас зберігав депутат 400 тисяч гривень та 20 тисяч доларів готівкою. Його дружина Наталія отримала 2,8 мільйона гривень підприємницького доходу, а заощаджень вона не мала.
Валентин Кошельник був співвласником ТОВ «Сервіс Оіл» з внеском до статутного фонду в розмірі 450 тисяч гривень. Також володів ПП «Агентство Кошельник. Агент футболістів» – внесок 30 тисяч гривень, і ТОВ «Волинська промислова компанія» – мільйон гривень внеску. Ще депутат значився серед бенефіціарних власників ТОВ «Аврора-капітал», а також був співзасновником ГО «Дитячий спортивний клуб БРВ-ВІК» та ГО СК «Вік-Волинь».
У власності Валентина Кошельника станом на 2022 рік було майже шість соток землі, шість торгових павільйонів та магазин на 226 квадратів у Володимирі. Окрім того, він вказував у спільній власності з братом будинок на 168 квадратних метрів у селі Городківка Вінницької області. Його дружині Наталії належала квартира на 60,5 квадрата у Володимирі.
Офіційно більша частина сімейного автопарку складалася зі стареньких авто і теж належала депутату облради. Він вказував у власності Ford Transit 1991 року випуску, Volkswagen Passat 2007 року випуску, Opel Vectra 2005 року випуску та Mersedes-Benz 1997 року випуску. Дружині Наталії належала автівка BMW X5 2018 року випуску вартістю 450 тисяч гривень.
Варто додати, в судових ухвалах вказується, що у користуванні Валентина Кошельника також перебує авто – Tesla Model 3 2018 року випуску, а сам він фактично проживає у будинку, який належить його матері. Однак у своїх деклараціях за 2021 та 2022 роки депутат це майно не вказав.
Раніше «Сила правди» розповідала, що депутата Камінь-Каширської міськради та колишнього очільника ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» Олександра Грицая судитимуть за можливе відмивання грошей і привласнення майна майже на 15 мільйонів гривень.