Як просувають свій контент у соцмережах волинські медіа

Мая Голуб

Журналістка, представниця Інституту масової інформації у Волинській області

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Редакції волинських онлайн-медіа поширюють свої тексти, фото та відео у соцмережах з смм-спеціалістами або завдяки лише журналістам. Однією з найпопулярніших соцмереж  для поширення інформації залишається Facebook.

У жовтні Інститут масової інформації проаналізував, де крім своїх сайтів ще публікують свої матеріали популярні новинні онлайн-медіа. Під аналіз потрапили такі сайти: «Волинські новини», «ВолиньPost», «Волинь24», «Район.in.ua», «Конкурент»

Сайт «Волинські новини»

«Волинські новини» публікують свій контент у Facebook, Twitter (X), Instagram та Youtube. Такі посилання на їх сторінки в соцмережах є у них на  їх сайті.

Скріншот з сайту “Волинські новини”.

На сторінці «Волинських новин» у Facebook більше 94 тисячі читачів. Сторінка постійно оновлюється новинами та іншими публікаціями.

Сторінка “Волинських новин” у Facebook.

Редактор сайту «Волинські новини» Іван Савич розповів, що цю сторінку у Facebook вони ведуть своїми силами з 2014 року, а окремого смм-менеджера немає.

«Залежно від часу доби є людина, в посадові обовʼязки якої входить ця робота. Інколи для консалтингу по таргетингу чи загальній стратегії ми залучаємо сторонніх фахівців чи агенції», —  зауважив він.

За його словами, вимоги обовʼязково поширювати власні матеріали для журналістів немає, проте вони роблять це з власної ініціативи.

Також редакція використовує платну рекламу у соцмережах для кращого поширення контенту.

«Залежить від важливості матеріалу, кількості витрачених ресурсів, ексклюзивності інформації та ще низки факторів. Коли редакція присвятила матеріалу не один день чи навіть тиждень, то хочеться, щоб його прочитали якомога більше людей. Хоча рекламою ми не зловживаємо. Є думка, що це негативно впливає на органічне охоплення сторінки», — пояснює редактор сайту.

На сторінці «Волинських новин» у Instagram 16,4 тисяч підписників. Там публікують переважно фото із заходів чи подій, які відвідали журналісти редакції, а також є фото героїв-інтерв’ю та захисників, які є чи були у Збройних Силах України. 

У Twitter (X) «Волинських новин» на момент виходу матеріалу було 1027 читачів. Однак, останній допис датується 9 листопада 2020 року.

На Youtube-канал «Волинських новин» підписалося 23,5 тисяч користувачів. На ньому є 4 тисячі відео. Відеоканал оновлюється, завантажені відео, зняті цього місяця.

Також редактор сайту «Волинські новини» уточнив, що для журналістів редакції немає якихось прописаних правил щодо того, як поводитись у соцмережах.

«Не траплялись ситуації, коли про це доводилось би говорити. Керуємось неписаним правилом здорового глузду і поки все працює», — резюмував редактор.

Сайт «ВолиньPost»

На сайті «ВолиньPost» є посилання на активні сторінки в Facebook і Youtube, та неактивні у Twitter(X) та Instagram. На сторінку «ВолиньPost» у Facebook підписані 87 тисяч читачів. На сторінці у Twitter.com (X) профіль сайту забанений. У Instagram теж сторінка видання недоступна.

На Youtube канал «ВолиньPost» підписалося 10 тисяч ристувачів. На момент публікації цього тексту на сторінці є 1100 відео.  

Редакторка сайту «ВолиньPost» Ірина Костюк розповіла, що смм-менеджерка у них була, але зараз редакція відмовилися від співпраці з нею і журналісти поширюють свої тексти самі.

«Сторінку Facebook ведуть випускові редактори, а також журналісти, які поширюють свої власні матеріали», — розповіла редакторка.

У редакції користуються послугами платної реклами у Facebook.

Сторінка сайту “ВолиньPost” у Facebook.

«З власного бюджету рекламуємо рідко, але якщо про це просять рекламодавці, то ставимо замовлені ними (про їхній бізнес, послуги) публікації на рекламу», —  пояснила Ірина Костюк.

Скріншот з X (Twitter).

Сайт «Конкурент»

У сайта «Конкурент» є сторінки в Telegram, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube і навіть Viber. Крім того, про видання «Конкурент» є сторінка на сайті Вікіпедія. 

Скріншот з Вікіпедії

Так, телеграм-канал «Конкурент» на момент написання матеріалу мав 43,8 тисяч підписників. Крім того, головний редактор сайту «Конкурент» Андрій Лучик нещодавно почав вести свій власний телеграм-канал.  Він пише там про Луцьк та свої думки щодо політичної ситуації в місті, а також про проблеми обласного центру, які треба вирішувати. Поки що на канал підписалися 69 людей.

На сторінці сайта у Facebook є 47 тисяч читачів. На сторінці «Конкурент ТV» у Instagram 3750 підписників. У Твіттері (X) сайт має 959  підписників. У Вайбері — 3394 учасника групи. На сторінці каналу «Конкурент TV» в YouTube підписалося 126 тисяч користувачів, там є 16 тисяч відео. Інформація там оновлюється постійно.  

Cторінка сайту “Конкурент” у Facebook.

За даними Меta (Facebook), 26 жовтня на сторінці сайту «Конкурент» у Facebook робили платну рекламу. Зокрема, була оплачена реклама тексту з назвою «Що відомо про «зашкварного» Василенка, який очолив Волинську архітектуру». 

Скріншот з сайту Meta.

Головний редактор сайту «Конкурент» Андрій Лучик розповів, що у редакції є смм-менеджер, адже зараз у них є багато платформ поширення інформації.

За його словами, у Facebook вкладає вся редакція. Журналіст чи випусковий закидає туди інформацію. Цікаво, що на сторінках у соцмережах «Конкурента» не завжди контент відповідає контенту, який є на сайті. 

Також Андрій Лучик розповів, що матеріал має бути соціально важливий, щоб просувати з допомогою реклами у Facebook. Це зазвичай матеріал, який у редакції самі зробили інтерв’ю, репортаж, аналітика і т. д.

«Також ми дивимося, які з наших матеріалів набрали більше переглядів, і так «докручуємо» рекламою вже той матеріал, який читачі оцінили», — додав він.

Окремо прописаних правил для журналістів про те, як вести себе у соцмережах немає:

«Культурно треба себе вести, не хамити, чемно відповідати. Прописаних немає, але є рамки здорового глузду, вихованої поведінки, етики», — розповів редактор.

Нацмережа гіперлокальних сайтів «Район.in.ua»

На сторінці у Facebook в мережі сайтів «Район.in.ua» 11 тисяч підписників. На сторінці Телеграм-каналу «Безпечний Район» 5917 читачів, на сторінці «Район.in.ua» в Instagram 101 підписник на момент публікації матеріалу.

Скріншот зі сторінки Район.in.ua у Facebook.
Скріншот сторінки у Instagram,

Район.in.ua функціонує в складі медіахолдингу CID Media Group. Як повідомляється на сайті, під брендом «Районів» працює майже 60 видань.

Керівниця інноваційних проєктів CID Media Group Наталія Пахайчук розповіла, що у них дуже велика структура.

«Є відділ маркетингу, який очолює керівниця Анастасія Борщ. У її зоні відповідальності управління соцмережами, розробка стандартів, політик, стратегій, таргетинг, навчання команди, розробка шаблонів», — зазначила вона.

Наталія Пахайчук уточнила, що у всіх соцмережах у редакції працюють по-різному.

«У Facebook журналісти і редактори переважно постять свої матеріали самостійно. Але для Луцька, Херсонщини і Закарпаття ми маємо сммниць, які створюють пости для Facebook. В Telegram у нас є команда з трьох постійних редакторів, які змінюються упродовж доби з 6 ранку до півночі. Також є редактори, які підміняють основну Telegram-команду. Instagram теж має свою команду, яка пройшла спеціальне навчання по цій соцмережі. Редакторки поєднують ведення сторінок з іншою роботою в редакції. Також є редактори сайтів в районах, які просто полюбляють Instagram і залюбки ведуть сторінку видання. Ще маємо ТікTок, але наразі поширюємо туди вкорочені відео, які знімаємо для нашого YouTube. Сподіваюся, уже скоро ми зможемо ефектніше працювати в ТікTok», – розповіла редакторка.

Крім того, у сайта є сервісні телеграм-канали з афішею Луцька та Рівного «Куди піти?». Ці канали теж мають своїх редакторів.

«Є сторінки сайтів, є сторінки окремих проектів, є про фан-сторінки. Ще у фейсбуці ми маємо групи читачів і фундаторів редакції», — зазначила медійниця. 

Наталія Пахайчук розповіла, що вони використовують платну рекламу у Facebook тільки для ексклюзивного контенту, зокрема статей та відео. Новини платно майже не просувають.

«У нашій редакції є Кодекси етики журналіста Району. Це короткий список правил, яких треба дотримуватися. Там є окремий розділ про соцмережі. Також ми всіляко заохочуємо розповідати у соцмережах про свою роботу і будувати особисті бренди. Проводимо час від часу навчання про це»,  — розповіла Наталія Пахайчук. 

Сайт «Волинь24»

На сторінці «Волинь24» у Facebook — 64 тисячі підписників, в Телеграм-каналі — 7438 підписників, а в Instagram 9626 підписників. У цих соцмережах інформація постійно оновлюється.  Здебільшого поширюють у соцмережах новини і статті, що є опубліковані на сайті. Це новини, що стосуються не лише Волині, а й України та світу загалом.  Всеукраїнські новини та інформація з інших країн зазвичай – це не власні новини, а передруки з інших медіа чи сайтів. 

Скріншот зі сторінки Волинь24 у Facebook.

У Twitter (X) Волинь24 всього 285 читачів, але сторінка не оновлювалась з 29 липня 2020 року.

Редакція сайту «Волинь24» не відповіла на звернення авторки тексту надати коментар, яке їм надіслала до публікації матеріалу. Станом на сьогодні відповіді так і немає. 


Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews. 

Схожі Публікації

Наступна новина

НОВИНИ

  • Які волинські проєкти отримають понад 7,5 мільйона євро від ЄС на захист довкілля