Народний депутат з Волині, колишній лідер політичної партії «За майбутнє» Ігор Палиця у 2023-му задекларував 5,58 мільйона гривень доходу. Майно політика у минулому році не змінилося і складалося з квартири у Луцьку та трьох елітних годинників. Раніше Ігор Палиця обіцяв внести у декларацію нерухомість і бізнес, записані на його колишню дружину та сина, але так цього і не зробив.
Декларацію про майно та доходи за 2023-й народний обранець подав 19 березня 2024 року.
Торік доходи народного депутата з Волині Ігоря Палиці становили 5,58 мільйона гривень, що у 12 разів більше, аніж у 2022 році. Ці надходження складалися з заробітної плати у Верховній Раді та дивідендів.
За не надто активну роботу у парламенті Палиця, який був присутній лише на одному пленарному засіданні, отримав 584,2 тисячі гривень зарплати. Втім, за заявою політика, ці кошти перерахували комунальному підприємству «Волинський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки». Про це повідомив Апарат Верховної Ради України у відповіді на запит. Від компанії «Лук поінт» народний обранець отримав 5 мільйонів гривень дивідендів. Два роки тому він інвестував у неї 14 мільйонів. Позаторік доходи депутата складалися лише з одержаної від Верховної Ради зарплати у розмірі 439,4 тисячі гривень.
У 2023 році колишній лідер політичної партії «За майбутнє» мав 3,16 мільйона гривень грошових заощаджень: 2,72 мільйона гривень на банківських рахунках та 440 тисяч гривень готівки.
Витрат у нардепа за минулий рік назбиралося аж на 4,49 мільйона гривень. Палиця заплатив 2,64 мільйона гривень за послуги з тимчасового проживання та мільйон гривень за управління корпоративними правами фірми «Лук поінт». Також оплатив 600 тисяч гривень за послуги охорони та 250 тисяч гривень податку державі. Для порівняння: у 2022-му видатків у Ігоря Палиці не було, тоді як у 2021-му витрати нардепа склали 17,2 мільйона гривень.
Традиційно серед членів сім’ї нардеп вказує тільки доньку Марію із зареєстрованим місцем проживання у Швейцарії. Вона не має у власності ані бізнесу, ані майна. Натомість Ігор Палиця уже давно не зазначає у деклараціях сина Захара та колишню дружину Оксану, на яких зареєстрована левова частка компаній та майна родини. «Сила правди» у 2021 році досліджувала, що з-поміж майна ексдружини і сина – котеджі з землею у «Буковелі», квартири у Львові, Одесі та Києві. Бізнес складався з майже півсотні компаній як от ТОВ «Буковель» зі статутним внеском дружини 332,9 мільйона гривень. Нардеп у 2020 році публічно обіцяв вказати у деклараціях родину і відобразити її майно та бізнес, проте дотепер цього не зробив.
Майно самого нардепа у 2023-му не змінилося. Ігор Палиця продовжує орендувати два офіси у Луцьку: один з них площею 93,11 квадратів він винаймає у ТОВ «Інвест-контур», інший – площею 41,9 квадратів – у Волинської обласної ради. Обидва офісні приміщення Палиця орендує з 2019 року. У власності політика – лише квартира в обласному центрі Волині за 2,7 мільйона гривень, площа якої становить 423,1 квадратних метрів. Її у 2020 році народний депутат отримав у подарунок від батька.
У декларацію за 2023 рік Ігор Палиця традиційно вніс також свої коштовні годинники: Rolex Oyster Perpetual, Audemars Piguet Tourbillon Chronographe та Audemars Piguet Automatic. Задекларував нардеп й промисловий зразок – графічне зображення для рекламного аркуша із написом «Тільки разом ми Україна».
Як і в деклараціях за 2021-й та 2022-й, політик вказаний засновником двох організацій: «Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» з реєстрацією у Луцьку та в Одесі. Також нардеп є власником двох компаній – «Лук поінт» та «Хай в’ю». У статутний капітал першої Палиця вносив 14 мільйонів гривень, а другої – тисячу гривень.
Фірми створені у 2021-му та зареєстровані у Києві. За три роки свого існування ТОВ «Хай в’ю», судячи з фінансових звітів, прибутку так і не отримала. У «Лук поінту» справи йшли краще: згідно з даними фінансового звіту компанії в аналітичній системі «YouControl», торік фірма отримала майже 18 мільйонів гривень доходу, витративши при цьому лише 3,3 мільйона гривень. Себто отримала понад 12 мільйонів гривень чистого прибутку. Компанія взяла в оренду у іншої компанії родини Палиці ТОВ «Буковель» три земельні ділянки на Франківщині площею понад 2 гектари, на яких збирається звести кафе на майже 700 кв. м.
Нагадаємо, на початку 2024-го «Сила правди» проаналізувала минулорічну роботу Ігоря Палиці у парламенті. Виявилося, він був рідкісним гостем у Верховній Раді. Упродовж 2023 року нардеп відвідав одне пленарне засідання, жодного разу не натиснув кнопку і став співавтором одного проєкту закону. Водночас компанії, які пов’язані з оточенням Ігоря Палиці, отримують значні підряди на ремонт та обслуговування доріг, приватизовують комунальне майно та розпочали великий проєкт із будівництва логістичного порту поблизу кордону з Польщею.
Раніше «Сила правди» розповідала, які статки має народний депутат з Волині та багатій з рейтингу Forbes Степан Івахів. А також – що задекларували інші нардепи з Волині: Ігор Гузь, Вячеслав Рубльов та Валерій Стернійчук.