Центру журналістських розслідувань «Сила правди» виповнилось 4 роки. Відзначити свято редакція видання вирішили разом із своїми читачами, організувавши антикорупційну екскурсію.
Пройтись місцями корупційних зловживань прийшли декілька десятків відвідувачів. Серед них — студенти факультету журналістики, юні журналісти з Палацу учнівської молоді, громадські активісти і просто небайдужі лучани.
Відкрив захід директор «Сили правди» Юрій Горбач, який розповів про історію створення Центру журналістських розслідувань, його мету та цінності.
«Свого часу ми вирішили створити незалежне ЗМІ, яке зможе писати на будь-які теми, яке буде незалежним від місцевих політиків. І нам поки вдається це робити вже чотири роки. Наша місія — це розвивати громадянське суспільство і боротися із корупцією силою правди. Цього тижня нашому центру виповнилось чотири роки. І ми вирішили відзначити це свято разом із нашими читачами та друзями редакції», — зазначив Юрій Горбач.
Перша зупинка антикорупційної екскурсії — Луцький міськрайонний суд. Журналістка «Сили правди» Оксана Петрук розповіла про дослідження покарань нетверезих водіїв та про корупційні скандали за участю самих суддів.
Також вона наголосила на тому, наскільки важливо громадянам стежити за діяльністю судової гілки влади.
«Ви запитуєте, чи нас не демотивує те, що порушники уникають покарання. Демотивує, але бути демотивованим неконструктивно. Якщо ми припинимо робити те, що робимо, краще не стане. Взагалі, наша місія — розвивати громадянське суспільство. Щоб люди реагували на наші матеріали. Тоді, повірте, все буде інакше. Якщо люди почнуть ходити на судові засідання, це матиме дуже великий вплив», — сказала журналістка.
Журналістка Валентина Куць повела учасників екскурсії до Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради. Вона розповідала про тендер на ремонт освітлення міських вулиць, який виграв син колишнього депутата Луцькради Олександра Волинця, а також інші резонансні тендерні історії.
Юрій Горбач показав гостям самобуд голови Господарського суду Рівненської області Вадима Торчинюка в центрі міста, на ділянці, яка належить колишній сімейній фірмі, яку страж Феміди раніше подарував дружині, щоб не декларувати, а після розлучення намагається відібрати через суд. Учасникам екскурсії також розповіли про те, в який спосіб влада переселяла Центральний ринок на початку 2020-го і про результати розслідування цього погрому.
Закінчилась антикорупційна екскурсія в історичному заповіднику «Старий Луцьк», де без погодження від Міністерства культури будується мама члена міськвиконкому Луцької міської ради Олега Чернецького.
Опісля екскурсії усіх гостей запросили до кав’ярні «Старе місто» посмакувати святковим тортом.
«Перше, що мені сподобалось під час екскурсії, це те — що все було дуже цікаво. Хоч це було і в суботу, але воно якось гарно відволікає від навчання, коли ти на дистанційному. А ще сподобалась вікторина і розіграш екосумок», — розповів студент другого курсу Волинського національного університету імені Лесі Українки Валентин Остапчук.
«Якщо я «плаваю» в якійсь темі, мені достатньо зайти на сайт «Сили правди», пошукати, прочитати декілька публікацій, і я вже набагато більше знаю, ніж якби я шукала це у різних джерелах. А під час екскурсії мені дуже сподобалась подача інформації та живий формат», — розповіла активістка Євгенія Ткаченко.
«Мені сподобалась екскурсія тим, що ми ходили Луцьком і дізнавались, що начебто непримітні для нас об’єкти насправді мають корупційну історію», — зазначив вихованець гуртка «Юний журналіст» Палацу учнівської молоді Дмитро Чайка.
Нагадаємо, що у 2019-му році «Сила правди» провела першу антикорупційну екскурсію.