У Верховній Раді не вистачило голосів, щоб підтримати правку до законопроєкту щодо негайного відкриття електронного декларування. Таким чином, декларації чиновників та депутатів продовжують залишатися закритими від громадськості.
Голосування відбувалося у вівторок, 5 вересня.
Йдеться про голосування за законопроєкт № 9534 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану». Його депутати підтримали 329-а голосами.
Цей законопроєкт передбачає відновлення електронного декларування майна та доходів для депутатів та чиновників, яке було зупинено в перші тижні повномасштабної війни, а також відновлення спецперевірок декларантів.
Проте значну увагу громадськості привернуло те, що у сесійній залі Верховної Ради не знайшлося достатньо голосів, щоб підтримати поправку №371, яку подала депутатка Анастасія Радіна.
Вона стосується негайного відкриття реєстру декларацій для публічного онлайн-доступу. При цьому, за словами Радіної, врахування поправки не призвело би до відкриття декларацій військових, лише цивільних чиновників та депутатів.
Поправку підтримали лише 199 депутатів: із франції «Слуга народу» – 117, 22 – від «Європейської солідарності», 5 – від «Батьківщини», 15 – від «Платформи за життя та мир», 8 – від групи «За майбутнє», 17 – із фракції «Голос», 7 – із групи «Довіра», 1 – із групи «Відновлення України» та 7 позафракційних. Таким чином депутати відклали ще на рік відкриття декларацій.
Із волинських нардепів поправку підтримали тільки Ігор Гузь та Ірина Констанкевич (група «За майбутнє»). Степан Івахів, Ігор Палиця (група «За майбутнє»), а також Вячеслав Рубльов («Слуга народу») були відсутні. Валерій Стернійчук («Слуга народу») не голосував.
Законопроєкт № 9534 належить до так званих структурних маяків Міжнародного Валютного Фонду, а також є євроінтеграційним. Це означає, що його ухвалення важливе для євроінтеграції України та взаємодії із нашими партнерами.
На думку нардепа Ярослава Железняка, без відкриття декларацій ухвалення цього закону можуть не зарахувати як виконання однієї із умов співпраці з МВФ.
«Сила правди» вже писала про те, яке майно забуває декларувати Ігор Палиця і хто з волинських нардепів найчастіше прогулює засідання Верховної Ради.