• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Середа, 22 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Волинські медзаклади за три місяці закупили тестів на Covid-19 на майже півтора мільйона гривень

Волинські медзаклади за три місяці закупили тестів на Covid-19 на майже півтора мільйона гривень

Автор: Марія Смик
8 Червня 2020 в 11:25
У категорії: Новини, ТОП новини

З початку березня й до кінця травня 2020-го волинські медзаклади витратили понад 1,32 мільйона гривень на закупівлю тестів та тест-систем для виявлення коронавірусу Covid-19. За приблизними підрахунками, через систему публічних закупівель Prozorro медичні заклади регіону закупили близько трьох тисяч тестів. 

Загалом в Україні, за даними Dozorro, впродовж березня-квітня державні структури придбали понад 198 тисяч таких тестів, заплативши за них 44 мільйони гривень. Також діагностичні набори лікарні отримують централізовано від Міністерства охорони здоров’я, волонтерів і у вигляді гуманітарної допомоги. 

Донедавна в Україні пацієнтів з підозрою на Covid-19 перевіряюли двома способами. Перший працює з ДНК за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Для такого аналізу у пацієнта беруть мазок з носа і відправляють отримані зразки в лабораторію. Результатів аналізу чекають кілька днів. Другий метод – це експрес-тести, для яких потрібна лише крапля крові та 15 хвилин. Перевіритись таким чином можна і в домашніх умовах, адже необхідні комплекти продають в аптеках.

Наприкінці травня лікарні почали перевіряти пацієнтів ще одним способом – ІФА-тестуванням. Це лабораторний імуноферментний аналіз, яким визначають наявність певних антигенів шляхом реакції антиген-антитіло. Найнадійнішим способом виявлення коронавірусу з вищеперерахованих вважають ПЛР-тестування, проте зручнішим для масових перевірок називають ІФА. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Зокрема, перші набори для ІФА вже замовило Любомльське територіальне медичне об’єднання. Постачальником стане ТОВ «Волиньфарм», а обійдуться два комплекти установі в 6 820 гривень. 

«Всього можна перевірити купленими тестами 96 чоловік. У нас вони пішли за шість годин одного дня, шість годин другого дня. Результат страшний. Ми знову зв’язалися з заводом і чекаємо. Ми вже оголосили, що приймемо на стаціонарне лікування, бо ми думали, що будуть поступати тести постійно… ІФА-тести це вигідніше, тому шо ПЛР-тести 370 з чимось, а зараз ми хотіли взяти одноразові по 400 з чимось. А хто у нас собі позволить платити за одноразовий 400 гривень?», – говорить генеральний директор Любомльського ТМО Володимир Дибель.

«Сила правди» розповідала, що наприкінці березня Волинська область отримала більше семи тисяч наборів ПЛР-тестів для визначення коронавірусу з гуманітарної допомоги, яку Україні надав Китай. 

Експрес-тести деякі волинські медзаклади закупляли самостійно. Впродовж березня-травня 2020-го закупівлі тестів на визначення коронавірусу через Prozorro здійснили вісім волинських медичних установ. Необхідне для ПЛР-тестування купували тричі.

Найбільшу закупівлю реагентів та сумішей для проведення ПЛР-аналізів на виявлення Covid-19 здійснив Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України. У київської фірми «Біонікс Лаб» установа замовляла реагенти, суміші та пробірки. На самі тести витратили 681 тисячу 418 грн. Загальна вартість закупівлі — 854 тисячі 553 грн. 

Засновником «Біонікс Лаб» свого часу був Сергій Ольховець, який зараз є директором іншої фірми, що торгує медичною продукцією, ТОВ «Біомедінвест». Нещодавно «Сила правди» розповідала про те, як ці дві фірми зустрічались на тендері Ковельського медичного об’єднання.

Ще 10 420 гривень лабораторний центр МОЗУ витратив на тест-системи для імуноферментного аналізу, які постачала приватна підприємиця Шкурупій Валентина Григорівна. Купили один комплект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКІ ЛІКАРНІ З ПОЧАТКУ ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ ЗАМОВИЛИ 24 АПАРАТИ ШВЛ НА 16 МІЛЬЙОНІВ: ХТО І В КОГО

На другому місці за кількістю придбаних тестів Волинська обласна клінічна лікарня — чотири закупівлі на 422 тисячі 667 гривень. Найбільшу поставку для лікарні здійснило ТОВ «Волиньфарм» — 1000 тестів за 241 тисячу 991 гривень. Фірма належить депутатові Луцькради від «Батьківщини» Валерію Бондаруку та його партнеру Станіславу Шайку і тісно співпрацює з місцевими медзакладами. Вона впродовж двох місяців продала також три апарати штучної вентиляції легень за понад 2,16 мільйона гривень волинським медзакладам.

Ще дві ідентичні угоди з часовим проміжком в один день лікарня уклала з підприємицею Горбатюк Аліною Петрівною, двічі придбавши у неї по 100 експрес-тестів по 240 гривень за комплект. Підприємиця співпрацює з медустановою не вперше. Лікарня вже купувала у неї медичні засоби, проте саме ці дві угоди по 24 тисячі гривень стали найдорожчими з усіх шести. 

Також три тест-системи в медустанову постачав ФОП Родзь Назар Яремович. Вартість закупівлі — 9 400 гривень.

Ще 425 експрес-тестів за одну закупівлю і 75 за іншу обласна лікарня купила у ТОВ «ХЛР» — київської фірми, зареєстрованої на Райнера Рональда з Великобританії та пов’язаною з офшорною фірмою «Кемлаб Інвест ЛТД». Перший раз один такий комплект обійшовся медзакладу в 292 гривень, другий — в 220. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КИЇВСЬКІ ФІРМИ «РОЗІГРАЛИ» У КОВЕЛІ МЕДИЧНИХ ТЕНДЕРІВ НА ПОНАД 4 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

У цієї ж компанії експрес-тести купило і Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання, щоправда, трохи дешевше. 50 комплектів тестів обійшлися ковельчанам у 14 тисяч 750 грн., тобто за один комплект заплатили 275 грн. Експрес-тестів ще на 10 тисяч 527 гривень медзаклад придбав у іншої фірми — державного виробничо-торгового підприємства «Волиньфармпостач».

Обидва рази ковельська лікарня купувала китайські експрес-тести від компанії «Bioeasy». В одній упаковці 25 тестових касет, які дозволяють провести таку ж кількість тестувань. 

Ще в кінці березня від продукції цього виробника відмовилась Іспанія, назвавши тести ненадійними. З цього приводу у Китаї почали перевірку фірми «Shenzhen Bioeasy Biotechnology». Проте перевірка стосується безпосередньо тестів на антиген, тести ж на антитіла до коронавірусу в Україні є сертифікованими. 

Упаковку тестів від «Bioeasy» у вищезгаданого «Волиньфармпостач» купила і Луцька центральна районна лікарня, заплативши 9 тисяч 761 грн. 

Департамент муніципальної варти Луцької міської ради також закупив ПЛР-тести. Придбали 43 штуки, по тисячі за кожну. Замовлення отримала фірма «Гемо Медика Луцьк». 

«Луцький центр первинної медичної допомоги №1» купив швидких тестів на 32 тисячі 956 гривень. Придбали чотири упаковки по 8 239 за кожну. Це чи не єдиний тендер, де було аж четверо учасників. Тим не менш лікарня обрала найдорожчу пропозицію від київського ТОВ «Окіра», яке знизило ціну від очікуваної вартості лише на 4 гривні. Решта пропозицій не відповідали вимогам замовника у повному обсязі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЛУЦЬКА ПОЛІКЛІНІКА КУПУЄ РЕСПІРАТОРИ ТА СОТНЮ ЕКСПРЕС-ТЕСТІВ НА КОРОНАВІРУС»

Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги витратив на тести 56 тисяч 85 гривень. В угоді вказано, що на цю суму лікарня придбала вісім тест-систем, заплативши за них по 7 009,35 гривень. Постачальником виступила науково-виробнича компанія «Фармаско» з Києва. 

Дві договори на 9 500 і 27 000 гривень Нововолинська центральна міська лікарня уклала із підприємцем Родзем Назаром Яремовичем. Спершу купили 25 експрес-тестів по 380 гривень, а через місяць придбали ще 75, заплативши за них вже по 120 гривень. Проте чи однакові ці тести, сказати не можна, адже виробника в угодах не вказали.

А от Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Волинській області збиралося купити тестів аж на 60 000 гривень у підприємця Роги Максима Васильовича. 30 березня з ним уклали угоди про купівлю 200 тестів на коронавірус, але вже 16 квітня уклали додаткову угоду про пониження ціни товару на всі 100%. Зрештою тести, зі слів підприємця, так і не постачали.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Марія Смик

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди" (11.2018-08.2021 рр.)
Теги матеріалу: Covid-19Prozorroекспрес-тестиКоронавірус
Поділитися62ПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

ОТГ vs Луцьк: чому Княгининівська і Заборольська громади проти приєднання до міста

Наступна новина

За перебування без маски на зупинці у Луцьку суд призначив 17 тисяч штрафу

Схожі Публікації

Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику

Автор: Юлія Галецька
21 Березня 2023 в 17:30
0
Незаконна торгівля цигарками

Ковельчанин на «Toyota Land Cruiser» потрапив під суд за те, що нелегально приторговував в оптових...

Детальніше

«Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими

Автор: Христина Крот
21 Березня 2023 в 13:30
0
плетіння сіток у Луцьку павутинка

З перших днів повномасштабного вторгнення у Луцьку діє ініціатива «Павутинка». Щодня волонтери створюють для військових...

Детальніше

Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили

Автор: Юлія Галецька
18 Березня 2023 в 10:10
0
Митник Михайло Бурдейний

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного...

Детальніше
Наступна новина
карантин маски зупинка штраф локдаун

За перебування без маски на зупинці у Луцьку суд призначив 17 тисяч штрафу

НОВИНИ

  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
  • 4 Березня 10:00 «Накрила сина своїм тілом, і зрозуміла, якщо не поїдемо зараз, ми – смертники», – вчителька з Лисичанська, яка переїхала на Волинь
  • 3 Березня 17:25 На Волині сільська рада хоче підтримати митницю на 5 мільйонів гривень
  • 2 Березня 19:08 В громаді на Волині освітяни обурені через урізання зарплат
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.